877 Shares 3601 views

Jaka powinna być sito do przesiewania mąki?

Przy pieczeniu chleba żadne drobiazgi. Dobry piekarz wie, że niektóre produkty przed użyciem należy przygotować z wyprzedzeniem. Dlatego, oprócz podstawowego wyposażenia powinien być dostępny na sito do przesiewania mąki. Ten skromny urządzenie ostatecznie pomaga wpływać na jakość gotowego produktu.

dobra rzecz

Kiedy przychodzi do pieczenia, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na każdy szczegół. Na przykład, mąki, która jest głównym surowcem do ich wytwarzania, musi przejść przez kilka etapów obróbki wstępnej. Jednym z najważniejszych etapów jego przygotowania jest uważane za badanie przesiewowe. Operacja ta pozwala na:

  • pozbyć się niepożądanych substancji stałych;
  • poprawy stanu miękiszu, czyniąc ją miękką i bujny.

Aby przeprowadzić taką procedurę pomoże sito do przesiewania mąki.

Jest to najprostszy naczynia do gotowania, które gospodynie stosowane w starożytności. Przez wiele wieków urządzenie wielokrotnie zmieniła swój wygląd. Ale w rzeczywistości, to pozostała taka sama. Każdy sita do przesiewania mąka jest wzmocniony na niej kraty obudowy, przez który wyrób musi przejść. Ta pozornie prosta konstrukcja pomaga rozwiązywać poważne problemy. W zależności od materiału wyjściowego sita do przesiewania obudowę mąka może być metal, tworzywo sztuczne lub drewno, jak i sieci krystalicznej, zazwyczaj stosowane do włosów lub siatki z tworzywa sztucznego. Podczas pracy urządzenie musi być w ruchu, tak że produkt nie ciasto i nie zdobył komórek. W zastosowaniu na skalę przemysłową dla tego procesu obracania, wstrząsanie i wibracji. Oraz w warunkach domowych do takich celów są powszechnie stosowane konwencjonalne trzęsie.

Prosty mechanizm

Do użytku domowego w sklepach sprzętu sprzedawane prostego urządzenia – kubek, sito do przesiewania mąki. Ten prosty mechanizm nie tylko przyczynia się do przyspieszenia prac, ale również pozwala uczynić go bardziej skutecznym.

Na zewnątrz obiektu przypomina konwencjonalny kubek metalu, który jest umieszczany w miejscu dolnego sita. W takim kubka posiada uchwyt, na które składają się z dwóch części, z wbudowanym w nim sprężynę. Mechanizm działania urządzenia jest bardzo prosta. Po pierwsze, wylewa do środka. Następnie klikając na uchwyt znajdujący się w ruchu sita. To sprawia, mąkę, przechodząc przez małych komórek, wypadają. Wewnątrz znajdują się ciała obce lub caked grudki, których obecność w teście nie jest pożądane. Taka konstrukcja ma szereg istotnych zalet:

  • Jest bardzo kompaktowy i nie tak masywne jak konwencjonalny sito.
  • Kubek ma dość stylowy wygląd, a jej przyjemność trzymać w swoich rękach.
  • Ze względu na ograniczoną śladu pracy jest zawsze czysty.
  • Łatwy w użyciu.

Ponadto, ten kubek może być stosowany w leczeniu nie tylko posiłek, ale również kakao lub cukier puder.

Ekologiczny produkt

Wcześniej, gospodyni nie miała takiej odmiany. Wiedzieli tylko jedno sito do przesiewania mąki – drewno. Jednak opcja ta jest nadal używany w wielu domach. Przedmiotem jest zwykłym drewniany obręcz, której dno jest stałe siatka o drobnych komórkach.

Przesiewanie właściciel produktu musiał dokonać wielu ruch postępowy przesuwając urządzenie z boku na bok. W rezultacie, drobne cząstki przechodzą swobodnie spadają w dół. Kraty na powierzchni pozostawiając tylko niepotrzebne włączenie. Główną zaletą tego urządzenia jest jego przyjazność dla środowiska. Wykonane z naturalnych materiałów, to nie ma żadnego negatywnego wpływu na obrabianym produkcie. Ale taki ekran ma swoje negatywne strony. Zasadniczo, odnosi się do jego wielkości. Zazwyczaj średnica korpusu urządzenia wynosi od 20 do 35 centymetrów. Dlatego podczas pracy z nimi maleńkie cząstki produktu są emitowane w różnych kierunkach, zanieczyszczają powierzchnię pulpitu. Reszta tego wariantu w żaden sposób gorsze od innych przypadkach.

popularny model

Niektóre gospodynie wolą metalowe sito do przesiewania mąki. Zdjęcia ułatwia rozważyć ten model. Zewnętrznie przypomina wiadro sita, na obrzeżu, który jest zamocowany uchwyt, czasami wyposażone w plastikowej wkładki. Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest jego kształt. Konstrukcja podstawy metalowej siatki, która ma specjalne wycięcie. To znacznie zwiększa skuteczność badań przesiewowych, jak proces idzie z niemal wszystkich stron.

Ponadto, komórka boku zapobiegania zbrylaniu się produktu, uwalniając podejście do świeżego powietrza. Zwiększa również nasycenie tlenem. siatka metalowa jest łatwe do czyszczenia, a także szybko schnie. Jest to bardzo przydatne w przypadku, gdy nagle trzeba uruchomić dodatkową porcję mąki. Z takiego uchwytu kadź jest bardzo łatwy w obsłudze. Zmniejsza to złożoność pracy i pozwala znacznie przyspieszyć go.

Nowoczesna wersja

W domu jest powszechnie stosowane ręczne sito do przesiewania mąki. Oprócz już opisanych przykładów, może być wykonana w całości z tworzywa sztucznego. I wiele gospodyń domowych wybrać ten wariant, biorąc pod uwagę, że jest to najbardziej praktyczny. Muszę powiedzieć, że taka preferencja może być uważany dość rozsądne. Na przykład, jeśli porównamy to urządzenie z drewna, można zauważyć jedną istotną zaletę. Sito z tworzywa sztucznego może być myta i wytrzeć suchą sekund. Wtedy jest gotowe do pracy. Drewniany model po mokrej obróbki wyschnie znacznie dłużej. To zajmie trochę czasu, zanim będzie można ponownie wykorzystane. Poza tym drobne cząstki produktu mogą być uwięzione w mikropęknięcia obręczy. Z biegiem czasu, to prowadzi do tego, że drewniane naczynia kuchenne nabywa nieprzyjemny zapach stęchlizny, który jest częściowo przeniesiona do nowej partii świeżego produktu.

W zasadzie każdy model można znaleźć, zarówno pozytywne jak i negatywne strony. Dlatego ostateczny wybór należy do gospodyni sama.