878 Shares 1592 views

Nadruk – to .. imprinting – Uszczelnienie utrwalenie obrazu w pamięci

Nadruk w psychologii – jest jednym z najbardziej interesujących koncepcji. Przetłumaczony ten termin jako „zostawić po sobie ślad”, „znak”. Napotkał zjawisko to nie tylko w środowisku zwierząt, ale także w środowisku człowieka. Jednakże, jeśli imprinting naszych mniejszych braci z powodu instynktu i służy do dostosowywania i przetrwać, a potem w społeczeństwie stało się bardziej złożone zjawisko, a on nawet znaleźć zastosowanie dla celów komercyjnych.


Nadruk – to …

Nanoszenie (imprinting) jest selektywnego wiązania w pamięci istotnych informacji. Nadruk – holistyczne mechanizm psychofizjologiczne w którym wzrokowe, słuchowe lub inny obraz jest mocno utrzymywany w ośrodkach mózgowych. Cechy tego procesu są podobne u zwierząt i ludzi. Po pierwsze, występuje w wyraźnie określonym czasie – krytycznych okresach życia, gdy organizm jest najbardziej wrażliwa i otwarta na nowe. Po drugie, tylko jedno spotkanie z obiektem przechwytywania wystarczający dla jego formacji. Po trzecie, na pojawienie się zjawiska imprintingu nie wymaga zbrojenia (żywność, emocjonalny lub w inny sposób). I po czwarte, wyniki imprintingu jest niezwykle stabilny i przechwytywanie wyników może być przez całe życie.

Mechanizm odciskanie można wyraźnie wykazać za pomocą tak zwanej reakcji następujący większość ptaków i ssaków. Rozwija się w pierwszych godzinach życia dziecko, które widzi matkę słyszy jej wezwanie i odpowiada przychodząc do niej i zaczyna się powtarzać swój ruch. Podczas tej interakcji, rodzice wprowadzają dzieci z ich siedlisk i konieczne dla zachowania życia.

Nadruk na zwierzętach

W zoopsychology termin ten jest dobrze znany. Został wymyślony przez jednego z czołowych naukowców z austriackiego Konrad Lorenz, który w tym czasie studiował styl życia szarych gęsi. Przechwytywanie królestwa zwierząt jest rodzajem nauki, czyli indywidualny zakup nowych form zachowań i działań, które będą potrzebne w konkretnych okolicznościach. Sednem całej nauki jest proces tworzenia połączeń nerwowych odruchowo typu. Te zwierzęta, które są zdolne do niego, są bardziej prawdopodobne, aby przetrwać.

Obiekty mogą być nadrukowane osobników rodzicielskich, inni z tego samego miotu młodej, mężczyzna lub kobieta, wrogów, a także obiektów gastronomicznych. W związku z tym możliwe jest, aby mówić o następujących ważnych funkcji do imprintingu świata zwierzęcego:

  1. Definicja bliskich krewnych charakterystyczny wygląd, zapach, i tak dalej. D.
  2. Wybór partnera seksualnego.
  3. Znalezienie obszar oznak jej zamieszkania.

Uznanie trujących i śmiercionośnych stworzeń.

Trochę o genetyce

Amerykański genetyk H. Wrony zaproponowano coś takiego jak imprintingu genomowego. To może być wykryta w niektórych roślin, owadów, ssaków, a w niektórych przypadkach u ludzi. Genomowy odciskanie – opcja gen spadku, w którym podstawowa konstrukcja genów – DNA – nie ulega żadnym zmianom. Osobliwością jest, że niektóre geny w jaj lub plemników rodziców po prostu są wyłączone i nie uczestniczą w przekazywaniu ich potomstwa, więc jedną z charakterystycznych cech dziecko otrzymuje od matki, a drugi – po ojcu. W potomstwo istnieją inne „tag” geny. Na przykład, z powodu niezwykłych kombinacji genów u dziecka może być wyraźnie pokazały, że niektóre z dziadków, których nie obserwowano w rodziców. Ten typ dziedziczenia ma wysokie ryzyko mutacji i różnych patologii spowodowanych konkretny zestaw chromosomów.

Dysponuje niewielkim psychologii dziecka

psychologia dziecko w swoich pierwotnych mechanizmów bardzo podobne zwierzęta mentalności. Na przykład dotyczy to czy są one wymawiane odciskanie. Jest to bardzo ważne dla rodziców dziecka i pierwszych dniach i miesiącach po urodzeniu. W tym okresie, tworzą niezwykle silne więzy psychologiczne: relacje między matką i ojcem oraz wszystkich wydarzeniach wokół, noworodki są postrzegane jako model. Kid przechwytuje wykazać modelu zachowań, interakcji z ludźmi, zwierzętami, otaczających przedmiotów. Później będzie on zacząć je realizować w przyszłości. W związku z tym ważne jest, że dziecko widzi, słyszy i czuje się od początku. Jeśli go kochasz, dbać o niego, będzie on absorbować, że miłość, aby nauczyć się je wykonywać, i troska o innych. Dlatego psychologia dziecko wymaga szczególnej uwagi – dzieci tworzą społeczeństwo przyszłości.

Teoria Timoti Liri

Timoti Liri, neurolog i psycholog, zidentyfikował kilka rodzajów imprinting charakterystyczne dla danej osoby.

  • Oral – najwcześniej. Mleko matki jest pierwszą i najważniejszą rzeczą dla dziecka pojawiła się tylko na mocy źródła światła i matek uścisku – bezpieczną przystanią. Matka daje niezbędne ciepło i poczucie bezpieczeństwa, potrzeba którym osoba została założona.
  • Geograficznie lub emocjonalny imprinting związane ze środowiskiem rozwoju i odciskając swoje właściwości. Dorośli i dzieci są oznaczone w pewien sposób swoją przestrzeń, zaczynając od wyboru swojego ulubionego miejsca w domu, jest przechowywanie ich zabawki lub rzeczy, a kończąc określone w dokumentach prawnych dotyczących praw własności prywatnej.
  • Werbalne. Z tego bioprogramme możliwość zapamiętywania dźwięków i symboli, które tworzą słowa. To z kolei stymuluje rozwój mowy i niezbędną komunikację między ludźmi.
  • Społeczny (sotsiopolovoy) imprinting u ludzi.

Czytaj więcej o imprintingu społecznej

W pewnych sytuacjach, ludzie senzitivnost charakterystyczne, czyli selektywną otwartość, silne wrażliwości. imprinting społeczna – rodzaj imprintingu, w którym mocowanie odbywa się na wartościach podstawowych, interseksualistów, etnicznych i innych stereotypów. Prezentacja wyciągnięte z komunikowania się z innymi ludźmi lub w imitacji z nich może być dodatnia lub ujemna, ale w każdym przypadku, tak człowiek wchłania się z informacjami o to, że świadomie lub nieświadomie w jego zachowaniu lub działalności za nim. Te odciski są globalnym znaczeniu z punktu widzenia tego, co jest przyczyną, a stosunek do rodziny, religii, i do wyboru partnera życiowego, i tak dalej. D. Wpływają one również ogólnych postaw, umiejętności, zainteresowania człowieka.

Psychologia konsumenta

Szczególna wrażliwość na wpływy zewnętrzne tkwi nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych w pewnych okresach swego życia. Każdy może zostać uwięziony z powodu własnych obsesji, w jakikolwiek sposób, czy to moda styl, zaangażowanie w specjalne diety lub przekonań religijnych, i tak dalej. D.

Należy zachować ostrożność dostrzec nowe informacje szczególnie wrażliwych ludzi. Oświadczenie powinno opracować jakąś krytyczności, nie wierząc bezkrytycznie, jak wiele firm reklamowych są zorientowane na takich ludzi. Używają tych przekonań, postaw, oczekiwań, do których przywiązujemy wielką wagę dla osobistych korzyści. Sugeruje pomysł lub formę potrzebie, stymulują one czasami niepotrzebnych zakupów, niepotrzebnych wydatków. Wszystkie centra handlowe, telewizja, media wykonywał jeden cel – aby promować produkt dla mas. I odciskanie odgrywa tu już jej negatywne dla konkretnej osoby, do naśladowania.