100 Shares 6474 views

Odintsov Anna Siergiejewno, charakterystyczny

Odintsova Anna – główny bohater kobiet w słynnej powieści Iwan Turgieniew „Fathers and Sons”. Ta kobieta kontynuuje serię znanych bohaterów pisarza. Mimo, że w przeciwieństwie do innych aktorów, a nie młodą dziewczyną, której proces powstawania i ustanowienie często stają się przedmiotem uwagi i zainteresowania autora, jednak zajmuje poczesne miejsce w jego pracy jako człowieka, który był w stanie obudzić poczucie głównego bohatera, nihilistą Bazarov, który z kolei stał się jednym z najbardziej wyrazistych postaci w literaturze rosyjskiej.


wygląd

Odintsova Anna – bardzo piękna kobieta. Pisarz skupia się na konkretnym typie swoim pięknem: to nie tylko powierzchownie atrakcyjne dama modna (te w świetle było wiele), a ludzkie duchowe, inteligentny, głębokie uczucia i filozoficznym kolej umysłu, który, oczywiście, odzwierciedlenie w ekspresji twarzy, aby jej chód i maniery, umiejętność zachowania się w społeczeństwie.

Napisane w opisie obrazu bohaterka używa takich epitetów jak „świeże”, „czysty”, w którym podkreślono, nie tylko piękno zewnętrzne, wiele bogaty świat wewnętrzny. Odintsov Anna Siergiejewno, charakterystyczny wygląd, który pozwala na lepsze zrozumienie jej charakteru, nie za nic, że natychmiast przyciąga uwagę od głównego bohatera, który przypadkowo zauważa, że nie jest jak inne kobiety.

pierwszy występ

Pierwsze znaki powieści Bazarov i jego przyjaciel Arkady, spotkać bohaterkę w wydarzeniach społecznych. Ten ostatni był zafascynowany i urzeczony przez nią, ale autor od razu podkreślić, że był to jego inteligentny, rozsądny i spokojny, więc czytelnik zrozumie, że stopień, w którym kobiety nie będą przez kilka namiętnego i gorącego młodego mężczyzny. Ale Bazarov natychmiast przyciągnęło jej uwagę, a on jest również zainteresowany. Odintsov Anna Siergiejewno, który wygląda zdradził jej rzadkie w przyrodzie, był lakoniczny i bardzo rozsądny.

Wszystko o tej kobiecie oddychał z pokoju, spokoju i zaufania do siebie i swoich umiejętności. Jej postawa uderzony godności i osoby – umysłu i znaczenie. Wskazuje na fakt, że nie było ani cienia kokieterii czy sztuczności wrodzonej u większości pań społeczeństwa. Autor skupia uwagę czytelnika na te jego cechy, które wykazały jej wyjątkową intelekt: ta kobieta wisi małe białe czoło, uważna obserwacja światła oczy, uroczy, ekspansywny uśmiech.

odzież

Odintsov Anna była ubrana prosto, ale gustownie. Najbardziej pamiętny sukni – czarny, a ten mały szczegół uważny czytelnik może znaleźć paralele z drażnić Kareninoy, który pojawił się na jednym spotkaniu w dokładnie tym samym stroju (w tym przypadku jest znacząca, a także zbieżność imion bohaterów). Następnie pisarz wielokrotnie jest to prosty dom WC: w lekkiej odzieży wełnianej lub białej sukni, co dodatkowo wyrusza jej urody i spontaniczności. Odintsov Anna prawie zawsze pojawia się w jasnym kolorze odzieży, który otacza jego szerokie fałdy, podkreśla naturalność i prostotę.

status społeczny

Kobieta w swojej pozycji – bogaty właściciel ziemski. Jest wdową, ona nie wyjdzie ponownie za mąż po śmierci męża. Nazywa kwitła, a mówi się, że postać – bardzo elegancki i oszczędny gospodyni. Dbała nie tylko siebie, ale również z młodszą siostrą, która jest trochę boi się jej, chociaż kochała.

Turgieniew opowiada kilka interesujących faktów z życia jej bohaterki. Odintsova Anna Sergeevna przed spotkaniem z Bazarowa poślubiła bogatego człowieka, który nie kocha, ale zgodził się na dołączenie do niego w małżeństwie z rozsądku. Jej mąż był bogaty, moc i dyskrecję, które są dość spójne z charakterem tej kobiety. Umierając, zostawił jej cały swój majątek: dom, ogród, szklarnia i całą gospodarkę. Odintsov dwa lata po jego śmierci, nie poszła na wsi, a następnie udał się za granicę z siostrą, ale szybko nudzi, i szybko wrócił do swojej posiadłości.

charakter

Odintsov Anna Siergiejewno, którego cechą charakterystyczną jest przedmiotem niniejszego przeglądu, był z natury bardzo spokojny, rozsądny kobieta. Przede wszystkim ona doceniłem jego spokój, spokój, zwykłą codzienną rutynę. Dlatego bohaterka jest, aby unikać wszystkiego, co mogłoby przynieść go z równowagi i spokoju psychicznego. Znajomość Bazarowa był dla niej jako przypadek testowy, ponieważ po raz pierwszy doświadczyła ona dość silny pociąg do tego człowieka, który groził radykalnie zmienić swoje życie.

Jednak znalazła siłę, by przezwyciężyć pokusy i pozostać wierna zasadom, które przylegają do tej pory. Odintsov Anna Siergiejewno, co świadczy o jej oryginalności cechę osobowości, z powodzeniem pokonać swoje przywiązanie do bohatera, zachowując mu przyjaźń, która nie jest ostatnim. Bazarov był człowiekiem bardzo impulsywny i rozczarowanie w miłości przyniosła mu wielkie cierpienia.

hobby

Jednym z najbardziej kolorowych postaci z Turgieniewa – Odintsova Anna Sergeevna. Edukacja kobiet jest bardzo interesujące z historycznego punktu widzenia. W czasie, gdy nie jest akcją powieści, kobiety otrzymały głównie humanistyczne i umiejętności Prowadzenie domu. Bohaterka tej samej pracy poszedł trochę dalej swoich rówieśników: Lubiła botaniki i dobrze orientuje się w nim. Poprzez tego tematu, znalazła wspólny język z Bazarowa. Zainteresowanie nauką dla kobiet w tym czasie może być uznane za nietypowe.

Jednak Odintsov – bohaterka pod każdym względem bardzo niezwykłe, że robi to, co lubi, niezależnie od opinii innych. Jednak młoda kobieta jest bardzo popularne w społeczności, pielęgnować swoją opinię, to często można zobaczyć na imprezach towarzyskich i przyjęć i bale.

filozofia

Odintsov Anna Siergiejewno, cechą, która cytuje udowodnić istnienie tego niezwykłego szczupła kobieta perspektyw, często kłócił się z Bazarowa o życiu, przeznaczeniu, o czasie, który okazał swą niezwykłą inteligencję. Na przykład, zaprzeczając jej nihilizm, to zadaje pytanie: „Czy Twoim zdaniem, nie ma różnicy między głupi i mądry człowiek, między dobrem a złem?” Ona zainteresował się protagonista właśnie dlatego, że miał również smukły systemu Outlook. W swoich rozmowach i dialogach te dwa systemy są stale do czynienia z siebie, zaletą jest zwykle wywierana na bohaterkę bocznym. Fakt, że ta kobieta żyła jak skłoniło jej umysł i serce, kierowany przez proste doświadczenia życia.

Nie sądziła mężczyzn jak Bazarowa i wolał pozostać sama. Jednak jej wyrażenie „We wsi nie można żyć w sposób losowy, przezwyciężyć nudę”, dowodzi, że jest to jednak starał się wypełnić swoje życie z sensu, więc zadbać o jej młodszej siostry, matki, i pracował nad układem osiedla.

Cechy wspólne z Bazarowa

Wszyscy czytelnicy „Fathers and Sons” powieść prawdopodobnie zawsze zastanawiałem się o powód zainteresowania tych znaków do siebie. Pomiędzy nimi można znaleźć wiele wspólnego. Bohaterowie, jak wspomniano powyżej, miały swoje wartości i filozofię życia systemu, który nastąpił nie tylko w słowach, ale również w czynach. Odintsov, jak Bazarowa, był obojętny na piękno natury. Była inteligentna, zainteresowany w nauce, jak również bohaterem.

Bohaterka jest pozbawiona uprzedzeń i, jak jej nowa przyjaciółka mieszkała rutyna, niezależnie od opinii innych. Jednocześnie nie miała żadnego konkretnego celu, co kiedyś przyznał: „Wspomnienia dużo, ale nic nie pamiętam … a ja nie chcę iść.” Taka postawa zaskoczyła Bazarowa, iw tym momencie rozbieżności między nimi zaczęło.

opozycja

Bohater czuł potrzebę pozbyć się starego sposobu życia i stworzenia nowego porządku. Jednocześnie on nic nie zrobił dla tego małego: nie był zaangażowany w ruchu rewolucyjnego i nie brał udziału w żadnych klubach, ale wręcz przeciwnie, odnosi się do młodych intelektualistów (jak jego przyjaciel przypadkowo Arcadia) z dobroduszną pogardą. Odintsov nie jest: to jest do wszystkich wykazała zainteresowanie, uważnie obserwując okoliczne ludziom dokładnie przeanalizować ich cechy, zachowania, słowa. Bazarov zainteresowany w nim jako wybitny osoby: młoda kobieta natychmiast zgadliście silną osobowość z nieco ekscentrycznych poglądów, ale zdolny do walki i niezwykłej pracy fizycznej i psychicznej. Te cechy są pod wielkim wrażeniem jej odczuwalne również w Bazarowa nadmiar witalności i energii, którą pilnie w sobie tłumione.