149 Shares 3897 views

Cytaty o środowisko: aby chronić przyrodę

Człowiek nie jest bez powodu, uważają się za prawowitego władcę planety, prawdziwy „koroną stworzenia”. Jednak to zaufanie nie zawsze grać w ręce. Po tym wszystkim, człowiek sam jest wytworem natury. A więc z nim, tak, trzeba się liczyć. Ponadto, zgodnie z „korona stworzenia” jest zawsze rozumiane doskonałości pewną ideału. Jednak jest to niemożliwe, aby być doskonały, ale chodzi o ich pragnieniach, spełniająca wszystkie swoje zachcianki kosztem Matki Natury. Co ludzie myślą o tym zdobyć największe umysły ludzkości?


Spustoszenia człowieka

Słynne cytaty o ekologię wybitnego rosyjskiego naukowca VI Vernadsky. On powiedział: „Człowiek powstał ogromny błąd, który oddzielił się od praw natury i przestał brać je pod uwagę.” Na przykład, wszyscy wiemy zjawisko globalnego ocieplenia. Jednym z najbardziej powszechnych hipotez na temat jego pochodzenia hipotezą jest to, że jest konsekwencją działalności człowieka.

Ogromna szybkość zmian zachodzących w przyrodzie jest ze względu na bardziej intensywnej aktywności. Fabryk, spaliny – wszystko to prowadzi do tak zwanego „efektu cieplarnianego”. Atmosfera staje się coraz bardziej zanieczyszczone. Naukowcy biją na alarm nad wzrostem temperatury wewnętrznej warstwy atmosfery – ponieważ jest to bezpośredni argument, że przyczyną ocieplenia jest destrukcyjne działania człowieka.

matka Natura

. Rosyjski poeta M. Yu Lermontovu należący do innego cytatem temat ekologii: „Odejście od warunków społecznych i bliżej natury, możemy nieświadomie stają się dziećmi” To stwierdzenie po raz kolejny przypomina ludziom o ich pochodzenie: człowiek jest dzieckiem natury. I wielki poeta rosyjski umieścić go dokładnie. Bez charakter ludzi sierotą – to nie mają gdzie szukać schronienia. Nasza planeta jest jedynym miejscem w całej badanej wszechświata, gdzie jest niezbędne warunki dla życia ludzkiego.

Potężne siły natury

Rosyjski pisarz A. I. Gertsenu należący dobry cytat na temat środowiska i przyrody: „grandiose rzeczy są przez wspaniałych sposobów. Jeden natura sprawia, że wielki dar, „Słowa te potwierdzają po raz kolejny, jak wspaniałe są siły natury tylko kilka godzin huragan może zmieść z dala wszystkiego, który został zbudowany przez ludzi przez dziesięciolecia W tej chwili, człowiek może stracić najcenniejszego daru natury -… własnej natury życia. . naprawdę majestatyczny i poważne, aby tworzyć swoje prace – statki, maszyny, dzieł sztuki, ogromne budynki – osoba spędza ogromną ilość siły natury tworzy również jego dzieła jest proste: rzeka i morze, na góry i RA. vniny. Warto pamiętać, że człowiek sam jest wytworem natury.

Ochrona przyrody – częstą przyczyną

Rosyjski literaturoznawca K. L. Zelinskomu należy uczciwą ofertę o ekologii: „Ludzkie zachowanie w naturze – jest zwierciadłem jego duszy.” Każdy lubi chodzić po parku lub lesie, oddychać czystym powietrzem, cieszyć się przyjemną scenerię. Ale czasami może zniszczyć nastrój nieprzyjemny wzrok tu zza krzaka lewo butelek i opakowań, a pod drzewem tu i ówdzie rozrzucone szczątki zróżnicowane. Pierwszy człowiek jest oburzony, a następnie nadaje się do myślenia, „Co za różnica, czy rzucam opakowanie, czy nie. To niczego nie zmienia – tu cały czas będzie bałagan ". To przekonanie jest śmiertelne dla czystości natury.

Oczywiście, wysiłki jednej osoby nie rozwiąże problemów globalnych. Ale jeśli każdy będzie zrobić mały wkład w ochronę przyrody, możliwe jest, że ludzie będą w stanie utrzymać planetę czyste dla ich potomków.

Cytaty sławnych ludzi o środowisko

Stan, w którym środowisko jest zawsze pod opieką wspaniałych umysłów świata. Ponieważ wpływa na przyszłość każdego z nas. Cicero ostrzegł: „Moc natury jest wielki”. I Charles-Lui Monteske powiedział: „Natura zawsze działa powoli i w sposób ekonomicznie”. Wybitni ludzie nigdy nie lekceważ potęgi sił natury.

Wiele cytatów wielkich ludzi o środowisko stały się wzorcowym. Na przykład, Goethe powiedział: „Natura jest zawsze rację. Błędy pochodzą z tych samych ludzi. " Rzeczywiście, każdy naukowiec może potwierdzić, jak harmonijny są prawa natury. ludzka rzecz – aby zachować dziewiczą przyrodę. Przede wszystkim jest to niezbędne dla samej ludzkości.