393 Shares 6221 views

Otwarta CR2 lub poszukiwanie rozwiązań do formatu graficznego aparatów Canon dla różnych OS

Ze świata co roku produkowane rosnącą liczbę programów i aplikacji dla komputerów PC i innych platform. Wielu użytkowników po prostu nie mają czasu, aby śledzić rozwój wydarzeń w świecie i deweloperzy często nie wiedzą przez jakie programy należy otworzyć konkretnego formatu pliku, który do tej pory niczego nie słyszał. W tym artykule skupimy się na tym, co otworzyć CR2 – format nie jest nowy, ale nadal budzi pytania o liczbę użytkowników.

Wielu profesjonalnych i amatorskich fotografów z doświadczenia wiemy, że CR2 – nie ma nic, ale wielu popularnych formatów graficznych RAW. Jest on stosowany w wielu Canon lustrzanek przez długi czas, ale nawet dziś, nie wszyscy użytkownicy wiedzą, co otworzyć CR2. I można to zrobić na różne sposoby i za pomocą kilku narzędzi do przeglądania i edycji zdjęć. Weźmy przyjrzeć się bliżej każdej z tych opcji.

Canon Raw File obrazu (jest to pełna nazwa formacie opisanym przez nas) najprostszy sposób otworzyć za pomocą bezpłatnego programu o nazwie XnView. Aby to zrobić, należy pobrać i zainstalować na swoim komputerze jest odpowiednia dla danej wersji systemu operacyjnego, a następnie po prostu rozpocząć przeglądanie obrazów interesów. Wielką zaletą tego narzędzia jest to, że może ona pomóc nie tylko zobaczyć kilkaset formatów graficznych, ale także konwertować pliki z jednego formatu na inny. Tak więc, „feralnego» CR2 łatwo można przekształcić dowolny zwykłego formatu dla Ciebie.

Ale czasami zdarza się, że zdjęcia muszą nie tylko widok, ale także edytować. I za pomocą wszelkich środków dostępnych dla użytkownika, nie jest w stanie pomóc, aby nawet najprostszych manipulacji z problemem o nazwie „Format CR2». Jak otworzyć i przetwarzanie zdjęć w tym formacie, w tym przypadku? Najszybszym rozwiązaniem – jest skorzystanie z aplikacji Canon Digital Photo Professional, który jest dołączony do prawie wszystkich aparatów Canon. Ten program będzie nie tylko zobaczyć przechwycone pliki, ale także, aby ich pełną edycję.

Dla tych użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do obróbki zdjęć za pomocą Photoshopa, można otworzyć CR2 i program. Najważniejsze, że jej wersja była nie niższa niż CS2. Jeśli pakiet graficzny nadal odmawia otworzyć CR2, to trzeba zainstalować dodatkowe wtyczki Adobe Camera Raw zwany trzeci lub czwarty wersja. Jednak, aby uniknąć ewentualnych problemów, pożądane jest, aby używać programu Photoshop CS4 czy później i ACR do niego zainstalować przynajmniej w wersji 5.6. W obecności tych programów na komputerze nie trzeba się głowią nad tym, co by otworzyć CR2.

Oprócz opisanych powyżej sposobów, format użytkownicy Windows mogą otworzyć i korzystać z innych programów, na przykład, Google Picasa, ACDSee Photo Manager, IrfanView lub Xara.

Jeśli rozwiązanie tego problemu dla użytkowników, których komputery pracują z windose systemu operacyjnego są stosunkowo proste, jak pracować z CR2tem którzy uruchomić inny system operacyjny?

Istnieje szereg jakości oprogramowania, które pomoże rozwiązać ten problem. Na Apple OS X Format CR2bez problemów wymienionych powyżej można uruchomić Google Picasa, Photoshop i własnego pakietu oprogramowania firmy Canon. Również ta lista może wypełnić Snap Converter i firmy Apple iPhoto, ale tracą prostotę pracy jako swoich podstawowych zawodników. Ale dla wielu systemów operacyjnych opartych na Linuksie dużego wyboru, ludzie nie będą. Jeśli nadal nie wiem, co by otworzyć CR2 w tym systemów operacyjnych, a następnie masz tylko jeden optymalny wariant – Google Picasa. Do tej pory, to wszechstronne narzędzie jest nadal nie ma sobie równych na tej platformie.

I wreszcie, nie zapominajcie, że ewolucja edytorów graficznych oraz przeglądarka zdjęć nie stoi w miejscu – Może jutro będzie można otworzyć zdjęcia z aparatu Canon w programie, który dopiero wczoraj zadanie nie mogła sobie poradzić.