845 Shares 2964 views

Gdzie jest wątroba i jakie są jego funkcje?

ludzka wątroba jest jednym z najważniejszych narządów, gdy uznał, że jest w tej skoncentrowanej energii życiowej. Rzeczywiście, bez niego, ludzie mogą nie żyć. Współczesny człowiek musi wiedzieć, gdzie wątroba jest, jaki jest jej cel i które mogą zakłócić ważne ciało.


Jest to nieparzysty forma, waży ponad kilogram i spełnia wiele funkcji, które nadal nie można sztucznie stworzyć model ciała.

Gdzie jest wątroba?

Jego miejsce w organizmie człowieka – prawa górna ćwiartka, czyli prawy górnym kwadrancie brzucha … Ma dość duże rozmiary i kształt przypominający trójkąt. Tylna część idzie pod lewym żebrem. Wystaje z żebrowego łuku w normalnej wątrobie nie.

W wielu aspektach, że jest w kontakcie z opłucnej, jelita, prawą nerkę, gruczoł nadnercza i żołądka.

Sam ma receptorów bólowych w tkance wątroby, ale wiele z nich zawartych w kapsułce, która zakrywa z zewnątrz korpus. Gdy zapalenie korpus kapsułki jest rozciągnięty, który powoduje, że charakterystyczny ból, w którym jest wątroba.

Urząd jest podzielony na akcje. Prawym płacie jest duża, a po lewej – 5-6 razy mniej.

Na dnie jest pęcherzyka żółciowego, że pełni funkcję zbiornika na żółć, który jest produkowany przez kanały i odprowadza je do niego.

czynność wątroby

Jeśli budować laboratorium, które może wykonywać wszystkie funkcje tego ciała, to zajmie ogromny wieżowiec. To ciało ponad 500 różnych funkcji, najważniejsze z nich są następujące.

  • Udział w procesie trawienia jest wytwarzanie żółci, lipidy, enzymy i cholesterolu.
  • Neutralizację różnych trucizn i toksyn w wyniku reakcji chemicznej, gdy materiał wyjściowy najpierw utlenione szkodliwe i skoniugowanych (przyłączenie następuje dowolny związek, a tym samym właściwości szkodliwe Venom zanikł).
  • Rozwój składników krwi u płodu w macicy
  • Syntezę i akumulację tłuszczu witamin rozpuszczalnych w wodzie, pierwiastki śladowe.
  • Wątroba może być nazywany „repozytorium” krwi, ten czas może być rzucony w krytycznym momencie, na przykład podczas masywnej utraty krwi.
  • Z tego narządu jest zależna zdolność krzepnięcia krwi, w tym przypadku uformowanej i przechowywane składniki hemostazy (zatrzymanie krwawienia), które dostają się do krwi w razie potrzeby.
  • Glukoneogenezy – jest transformacja innym składzie substancji do glukozy. Wiadomym jest, że glukoza jest uniwersalnym źródłem energii dla komórek. Bez wątroby w celu uzyskania tej energii jest niemożliwe.

choroba

Wątroba jest w ciągłej eksploatacji, zawsze jest coś do zobojętnienia, syntetyzuje, usuwa. Dlatego ważne jest normalne, jeśli naruszenia niepowodzenia operacji i dają inne systemy ciała.

Kiedy łamanie ciele ból w miejscu gdzie wątroba, nie zawsze występują. Wynika to z faktu, że jego wielkość nie jest zwiększone, a kapsuła nie rozszerza.

Urząd może cierpieć z robaków, które zatykają kanały bakteryjne i niebakteryjne formacje (ropnie torbieli) i przewlekłe nieswoiste zapalenie.

Obecnie duża liczba osób ma zapalenie wątroby lub raka, przez długi czas nie wiedząc. Że zapalenie wątroby typu C nazywane jest „łagodny killer”, gdzie jest wątroba, jest tkanka łączna, która całkowicie zastępuje zdrowe komórki. Człowiek nie przeszkadzało, a jego ciało jest stopniowo zmniejszone.

Zapisz swoją wątrobę zdrowe, jak to możliwe, nie trzeba przeładowywać go z ciężkim tłustych pokarmów, picia alkoholu, narkotyków i palenia papierosów. Często człowiek sam stawia się w niebezpieczeństwie, bez myślenia o możliwych konsekwencjach.