660 Shares 4497 views

Pompa spadła w otworze: sposobów i problemy podnośnik

W niektórych przypadkach, właściciele terenów prywatnych do czynienia z problemem, gdy pompa spadła do studni. Może to powodować pewne problemy. Czasami sprzęt nie utknąć podczas podnoszenia. Rozwiązanie problemu nieprawidłowo, może dojść do uszkodzenia urządzenia lub rurkę, w niektórych przypadkach, czy dobrze jest w porządku. Jeśli masz jakąś wiedzę na temat podnoszenia pompy, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, czas i wysiłek.


Powody pompować upadki

Upadek pompy może nastąpić z różnych powodów. Na przykład, z takim trudem można napotkać ze wzrostem jednostki nieprodukcyjnym. Zdarza się tak, że pompa jest zablokowany, a podczas próby uwolnienia przerwach, kabel lub przewód. W przypadku przerwy, dodatkowe koszty związane z wyposażeniem i przywrócenie komunikacji podnoszenia.

Jeśli nie chcesz, aby pompować wpadł do studni, ważne jest, aby uniemożliwić zmianę wymiarów liniowych obudowy, splątania kabla, urządzenia zamulenia. Powodem spadku jest użycie plastikową linkę zamiast liny stalowej nierdzewnej. W tym przypadku nie jest uzasadnione oszczędzanie – Spadające koszty wzrosną (często do całej wiązki rur i kabli) pompy przekroczy koszt kabla stalowego. Opcja tylko, że można wykorzystać linkę zabezpieczającą wykonaną z tworzywa sztucznego – tymczasowy płytkie studnie i niski koszt urządzenia, możliwa utrata którego nie dużo opieki.

potencjalne problemy

Jeśli działa dobrze, po jego pompa ekstrakcji może nadal korzystać. Gdy pompa spadła do studni, a wraz z urządzeniem, które utraciły kablową, liny lub węża, źródłem zużycia wody nie jest już możliwe. Aby nie spotkać takich trudności, należy upewnić się, że materiały rurowe i uprzęże są w jakim stanie. Ponadto, również powinno się odbyć konserwacji raz na dwa lub trzy lata.

Wyjmowanie urządzenia nawigacyjnego

Przed rozpoczęciem pracy na urządzeniu do ekstrakcji, konieczne jest przeprowadzenie prac przygotowawczych. Aby to zrobić, potrzebne są następujące narzędzia i materiały:

  • pręt stalowy;
  • żuraw;
  • rękawice płótno;
  • drutu;
  • spawarka.

Wykonując taką pracę nie może obyć się bez pomocy. Co do pręta stalowego, jej długość wynosi 1 m, a średnica – 5 mm. Przygotowanie metalowego drutu, trzeba dowiedzieć się, co głębokości odwiertu. Informacja ta została przedstawiona w paszporcie. Ważne jest, aby dbać o obecności długości drutu, którego długość jest równa głębokości odwiertu. Wartość ta powinna być dodana do 5 m. Średnica pozostaje taka sama, jak z pręta stalowego.

Kolejność prac

Jeżeli pompa spadła do studni, konieczne jest, aby prawidłowo przeprowadzić wszystkie prace na jego odzyskanie, aby nadal korzystać z źródła wody. W połączeniu z urządzeniami wewnątrz spadków rur, a następnie rozpocząć jej usuwania. Aby to zrobić, hak element z prętem, zwany „kot”. Ważne jest, aby wyostrzyć końce i przyspawane do haka z drutu metalowego za pomocą zgrzewarki. Drugi koniec przewodu muszą być przymocowane do kierunku żurawia.

Dobrze należy zmniejszyć, a hak do ruchu obrotowego do prowadzenia węża nie powiodła się. Manipulacje będą prowadzone na oślep, nie będzie widać, czy hak hak wąż nie powiodło się. Jeśli zostanie osiągnięty cel, pompa będzie możliwe usunięcie windy. Ważne jest, aby wykonywać pracę z kopii zapasowej, aby uniknąć kłopotów.

Nie powinno się oszczędzać, przygotowując kabel. Jeśli to będzie złej jakości, to może po prostu zerwać. Dlatego zaleca się, aby kupić linę ze stali nierdzewnej. Jeśli przed tobą nie było pytanie o tym, jak dostać pompę z studni, nie należy używać kabla, który składa się z kilku części. Segmenty mogą się różnić, w tym przypadku, urządzenie i nie utknąć.

Pompa mniejsza grubość musi być zakupiony w celu zmniejszenia ryzyka zakleszczenia w cenie tych modeli są droższe, ale wiercenia nowego odwiertu nie można nazwać tanie. Ważne jest, aby dbać o instalacji sprzętu ochronnego, a wewnątrz nie będzie żadnych obcych ciał i szczątków.

Co należy zrobić, jeśli pompa jest zatrzymany podczas pobierania

Niektórzy właściciele źródła wody na miejscu w pewnych okolicznościach zastanawiają się, jak dostać pompę z dołka. Aby rozwiązać ten problem może wystąpić inny problem, który jest wyrażony w pompie dżemem. Przyczyną może być luz na kablu elektrycznym, w którym pętla jest uformowana. To perehlostyvaet urządzenie i zaklinowany między ścianami studni.

Zespół podnośnika za pomocą podnośnika lub dźwigu w tym przypadku nie jest to możliwe. Czasami zdarza się i tak, że kabel i wszystkie przerwy. Jeżeli dźwig nie jest za pomocą liny i przewodów, kabli i rur, ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie elementy są ze sobą.

Kapitan powinien zapewnić, że nie występują luzy na kablu lub na rurze lub wężu. Jeśli jednak tak się stanie, pompa trzeba naciskać na dół, trzymając rurę lub wąż. W kolejnym etapie zaleca się, aby podnieść urządzenie, ale bardzo powoli. Jeśli sprzęt nie mogą być składane w dół, konieczne jest, aby wybrać między dobrze i wartości kosztu urządzenia. Po tym wszystkim, jeśli pompa jest odrzucany, z imponującymi wysokości wewnątrz, nie ma gwarancji, że może on zostać naprawiony i ponownie wykorzystane podczas podnoszenia. Dlatego niektórzy krajowi mistrzowie decydują się oddać urządzenie, ale również zaoszczędzić.

Studzienki podnoszenia pompy niewykorzystany

Czasami wypadek przy studni doprowadzić do tego, że już nie używają. Z biegiem czasu, zanim będzie można dostać się zadania podnoszenia pompy z studni, która nie została wykorzystana przez 2 lata lub dłużej. Zazwyczaj w takich warunkach yl wzrośnie powyżej pompy. Podczas próby podnoszenia urządzenia, potrafi się zaciąć.

Podnieść uzbrojenie w tym przypadku gromadzeniu. Będzie ciągnąć i poluzować linę, na której urządzenie jest powieszenie. Działania powinny być jednolite. Metoda ta czasami pomaga wyciągnąć maszynę ze szlamu, który jest dość mocno go dopasować. Jeśli tak się stanie, woda popłynie do szczeliny i osadów rozcieńczania, który ułatwi pracę.

Takie manipulacje nie powinny towarzyszyć nadmiernej siły, ponieważ w przeciwnym razie kabel może zerwać i spadają pompę. Następnie, również mogą zostać utrzymane, ale tylko wtedy, gdy woda w nim jest dość przejrzysty.

Popadania pompy miski olejowej

Jeżeli otwór miska olejowa pompa wystarczająco duży i spadła tam bez dodatkowych elementów, to nie możemy podjąć żadnych działań. Ważne jest, aby upewnić się, że urządzenie było niższe niż poziom filtra. Aby to zrobić za pomocą obciążenia i liny zaleca się badać dno miski. Sytuacja ta jest bardzo prosta, która pojawia się w urządzeniach zatapialnych upadku.

Jak uniknąć błędów

Jeśli nawet po zastosowaniu wszystkich zaleceń w praktyce nie można osiągnąć pożądany rezultat, a pompa jest nadal w głębi, można skorzystać z pomocy specjalistów. Demontaż pompy spadło przez ekspertów może pociągać za sobą koszty i oszczędzaj! Bo każdy chce konsumenta. Jednak w praktyce, korzyści ekonomiczne z pompy ekstrakcji z rękami będzie niezauważalne w porównaniu z kosztami, które byłyby wymagane wiercić nową studnię.

Czasem konsumenci powodować platformy, ale nawet taka profesjonalna pomoc jest w stanie całkowicie zniszczyć studni. Sugeruje to, że nawet przy pomocy specjalnego sprzętu, wszystko usiłuje wydobyć urządzenie może zakończyć się niepowodzeniem. Liczne działania prowadzą jedynie do faktu, że urządzenie jest zagęszczony i spada w dół. Ale eksperci wskazują, że środki do pompowania ekstrakcja czasem pomóc zidentyfikować problem. Czasami rig nie pomoże w rozwiązaniu problemu, ale również uszkodzić inne urządzenia i elementy studni.

Problemy podczas wynurzania

Jeżeli nawet z lekkim liny podnoszącej lub kabel nie jest zwiotczenie, ale urządzenie pochowany w twardy przedmiot, wówczas rozwiązaniem jest, aby spróbować zrozumieć, co może powodować zakłócenia. pompy szlamowe i montaż to nie zawsze pomaga. Mimo wszystko, jeśli na powierzchni nie ma kabel, liny i węża, problem może być rozwiązany tylko z pomocą specjalistów. Czasem przychodzą do pracy tylko w przypadku, gdy chodzi o odwiercie przemysłowej. Po tej operacji jest dość drogie, w niektórych przypadkach jest to nieopłacalne, a technika niszczy tylko źródło wody, a następnie użyć, że nie ma możliwości.

Jeśli próbujesz rozwiązać problem, to problem zagłuszania pompa może być projekcją obudowy. Wśród najczęstszych zakłóceń należy podkreślić:

  • Resztki spawania;
  • Wystająca krawędź;
  • wgniecenia;
  • przepływ złącza rur.

Self-podnoszący może być przeprowadzona bardzo powoli, dzięki czemu ruch obrotowy, trzeba chwycić rury lub węża. Masz szczęście, jeśli poślizg pompa do poślizgu przez przeszkody oraz obszaru problemowego. Gdy wpadają wszelkich ciał obcych, można go zablokować pracę.

Szczeliny pomiędzy maszyną a ścianami studni są małe, więc nawet małe przedmioty mogą zablokować urządzenie. W tym przypadku może pomóc nie tylko pompy szlamowe i instalacji, ale również Wideodiagnostyka. Takie przypadki są najtrudniejsze. Jest to najlepiej powierzyć ekspertom znaczenia, luźną linę, wyciągając go do maksymalnej wysokości, a po wzmocnieniu i pozostawić w tym stanie aż do przybycia profesjonalnych zespołów.

wniosek

Często konsumenci są dziś zastanawiać, co robić – pompa wpadł do studni. Gdyby był na wapieniu, a następnie zacząć pracować na własną rękę nie jest zalecane. Lepiej użyć Wideodiagnostyka, który określi obrażenia, stan pompy i rur i sprawdzić czy nie ma żadnych obcych przedmiotów wewnątrz.