346 Shares 3075 views

Obrót Warzywnictwa – podstawą poprawy ich wydajności

Przez długi czas, wielu rolników nie mógł zrozumieć przyczyny spadku plonów przy uprawie go w tym samym miejscu przez kilka lat. Pierwszy zbiór, nawet w niekorzystnych warunkach, zawsze bardziej Ponadto, chociaż agrotechnice uprawy pozostała na tym samym poziomie, a często nawet poprawie – Dodać nawóz organiczny, gleba staje się płodne. Przyczyny zmniejszenia plastyczności w uprawie monokulturową stosunkowo jasne, w związku z gromadzeniem wiedzy o glebę.


Przyczyny niższych wydajności

Kiedy rosną rośliny w glebie gromadzić mikroorganizmów i grzybów, żyjących kosztem konkretnych roślin. Ich liczba stale rośnie. Sama uprawa warzyw w okresie wzrostu i późniejszego owocowania wychodzi z ziemi zestawu składników odżywczych, które są specyficzne dla tego gatunku. Wszystko to przyczynia się do faktu, że ponowne sadzenie podobnych roślin w tym samym miejscu, nie występują oddziaływania mikroflory poprzednich lądowań. Spowolnienie wzrostu, pogarsza warunki późniejszego owocowania. Warzywa są zmuszeni do walki o jego istnieniu, spędzając część składników odżywczych do tej walki.

„Ugory” jako sposób przywracania płodności gleby

Mężczyzna zauważył tych funkcji. Dlatego też, gdy zasiane crop duże połacie ziemi pozostają niewykorzystane w niektórych latach, stworzył tzw „odłogiem”, w którym ziemia jest „spoczynku”. Jej tylko zaorać ale nic nie obsadzone. cała teoria uprawy różnych roślin zostało ustalone. pozostała daniele areał do jednej trzeciej. Wydawało się to marnotrawstwem. Jednak rzeczywistość okazała odwrotny – grunty, „odpoczywał” na sezon, następny rok zadowolony z tak wysokich plonów, które w pełni skompensowane utraty przestojów rocznie. W dziełach rosyjskich naukowców z XIX wieku i ich zwolenników są setki przykładów pozytywnego wpływu pary rolnictwa na żyzność gleby. Statystyki z jego nieugiętość udowodnił, że Ziemia – jest istotą żywą, które powinny być traktowane z ostrożnością.

płodozmian – a naukowcy find

Liczne eksperymenty wykazały, że zachowanie żyzności gleby , a nawet jego wzrost może zostać osiągnięty, jeżeli obrót ćwiczenie Warzywnictwa. Ważne jest, aby zmiany warzyw, tak aby powrócić do tego samego miejsca do sadzenia poszczególnych upraw nastąpiło nie wcześniej niż siedem lat. Kiedy płodozmian jest konieczne aby wiedzieć, które należą do rodziny tych lub innych roślin. Na przykład, krzyżowych – rzodkiewka, marchewka, kapusta – niepożądane rośliny po siebie na tej samej powierzchni.

płodozmian lato

płodozmian w kraju powinny być zorganizowane tak, że jedna rośliny uprawne są zastąpione innymi z innych rodzin. Po uprawie kapusty w ogrodzie samych można sadzić pomidory – należą do psiankowatych. Raz jest to niemożliwe, aby siać pomidory papryki i bakłażanów, gdyż jest to roślina z tej samej rodziny i mają te same szkodniki. Obrót Warzywnictwa powinny być regularnie monitorowane, więc wskazane jest, aby mieć lądowania dziennika. Do lepszego wykorzystania gruntów, trzeba przełamać ziemię do ogrodu warzywnego na stałych łóżek. Tutaj technologia prof Mittlaydera może być używany, który zaleca stosowanie wąskich grzbietów z szerokimi przejściami pomiędzy nimi. Proponuje również używać i szeroki grzbiet, lecz z boku, dla których, na przykład, używane planszę. Wewnątrz pudełka z desek, aby utworzyć stały łóżka. Są na żyznej warstwy nikt nie przychodzi, nie rosną tylko rośliny. Ścieżki pomiędzy łóżka w domku letniskowym można układać z dowolnych materiałów, takich jak cegły. Następnie brud nie przykleja się do butów ogrodnika.

streszczenie

Korzystanie z zaawansowanych technologii, aby pomóc inteligentnie organizować rotację upraw warzyw, dzięki czemu nie brakuje warzyw. Racjonalne naprzemienne roślin opisanych w literaturze, ale najważniejszy wniosek można sformułować następująco: „Tylko właściwa wymiana niektórych innych roślin pozwalają na uzyskanie wysokich plonów upraw każdego roku” Obrót Warzywnictwa z jednoczesnym stosowaniu metod rolnictwa ekologicznego, które opowiadają o wielu dzisiejszych hodowców nie tylko otrzymują gwarantowaną wydajnością. Pozwala on stabilny i poprawy żyzności gleby. Ważne jest nie tylko, aby uzyskać owoce i warzywa korzeniowe w bieżącym roku, ale również zostawić żyznej ziemi synów i wnuków, tak aby mogli skosztować świeżego ogórka lub pomidora ze swojego łóżka.