108 Shares 9996 views

Gimnastyczne pierścienie i ich zastosowanie

Gimnastyczne pierścienie – jeden z licznych pocisków stosowanych w gimnastyce. Interesującą częścią męskiej gimnastyce artystycznej są ćwiczenia wykonywane na pierścieniach.


Co to jest gimnastyczne pierścienie?

Ten sprzęt sportowy składa się z dwóch pierścieni wykonanych z twardego materiału (jakościowy fiński sklejki lub z tworzywa sztucznego), zamocowanej na wysokości na specjalnych kabli.

Ćwiczenia na pierścieniach są ustalone w programie letnich Igrzysk Olimpijskich, jak również część konkurencji gimnastyki artystycznej w mistrzostwach świata i kontynentu.

Ćwiczenia wykonywane na pierścienie składają się z elementów statycznych i dynamicznych: ups, szybkość i odkręcić. Na koniec ćwiczeń wykonał akrobatyczny zsiąść. Przed rozpoczęciem ćwiczenia sportowiec potrzebuje asystenta, który daje windy do swojej skorupy. Aby wykonywać ćwiczenia na pierścieniach sportowca musi być fizycznie przygotowany.

Należy również zauważyć, że realizacja statycznych elementów obciążenia jest bardziej złożona niż dynamiczny. statyczny element jest, jeżeli jest ona zachowana w ciągu 2 sekund. Do najbardziej znanych i złożone elementy statyczne są następujące:

  1. „Krzyż” – ćwiczenia, podczas których zawodnik musi wisieć na jego wyciągniętymi rękami prostych poziomych do podłogi.
  2. „Aircraft” – element, przy czym ramię gimnastykę oddzielony w różnych kierunkach, a ciało powinno być równoległe pierścienie.
  3. „Odwrotnie płaszczyzna” – stan, w którym korpus powinien znajdować się w płaszczyźnie poziomej z pierścieni, w którym ramiona na boki, brzuch do sufitu, z tyłu od strony podłogi.

Sędziowie oceniają nie tylko złożoność, ale także czystość elementów realizacji oraz jakość produkowanego odłączenia.

Elementy konstrukcyjne grupy prowadzone pierścieni:

1. pierwotne elementy: odkręcić przód iw tył, duża ilość złożonych podwójnej prędkości w przód iw tył, i innych.

2. pierwotne elementy Handstand (powinna być utrzymywana przez około 2 sekundy): zasilacz skok do tyłu i w obrót na rękach, wysokiej prędkości do przodu lub do tyłu.

3. Mahovye elementów, które biegną elementu statycznego cross wysokiej kątem, poziome podpory.

4. statyczne i dynamiczne elementy nośne: poziomy Visy, narożniki, poziome blokadą, krzyżaki, jak również do podnoszenia i opuszczania mocy.

Pocisk korzyści dla laika

Gimnastyczne pierścienie – Przyjazny sport i powłoki gry, wykonywać ćwiczenia, które mogą znajdować się w sali gimnastycznej, na boisku iw domu. Dzięki łatwym montażu można wziąć pierścień sportowy z nim na placu zabaw, a na koniec treningu, aby wyjąć i zabrać je ze sobą.

Gimnastyczne Rings „Sportmaster” z fińskiego sklejki lub z tworzywa sztucznego z elementami mocującymi z drutów lub włókien nylonowych.

Używać powłoki, nie trzeba być gimnastyk. Teraz pytanie jest ciągnięcie lub wyciskanie rozwiązany za pomocą gimnastyczne pierścienie. Wszystko, co musisz zrobić – pragnienie.

Gimnastyczne pierścienie mogą być wykorzystywane i dzieci. Skłonić dziecko kilka podstawowych ćwiczeń, zapewnić pomoc w ich prawidłowej realizacji. Klasy z takiego pocisku jak pierścienie gimnastyczne, drewna lub tworzywa sztucznego, są korzystne w celu wzmocnienia mięśni.

Zgodnie z powyższym można stwierdzić, że przy najniższym koszcie dla nabycia gimnastycznych pierścienie można uzyskać maksymalną możliwość utrzymania ich sprawności.