301 Shares 8752 views

alergie na leki i idiosyncrasy

Nie jest tajemnicą, że w nowoczesnych warunkach lekarz możliwość podawania leków znacząco ogranicza alergią na leki. Ponadto, niepożądane objawy mogą mieć wpływ na niemal każdy narząd i system ludzkiego ciała, a te objawy są często znacznie cięższe dla głównego procesu patologicznego. Musimy pamiętać, że każdy lekarz, niezależnie od specjalności, doświadczenia i kwalifikacji, często nie mogą zapobiec rozwojowi niepożądanych, zwłaszcza w tych przypadkach, gdy pacjent z jakiegoś powodu (być może nieświadomie) ukrywa informacje o nietolerancji im trochę jedzenia lub lekarstw.


alergie na leki oraz nietolerancja – przyczyny i mechanizm powstawania

Dla większości ludzi wiadomością jest fakt, że alergia na lek i idiosynkrazji składników odżywczych i leków nie są tożsame pojęcia.

W rozwoju alergii koniecznie jakiegokolwiek udziału układu odpornościowego pacjenta – alergen, zwykle białko lub substancji tego rodzaju, pierwszy spożycia uruchamia mechanizm nadwrażliwości (wytwarzanie przeciwciał). W związku z powyższym, pierwszy styk bez objawów patologicznych, ale wielokrotnego alergen wchodzi korpus zdarza się ze związkiem już powstały przeciwciała oraz opracowanie klasyczne reakcje alergiczne. Należy rozumieć, że według tego samego mechanizmu i wywoływano uczulenia na leki, oraz alergie pokarmowe – pierwszy styk niezauważone, podczas ponownego wprowadzania nawet najmniejszej ilości materiału prowokatora wywołują gwałtowną reakcję alergiczną.

Jeśli występuje nadwrażliwość mechanizm rozwoju patologicznego procesu nieco inaczej – w organizmie człowieka początkowo brakuje enzymu brać udział w metabolizmie substancji, niezależnie od jej charakteru. W związku z tym złe samopoczucie objawy występują w bardzo krótkim czasie po pierwszym kontakcie z tym związkiem z ciałem pacjenta. Dlatego alergiami, w większości przypadków następuje dopiero po ponownej ekspozycji (kontakt) alergenu i ciała pacjenta, – tak że jest uczulony na antybiotyki, środki znieczulające, ukąszenia owadów.

Alergia i nietolerancja – czy możliwe jest rozróżnienie między nimi?

Przy najmniejszym podejrzeniu alergii lub indywidualnej nietolerancji należy zasięgnąć porady lekarza doświadczonego alergologa – będzie mógł odebrać kompleksowy program badań laboratoryjnych i innych metod badawczych, a wyniki, które dadzą precyzyjną odpowiedź na pytanie o naturę choroby. Niemniej jednak, alergia lek i specyfiką różnią się w niektórych objawów klinicznych.

Przede wszystkim, stopień nasilenia reakcji alergicznych nie zależy od dawki substancji – w tym samym objawem będzie w kontakcie i minimalnej (śladowe ilości alergenów), a przy wystarczająco dużej dawki leku lub składników odżywczych. Tak więc, alergię na gluten jest przedstawiony w kontakcie z pacjentem, w przewodzie pokarmowym, a nawet minimalne ilości substancji, która jest zawarta w uprawach zbożowych.

Po drugie, istnieje wyraźny związek między warunkami wieku i choroby pacjenta – w dzieciństwie, jest bardziej prawdopodobne, idiosynkrazji, których przyczyną jest niedojrzałość układów enzymatycznych w organizmie, podczas gdy pacjenci Bole wieku ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. W związku z powyższym, istnieje prawdopodobieństwo, że jednostka nietolerancja organizmu pacjenta z wiekiem „rosnąć”, natomiast reakcje alergiczne pozostają z osobą przez całe życie.

Jest pomoc w alergii i nietolerancji leku?

Jest to inny mechanizm rozwoju procesu patologicznego powoduje różne taktyki medycznych w tych warunkach. Gdy poszczególne tolerancji należy ograniczyć dostarczanie substancji, która zwiększa się czułość i otrzymać, jeśli to możliwe, preparaty enzymatyczne, kompensując niedobór metabolicznych.

alergie na leki może być traktowany dwoma sposobami – niespecyficzne terapii i konkretnego odczulania. W obu przypadkach program leczenie powinno wyznaczyć wykwalifikowanego lekarza – dotyczy to również dobór leków antyalergicznych, a prowadzenie leczenia przy użyciu minimalnych i coraz większe dawki alergenu zidentyfikowane.