184 Shares 2581 views

Cieśninie różni się od Zatoki? Davis Strait: lokalizacja, zwłaszcza

Zatoka jest różny od cieśniny? Na pierwszy rzut oka różnica widać pod względem siebie. Ciasna musi łączyć dwa lub więcej wodnych przedmiotu rozdzielonych stosunkowo wąskiej części ziemi. Bay jest teoretycznie nie powinny mieć dostępu do innych wodach. To jest naprawdę? Tylko wtedy, gdy różni się od Davis Strait znajduje się w pobliżu Zatoki Cumberland? To ma sens, aby zrozumieć.

wnęki

W zależności od lokalizacji znaku oni zidentyfikować kilka rodzajów: na port i zatokę, warg i fiordy, ujścia rzek, laguny i ujścia rzek. Należy zauważyć, że wnęki mogą być związane z różnymi obszarami wodnymi: oceanów, mórz, rzek lub jezior. Wszystkie te obiekty, jak gdyby w głąb lądu i mają różne pochodzenie. Niektóre z nich są utworzone przez odpływ i przepływu, a inne powstały w trakcie formowania, kontynentach ruchu płyty tektoniczne, skała wulkaniczna, aktywności.

W zależności od ukształtowania terenu, warunki klimatyczne, pływów prądy rzek wloty nadawy może mieć różne charakterystyki. Może znacząco różnić się ich tryb wody, głębokość, prędkość przepływu, składu wody. Wnęki czasem oddzielone od podstawowych plecionki wodny Przedmiotem napływowe i przeplatając charakter trwały lub tymczasowy.

cieśnina

Przedmioty te są typowo pobierane z „ciała” z morza i oceany. Cieśnina nazywany jest stosunkowo wąska część akwenu rozdzielenie mas lądowych: dwa kontynenty lub ich część, a umieszczony w pobliżu wyspy. Inną cechą – Cieśnina łączy sąsiadujące mórz lub oceanów.

Jeśli porównamy, gdyż znajduje się Cumberland Bay i Cieśniny Davisa, to wyraźnie pokazuje różnicę między nimi. Pierwszy z nich nie ma alternatywy dla wód, z wyjątkiem granicy z Labrador Sea. Jednocześnie jest porównywana do Davis Strait łączy dwa oceany. Jedna część obszaru graniczy z Morzem Labrador, który znajduje się na Atlantyku. Baffin Bay, który jest połączony z drugim zagranicznym Davis Strait, odnosi się do Oceanu Arktycznego.

Klasyfikacja i funkcje

Pomimo faktu, że kanały są porównywane z wąskich ścieżek z jednej wód do drugiego, to jest charakterystyczne w sposób konwencjonalny. Davis Strait na jej najwęższej części ma szerokość 338 km, co jest prawie 5 razy większa niż parametry Cumberland Bay. Ale liczba ta nie jest rozstrzygające. Wiodącą rolę poświęca się w nim przepływu wód pod uwagę (muszą łączyć dwa różne baseny).

Strait, co do zasady, jest pochodzenia naturalnego. Jeśli ziemia między dwoma sąsiednimi zbiornikami został „otwarty” dla przepływu wody sztucznie, zwyczajowo do takich „Paths” kanałów telefonicznych. Ważną cechą jest ich rozlania żeglugowej. To zależy od głębokości. Davis Strait tego wskaźnika jest ona dostępna, ale są często spotykane i góry lodowe dryfujące kry lodowe, które mogą stanowić zagrożenie dla statków. Również największa głębokość i szerokość najmniejszą jeszcze wziąć pod uwagę przy charakteryzowaniu kierunek przepływu i prędkości.

Davis Strait: historia i funkcje

Nazwa była na cześć wybitnego żeglarza. Anglik Dzhon Deyvis z powrotem w 1583 roku odkryta i zbadana część wybrzeża Ziemi Baffina a Grenlandią. Choć zrobił jakąś niebezpieczną podróży między dwoma brzegami w surowym klimacie. Obecnie nie ma dowodów, że na terytorium cieśniny są naturalne złoża gazu i ropy.

Gdzie jest Cieśniny Davisa dotyczące granic morskich zostały zdefiniowane. Pozostaje dowiedzieć się, co wybrzeże dzielił? Z jednej strony, jest to Ziemia Baffina (Wschodnie Wybrzeże, Kanada obszar), az drugiej – południowo-zachodniej części Grenlandii.

Wysokość falą w tym regionie może wynosić od 9 -18 m. Co jeszcze trzeba wiedzieć o Cieśniny Davisa? Jego długość według statystyk z 1170 kilometrów. Większość samą szerokość sięga 950 km. Zdefiniowane najgłębsze miejsce – znak ten 3660 m (według innych źródeł 3730 m) poniżej poziomu morza, drobnego wąską część – 104 metrów.