566 Shares 7039 views

Barotrauma Ear: objawy, leczenie, konsekwencje

Błona bębenkowa znajduje się pomiędzy zewnętrznym i ucha środkowego przejścia przejścia. Jest to membrana, która odbiera sygnał audio przed wszystkim. Warto też wiedzieć, że błona bębenkowa jest wrażliwy na zmiany ciśnienia, a jego wzrost i spadać.


przewód słuchowy zapewnia integralność błony bębenkowej. Wygląda na to, że kanał łączący ucho środkowe i nos. Ponadto słuchowe rura jest połączona z otoczeniem. W związku z tym struktury narządów rozproszonych nacisk na błonę bębenkową. Wyrównania ciśnienia z upływem zewnętrznego oraz części ucha środkowego. W ten sposób błona bębenkowa nienaruszony.

W przypadku nagłej zmiany ciśnienia na membranie może być ranny. Uraz jest nazywany „ucho barotrauma”. Ponadto, taki problem może być wynikiem zaburzonego drożności rurki słuchowego.

dlaczego

Jak wspomniano powyżej, ucho barotrauma Wynika to z faktu, że nie jest mocny nacisk na membranę. Ciśnienie ostry kolec może wystąpić z następujących powodów:

  1. Pływać w wodzie, lub przeciwnie, powierzchnię.
  2. Gwałtowny wzrost składu. barotrauma ucho często występuje u pilotów i astronautów.
  3. Przeciek na wysokości prowadzi do uszkodzenia membrany.
  4. Fala uderzeniowa każdym wybuchu. Na przykład, w przypadku działań wojennych.
  5. Błędy lekarzy, które odbywają się podczas badania lub leczenia ucha. Na przykład, gdy Pneumomassage.
  6. Uszkodzenie błony bębenkowej występują często na skutek choroby, takie jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie błony śluzowej nosa, migdałki, przerost błony śluzowej i guzów słuchowego rury. Jeśli z jakiegoś powodu rura słuchowy nie funkcjonuje prawidłowo, a to sprawia, że trudne do cross-country, jest uraz ciśnieniowy ucha, którego objawy są omówione poniżej.

Że zaczyna przeszkadzać osoba z tej choroby? dowód

Barotrauma występuje wtedy, gdy dana osoba czuje silne uderzenie w głowę lub ucho. Ponadto, w uchu lub trzaski hałas zmniejsza się również poziom słuchu. Ogólny stan pacjenta pogarsza się.

Kiedy barotrauma do ucha drobnymi łzami osoba nie może czuć żadnych objawów. Ale po pewnym czas pacjent ma zapalenia ucha. Wynika to z faktu, że zakażenie miejsca uszkodzenia wystąpią.

Jeśli barotrauma ma twardy charakter, że osoba czuje się utraty słuchu. Może też zacząć krwawienie pojawia się zawroty głowy. Osoba może rozpocząć orientację w przestrzeni, istnieje możliwość utraty przytomności.

Jak diagnozuje

Jeżeli poszkodowany jest przytomny, to staje się jasne, co może być przyczyną urazu ciśnieniowego. Mianowicie, jakich okolicznościach może spowodować wzrost ciśnienia. Jeśli pacjent nie jest krwawienie z ucha zewnętrznego przejścia, mianował procedur, takich jak otoskopia lub mikrootoskopiya. W lekarz patrzy uważnie czas tych procedur, stan błony bębenkowej. Jeżeli pacjent jest obecny uraz ciśnieniowy ucha środkowego, błona może być postrzegane krwawienia i łzy. Mogą to być pojedyncze lub wielokrotne. Istnieją przypadki, kiedy tylko rozdarty wewnątrz bębenka, wówczas staje się niebieski. Można to zauważyć podczas otoskopia. Niebieski kolor membrany oznacza, że ucho środkowe jest wypełniona krwią.

audiometria

W celu ustalenia, czy pacjent jest utrata słuchu, czy nie, to jest przeprowadzane tego typu badania jako audiometrii.

W przypadku, gdy pacjent jest nieprzytomny, a jego ucho jest krwawienie, diagnoza staje się jasne. Jest to ciężka forma barotraumy. W tym przypadku, każde badanie jest przeciwwskazane do czasu, gdy nie zostanie przeprowadzona resuscytacji.

Ponadto, w celu wykluczenia lub potwierdzenia innych uszkodzeń słuchu, mózgu i innych narządów, osoba do zrobienia tego typu badań, jak USG, rentgenowskie lub MRI.

barotrauma ucho. leczenie

Jeśli barotrauma ma słaby charakter, są przypisane pacjentowi leków uspokajających lękowych, leków i zabiegów fizjoterapeutycznych.

Jeżeli dana osoba ma pękniętego bębenka, istnieje ryzyko infekcji. Dlatego schemat leczenia pacjenta będzie koncentrować się na działaniach zapobiegawczych przed wystąpieniem zapalenia ucha środkowego. Osoba przypisane przetwarzania górne ucha i tamponów, zwilża się w roztworze leku, zawierającym antybiotyk. sterylny opatrunek umieszcza się na górze tamponu. Ponadto, poszczególne przepisujący lek o działaniu przeciwzapalnym, lek przeciwbólowy i działania uspokajającego.

Istnieją przypadki, gdy błona bębenkowa jest uszkodzone w takim stopniu, że powyższe metody leczenia nie będzie w stanie przyczynić się do jego odbudowy. W tym przypadku, operacja będzie podawany pacjentowi. Metoda chirurgicznego leczenia przez plastiku przywróci uszkodzoną błonę.

Jakie środki zapobiegawcze mogą zapobiec tego rodzaju problemu

Istnieje szereg środków zapobiegawczych, które mogą zapewnić bezpieczeństwo błony bębenkowej.

  1. Z lotu powietrza podczas startu i lądowania, zaleca się, aby rozpuścić cukierki, gumy do żucia. Połykania zapewnia także lepsze drożności rurki słuchowego.
  2. Również w lądowania i startu samolotów z okresu zaleca się zachować otwarte usta. Zapewni to równowagę ciśnienia. Tę samą metodę należy stosować podczas jazdy przejażdżki, gdzie upwelling i zwolnić osobę.
  3. należy pamiętać, a do przeprowadzenia zasad bezpieczeństwa do nurkowania do głębokości.
  4. Jeśli nie katar, zapalenie ucha środkowego lub ucha u ludzi mediów, konieczne jest wdrożenie środków, które ułatwią odzyskanie osoby. Zaleca się również, aby uniknąć sytuacji, ze spadkiem ciśnienia podczas przepływu powyżej chorób.

pierwsza pomoc

Co zrobić, gdy osoba, uraz ciśnieniowy ucha i zatok jam? Co mają pomóc kiedy będzie nurkowania, a człowiek ma uczucie bólu w uchu, i to jest jego przeciążenie? Konieczne jest, aby zawiesić na stok, do jednego lub dwóch metrów. Dalsze poluzować ciśnienie. Jeśli uda Ci się pozbyć przekrwienie błony śluzowej nosa, można kontynuować do nurkowania. W przypadku, gdy jeszcze nieprzyjemne odczucia obecne, to konieczne jest zatrzymanie procesu, aby głębokość zanurzenia.

Jeżeli dana osoba wykazuje oznaki pęknięcia błony bębenkowej (obejmują one ból, krwawienie i utrata słuchu), pacjent musi być zrobione bandażowania. W każdym przypadku jest to niemożliwe vysmarkivatsya. Poniżej znajduje się skierować pacjenta do placówki medycznej. Tam został zbadany przez lekarza, aby dokonać niezbędnych badań i zalecić kurację. Przebieg leczenia będzie zależał od stopnia uszkodzenia.

Należy wiedzieć, że nawet niewielkie uszkodzenie błony bębenkowej niedozwolone procedur, takich jak wizyty z kąpieli, mycia górnej ucha nadmuch rury. Zasady te muszą być przestrzegane podczas pierwszych dwóch dni po zdarzeniu. Jeżeli środki zaradcze mają pożądany efekt, a następnie po kilku tygodniach, ciało jest całkowicie przywrócony. utrata słuchu nie będzie.

Efekty

Jeżeli dana osoba ma uraz ciśnieniowy ucha, konsekwencje, które mogą być? Teraz rozumiemy. Jeżeli dana osoba nie leczy uraz ciśnieniowy i nie podejmuje żadnych działań w celu poprawy stanu zdrowia organizmu, mogą wystąpić powikłania. Zazwyczaj jest proces zapalny, który przebiega w zapaleniu ucha środkowego.

To może być również choroba jak barotitis. W tej chorobie w płynie ucha są zbierane. Taki stan powoduje obecność w stałej hałasu słuchowego. Ponadto, ucho ludzkie jest stracone i jest to uczucie pełności w uchu z wodą. Leczenie jest podobne do leczenia barootita barotraumy. W takiej choroby nie może vysmarkivatsya osobę, ponieważ nie ma ciśnienia na uchu podczas procesu. Również nie zaleca się dokonywać żadnych gwałtownych ruchów. Faktem jest, że dmuchanie nosa i ostre ruchy mogą spowodować infekcję w uchu środkowym wschodach.

barotrauma ucho od uderzenia

Są to uszkodzenia mechaniczne do uszu. Należą do nich szkody, bite lub obrażeń. Mówiąc o kontuzji do błony bębenkowej, mogą wystąpić z kilku powodów. Na przykład, może nastąpić uszkodzenie błony bębenkowej bezpośredni.

Z reguły występuje podczas czyszczenia ucha wacikiem i przypadkowymi uderzeniami. Ponadto, istnieją przypadki, w których może dojść do uszkodzenia błony bębenkowej spowodowane przypadkowymi oddziałów wzruszających podczas spaceru lub jazdy. Może również wystąpić, gdy osoba próba usunięcia ciała obcego z ucha. Również po urazach takich jak pęknięcie wzdłużne części czasowych prowadzą do zerwania błony bębenkowej.

leczenie w domu

Co może zrobić osoba, która ma uraz ciśnieniowy ucha? Strona główna Leczenie Co można zrobić?

Powinieneś wiedzieć, że należy najpierw ocenić ciężkość takiej kontuzji. Jeśli ucho barotrauma jest ciężka postać, nie jest konieczne do samoleczenia. Następnie należy zgłosić się do placówki medycznej na profesjonalną pomoc.

Istnieje również kilka popularnych sposobów leczenia ucha. Aby poradzić sobie z bolesnymi doznaniami w uchu, można użyć nalewki z propolisu. Jest na oleju na bazie alkoholu.

Innym ludowym jest cebula. Łuk jest pogłębienie i jest wypełniona kminek, cebula na wierzchu miękiszu chleba jest zamknięta. Kolejne cebula pieczone. Po tym, sok z niego jest wyciskany, który wykopał ucho.