656 Shares 3320 views

SUV „Prado 150„: strojenie, konfiguracja. Toyota Land Cruiser Prado 150

Dziś „Toyota Land Cruiser Prado 150» (Toyota Land Cruiser Prado 150) – ostatni Czwarta generacja SUV Prado. Zaprezentowany na Frankfurt Motor Show 2009, samochód jest w prawie stu osiemdziesięciu krajów doświadczyło restyling i kontynuować zwycięski pochód.


Funkcje "Prado 150"

Jest to bardzo ważne dla SUV, który jest teraz często eksploatowanych w mieście, to jest system stabilizacji kinetycznej (KDSS). Optymalizuje zawieszenie: offroad automatycznie zwiększa jej przebieg, a na płaskiej drodze zapewnia sztywność.

zainstalowana również w systemie SUV pełzać, że podczas funkcji powolny terenowych tempomatem. Jego skuteczność jest potwierdzona przez test drive „Prado 150” na drodze, a nie jeden.

Elektroniczny asystent Multi-terrain Select pozwala zmieniać stopień poślizgu na różnych rodzajach off-road (skał, lodu, błota) i zapewnia wszechstronny pogląd (Multi-terrain Monitor), podczas nakładania trajektorię kół na obrazie z kamery. Kierowcy mówią wygodę takiej funkcji, ale pod jednym warunkiem – trzeba nauczyć się ufać więcej obrazu na ekranie. Wiele osób często chcą zajrzeć pod kierownicą.

Zawiesinę powietrza nieco niższy korpus w celu ułatwienia wsiadania i wysiadania pasażerów.

W samochodzie „Toyota Land Cruiser Prado 150,” nadal istnieje kilka drobnych ulepszeń, które nie wpływają na wygląd lub osiągi maszyny, ale to miły dodatek nadal są. Podłokietnik jest zamontowany do skrzynki chłodniczej oraz w bagażniku – Outlet 200 V; Przeglądowy lustro monitorowanie martwe strefy zamykają komorę do okularów; Dla wygody lądowania zapala się dno; To otwiera szybę bagażnika.

Zalety i wady „Prado 150”

Wprowadzony w 2009 roku, na rynku SUV różni się od samochodu tej samej klasy innych producentów obsługujących ramki. Dzięki tej podstawowej struktury Prado 150 jest bardziej niezawodny i trwały, a jednak jest nieco mniejszy niż odpowiedniki w klasie.

Nawiasem mówiąc, główną wadą – duża masa, a tym samym zwiększone zużycie paliwa też jest w głównym przeciwieństwie do Japończyków.

Ponadto, kierowcy mówią, zbyt duża ilość elektroniki, najprawdopodobniej ze względu na jej jazda staje się świeża.

Aw modelach dorestalingovyh mają braki, które wyznaczają opinie – „Prado 150” nie różni się szczególnie wyposażone wnętrze oraz otwór z boku drzwi tylnych, dla których trzeba trochę miejsca podczas załadunku i rozładunku.

Model późno

W sierpniu 2013 roku nastąpił późno modelu Prado 150, w którym wnętrze przeszedł wiele zmian. Nieznacznie zmienił konsolę środkową, była centrala na drogach, 4,2-calowy kolorowy wyświetlacz TFT multi-informacja i system rozrywki Toyota Touch 2.

Siedzenia drugiego i trzeciego rzędu są bardziej komfortowe, zmieniona kolorystyka i wykańczania tkanin. Tylne drzwi zaczęły się otwierać.

Restyling „Prado 150” dotknął nie tylko wewnętrzne i zewnętrzne, które bardzo się zmienił (przedni zderzak, krata, reflektorów i tylne światła), ale także zawieszenie. Wiele z jego elementów zostały zmodernizowane i rekonfiguracji bez narażania terenowe cechy samochodu i pasażerowie w nim było wygodne.

grupa silnik odnowiony model jak poprzednio, ma cztery silniki, które stały się nieco bardziej przyjazny dla środowiska i bardziej ekonomiczne, ale teraz tylko z automatyczną skrzynią biegów.

Kompletny zestaw niemal pozostała taka sama, ale było kilka nowych systemów, łącznie z ostrzeżeniem o możliwości kolizji przy wyjeździe z parkingu w odwrotnej kolejności. Kamery niebo może być zainstalowany na dodatkowe cztery.

Complete "Prado 150"

W podstawowej konfiguracji "standard" Bezpieczeństwo samochodu jest zapewnione przez czołowych poduszek powietrznych, kontrola stabilności pojazdu (ESP), Brake force Distribution (EBD), Emergency Brake Assist (EBA), anty-lock system hamulcowy (ABS), system kontroli trakcji i ciśnienia w oponach , Zainstalowany centralny zamek, autoalarm, immobiliser. Z „Comfort”, „elegancja”, „Prestige”, „lux” i „Suite semimestny” uzupełnione systemów wspomagania przy starcie na wzrost i TPMS, a także trzy ostatnie rearanżacji asystentów.

Na zewnątrz, z wyjątkiem światła przeciwmgielne i reflektorów, wykończenia w „Elegance”, „Prestige” i „Suite” jest ustawiony światła do jazdy dziennej LED, a ten ostatni jest także relingi dachowe.

skórzana kierownica w ogóle, a wnętrze – aby przyciąć „Prestige”, „Lux”.

W odniesieniu do komfortu w kabinie, fotele ogrzewane są we wszystkich wersjach wyposażenia, z wyjątkiem podstawy, lustro – w sumie, koła – od „Elegance”. Z „pakietu” zapamiętanego regulacja fotela kierowcy, ustawić trzy strefy kontroli klimatu i reguluje sztywność zawieszenia. Reszta układu jest niewielka, co jest różnica.

Offroad strojenie

Na samochód „Toyota Prado 150” Tune offroad zaczyna się od zawieszenia windy i ciała. Podnieś ciało rama pozwala ustawić średnicę dużego koła. Moc silnika 173 litrów. a. wystarczy obrócić rozmiar kół od 35 cali. W tym przypadku, w dolnej części obudowy i nie jest już gwarantowane podczas jazdy po nierównym terenie złapać żadnej z tych rzeczy.

Drugą rzeczą do zrobienia – umieścić ochronę organizmu na całym obwodzie. Wzmacniany „kenguryatnik” i cokoły i wciągarki przed tylną skrzyni korbowej na przednim zderzaku rurki lub płyty dostarczonej. Zwykle zawarte są progi, ale jeśli nie, to lepiej kupić i zainstalować oddzielnie. Do transportu różnych towarów do relingów dachowych mogą być instalowane lub wyprawy Bagażnik z drabiny, które można umieścić koło zapasowe.

Kołowrót, przednie i tylne muszą być dobrej jakości z indeksem 10000, który jest obliczany przez około 3 ton. To nie jest dużo. W podstawowej konfiguracji „Prado 150” o masie większej niż 2 ton i wzmocnienia i nie – 2,5 tony.

strojenie miejski

Miasto nie musi brutalność i skuteczności SUV. samochód miejski powinien być spektakularny.

Dla „Land Cruiser Prado 150” dostroić do miasta rozpoczyna się montaż 20-calowych kołach z oponami o niskim profilu. Jest to rozwiązanie „dwa w jednym”: ulepszony wygląd samochodu i jego obsługi.

Zmień wygląd samochodu, aby pomóc w różnych zestawach ciało na zderzaki i progi okładki, drzwi, luster. Te elementy dekoracyjne w razie wypadku może chronić elementy ciała, które nie są niczym więcej drogich dekoracje plastyczne.

Następnym krokiem jest zastąpienie elementów optycznych. Jeśli chodzi o „Prado”, wtedy nie możemy fantazjować szczególnie w sklepach i salonach można zakupić i zainstalować reflektory i tylne światła. Najczęściej instalowane soczewki biksenonowe z bardzo atrakcyjnej trybu podświetlenia „Angel Eyes”. Jeśli takie optyka w połączeniu z ekskluzywnymi kół i airbrushing, samochód nigdy nie zgubić się w ogólnym strumieniu.

Powinien on być zainstalowany na wszystkich drzwiach vetroviki że wizualnie zwiększyć już imponujące samochodu.

Tonowanie, oczywiście, dekoracji i uczynić każdy samochód bardziej atrakcyjne, ale istnieją standardy, które nie muszą łamać.

strojenie wnętrze

Sklep Prado 150 i tak nie wygląda słaba, nawet w standardzie tapicerki. Ale możliwe jest, aby przynieść coś niezwykłego, odizolowane od standardowego zakresu.

Wewnątrz „Prado 150” strojenie – jest zastąpienie niektórych elementów ze skóry lub malowanie, montaż oświetlenia dekoracyjnego całej kabinie pasażerskiej lub, na przykład, nogi podświetlenie dwupoziomowe, oryginalne listwy na kierownicy oraz automatycznych uchwytów przesyłowych i jałmużna.

Interesujące jest to, aby wyglądać i próg, który jest zaznaczony przez napisem Prado, i jasne dywany w kabinie i bagażniku, piękne zasłony, chromowanej lub wykonane „pod drzewem” podszewką na drzwiach.

centra usług oferują wiele małych części i akcesoriów więcej wykończeniem.

dynamiki pojazdu

Toyota Land Cruiser Prado 150 – duży i ciężki samochód. Chodzi o potężnych silnikach wystarczy. Ale gdy prawda sterowniki ustaivayte że mają pod maską? Wentylatory w dynamicznej jazdy „Prado 150” pojemności silnika diesel Tune 173 litrów. a. poprzez RaceChip korporacyjnej urządzenie Ostateczny gwarantuje moc wzrosła o 30%. To samo urządzenie może być również używany do przeprogramowania systemów sterowania silnikiem benzynowym. Jednakże producent określa, że nie jest odpowiedzialny za działanie RaceChip Ultimate, jeśli używać benzyny o liczbie oktanowej 98 poniżej.

Ale trzymać chip-tuning jest konieczne zakwalifikowały się, bo to jest możliwe i pogorszenie osiągów silnika. Ponadto, wzrost mocy prowadzi do wzrostu zużycia paliwa i tak dość duża w Prado 150.

Dziś prawdziwy off-road w większości krajów nie są już koniecznością, stając się raczej hobby, odwrócił się do zwykłego samochodu dużego. Zanika struktura ramki znikają blokowania klirens zmniejsza się. Ale jeszcze nie zniknął brutalne popyt na pojazdy o wysokim krzyżu, zwłaszcza w Rosji, gdzie drogi i drogi zawartych w legendzie.

Klasyczny Terenowy pozostaje „Toyota Land Cruiser Prado 150”, w którym zwiększona przepuszczalność i sztywność w połączeniu z komfortem i stylowego wzornictwa.