618 Shares 6645 views

Przewlekłe leczenie zaparcia i profilaktyka

Więc pomówmy o przewlekłe zaparcia, jako jedno z najpilniejszych i niepokojących problemów naszego społeczeństwa. Procent przypisać przewlekłego zaparcia zakresie od 20 do 45. Istnieją dwa typy przewlekłego zaparcia. Pierwszy jest nazywany dyskineza okrężnicy, i charakteryzuje się przez utratę koordynacji skurczów jelita i zaburzeniami hormonalnymi. Drugi typ przewlekłego zaparcia – to diskheziya. Że charakteryzuje się zmniejszoną wrażliwość na zakończeniach nerwowych mięśni miednicy i odbytnicy.

Jakie są objawy, które powodują przewlekłe zaparcia?

Bardzo często, jak się wydaje, bez powodu nagle pojawia się zmęczenie, trochę zmęczenie, zmniejszoną wydajność, senność. Jednocześnie może pojawić się ból brzucha, któremu towarzyszy nieprzyjemne uczucie ucisku w okolicy odbytu. Z wielkim trudem, zapewniamy wypróżnienia, a czasami czuje się bardzo silny ból w odbycie. Często w stolcu pojawia się krew w małej ilości. Często czasami niestabilny krzesło, które towarzyszą zmiany biegunki i zaparcia. Mówi, przewlekłe zaparcia, leczenie, które muszą się rozpocząć natychmiast.

Osoby z przewlekłymi zaparciami, akt defekacji jest często uczucie niepełnego wypróżnienia, czułem jakieś próżne próby obstrukcji. Nie mogą być również częściowe wyjście z odbytnicy, który może być ręcznie rację, ale są bardzo nieprzyjemne uczucie bólu.

Może być również brakuje ochoty iść do toalety, ale czułem się wzdęcia, uczucie pełności.

Przewlekłe zaparcia: Leczenie i profilaktyka.

W leczeniu przewlekłego zaparcia wymaga wiele wysiłku, a co najważniejsze – jest to pragnienie pacjenta, aby pozbyć się tej choroby. Efekt został osiągnięty tylko w ścisłej zgodności z zaleceniami ekspertów.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zmiany jesteśmy przyzwyczajeni do diety.

Konieczne jest zwiększenie spożycia żywności, które aktywują pracę okrężnicy.

Codziennej diecie powinno składać się z żywności, które zawierają błonnik w dużych ilościach. Jest to obowiązkowe, aby jeść chleb zawierający mąki, mączki, marchew, ogórki, kapustę, cebulę, buraki. Również obowiązkowe konieczne jest zwiększenie spożycia owoców – słodkie jabłka, brzoskwinie, morele, śliwki, agrest, morele, melony, figi. Ważne jest, aby używać olejów: słonecznikowego, z oliwek, sojowy, kukurydziany, palmowy. Warto jeść olej rybny. W przypadku normalnego funkcjonowania jelit są także użyteczne i produkty mleczne. Ryby i mięso powinno być spożywane w postaci gotowana.

Jeżeli osoba zdiagnozowano przewlekłe zaparcia, leczenie choroby powinny przede wszystkim obejmować picie wystarczającej ilości płynów. Jego stawka dzienna powinna osiągnąć około dwóch litrów dziennie. Należą herbata, różne soki (z wyłączeniem winogron), jogurt. Jedzenia i wody mineralnej dziennie.

Włókna zawarte w buraków, marchwi, śliwki, działają otręby jako środek przeczyszczający w organizmie, pozwala na zwiększenie objętości kału, która prowadzi do zwiększonej aktywności jelita.

Obserwowani przez Dyskusja na temat produktów, które powinny być wyeliminowane z naszej diety.

Produkty te są głównie ziarna mąki wysokiej jakości, tłustych mięs, wędlin i pikantnych potraw. Należy całkowicie wykluczyć z diety, picia mocnej kawy, herbaty, czekolady. Konieczne, aby zminimalizować takie potrawy jak semoliny i kaszy, ryżu i ziemniaków dopuszczalnych potraw, makaron. Pożądane jest również w naszej diecie czosnku i cebuli.

Przewlekłe zaparcia, leczenie – jest to bardzo ważna sprawa w życiu każdego, kto kiedykolwiek kiedykolwiek wychodził z nim.

Wielu ludzi zadaje pytanie: Jak leczyć przewlekłe zaparcia?

Przyczyny przewlekłego zaparcia mogą być najbardziej zróżnicowaną i traktować je w każdym przypadku musi być ściśle indywidualne. Dlatego, niezależnie i bez kontroli nie powinien brać środki przeczyszczające, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na zdrowie i prowadzić do poważnych konsekwencji.