592 Shares 9177 views

Krwawienia we wczesnej ciąży: przyczyny i możliwe konsekwencje

Każda kobieta wie, że ciąża – złożony proces, który odbudowuje cały organizm. Niestety, zdarza się, że w czasie ciąży w organizmie kobiety przechodzi niepowodzeń, które niekorzystnie wpływają na dalszy przebieg ciąży. Dlatego kobieta znajduje się w „ciekawej sytuacji” powinny być ściśle monitorowane dla zdrowia i jeśli wykryje jakiekolwiek odchylenia natychmiast skonsultować się z lekarzem.


Pierwszy trymestr – specjalny czas, w którym początku wszystkich narządów wewnętrznych dziecka. Dość często w tym czasie kobiety zauważyć niewielkie, bezbolesne krwawienie. To jest, w większości przypadków nie jest spowodowany przez zamocowania do ścianek komórki jajowej macicy. W tym procesie małe kawałki błony odrzucone, a zatem pojawiają się plamienia.

Skąd wiesz, że rozpoczął krwawienia we wczesnej ciąży? Każde krwawienie nazywa plamienia – od jednego do ciężkich skrzepów kapanie.

Przyczyny krwawienia na początku ciąży

Niestety, aborcja występuje u 20% kobiet. Jakie są przyczyny krwawienia w czasie ciąży? Co spowodowało ten fakt?

  1. Krwawienia we wczesnej ciąży powodować nieprawidłowości chromosomalnych. Większość wady niekompatybilny z życia. W tym przypadku sama natura pozbywa się zarodka przez poronienie. W takim przypadku lekarz ustala przyczynę poronienia, która pomaga kobietom planować kolejną ciążę.
  2. Ciąża pozamaciczna jest spowodowane przez rozwój ciążową sac w nieodpowiednich miejscach. Główną przyczyną jest zapalenie przydatków lub rozwój zakażeń narządów płciowych. Po wykryciu ciąży pozamacicznej, kobiety muszą być hospitalizowany. W przypadku opóźnionego skierowanie do specjalisty, ciąża pozamaciczna może niekorzystnie wpływać na zdrowie lub, w najgorszym wypadku, do życia kobiety.
  3. Krwawienie w ciąży i pierwszych przyczyn brakowało aborcji z powodu zatrzymania rozwoju zarodka. 5-6 dni następuje poronienie. Kobiety mianowany USG, w celu sprawdzenia macicy. Zazwyczaj ginekolodzy po poronieniu wydać dodatkowe czyszczenie. Podróżuję szczegółowe badania pomogą ustalić przyczyny nieudanego aborcji.
  4. Krwawienie w wczesnej ciąży, towarzyszy ból skhavtoobraznoy, Może to być spowodowane poronienia. Jeśli w czasie, aby zobaczyć się z lekarzem, ciąża może być zbawiony. Przyczyny wywołujące poronienie wystarczy. To może być stres, hormonalny i immunologiczny powoduje wady rozwojowe narządów płciowych, zakażenia i inne. Jeśli ciąża może uratować, trzeba zadbać o ich stan emocjonalny, zgodne z leżenia w łóżku, żeby nie podnosić więcej niż 3 kg.

Profilaktyka krwawień

Na rozwijający się zarodek wpływa na ogromną liczbę negatywnych czynników, które mogą wywołać nienarodzonego dziecka wad wrodzonych. Nie zapominaj, że poronienia mogą wystąpić w wyniku zaburzeń genetycznych. W tym przypadku, z kobietą ciężarną, z których żadna nie jest już uzależniona.

Aby zmniejszyć ryzyko krwawienia we wczesnej ciąży, należy:

  1. przed planowaniem ciąży przygotować starannie. Aby to zrobić, należy zdać kompleksowe badanie, leczyć infekcje seksualnych, które w większości przypadków są przyczyną wad i poronień.
  2. Porzucić złe nawyki, które powodują odchylenia w rozwoju głodu tlenowego nienarodzonego dziecka i krwawienia.

Regularne wizyty u lekarza – ginekologa i postępuj zgodnie z instrukcjami wyznaczone. To, co pomoże uniknąć komplikacji i mieć silne i zdrowe dziecko. Dbać o siebie i urodzenia dziecka.