360 Shares 4721 views

Sewastopol, Czarny Muzeum Floty – historia stworzenia ciekawych eksponatów.

Muzeum Morza Czarnego Fleet – jedna z obowiązkowych elementów programów turystycznych na Krymie. Jest wypełniona ciekawych eksponatów opowiadających heroiczną historię floty w trudnym okresie dla Rosji – od końca 19 wieku do dnia dzisiejszego.


Historia Fundacji Muzeum

W 1869 roku otwarto muzeum historii Floty Czarnomorskiej. Sewastopol stał się miejscem jego lokalizacji nie jest przypadkowy. dano do muzeum to nie tylko budynek, ale dom ogólnym i inżynier wojskowy E. I. Totlebena, który, nawiasem mówiąc, był inicjatorem wystawy. Początkowo miał to być muzeum Sewastopol Obrony. Uczestnicy złożeniu osobistych, nagrody, trofea i dokumentów. Aby otworzyć potrzebne pieniądze, one były zbierane za pośrednictwem lokalnych gazet i społeczeństwa. Wkrótce, dzięki donacji, udało się zebrać 12 tysięcy rubli – wystarczająco dużo pieniędzy na organizację wystawy.

Kilka miesięcy po jego otwarciu, cesarz Aleksander II nadał posiadłość na obszarze muzeum prawie 2000 akrów w prowincji Tauride. To osiągnęła przychody w wysokości 2,5 tysiąca rubli rocznie, które istniały i rozwiniętych muzeum. W tym samym pieniędzy utrzymywano sierocińcu szkolnych i rzemieślniczych warsztatów, otwartych w muzeum.

Później, tuż przed oryginalnego budynku wybudowaliśmy nowy, w monumentalnym stylu klasycznym z masywnych elementów żeliwnych, które są nadal imponujące. Na fasadzie jest specjalny znak – krzyż i numery 349, liczba dni do obrony, którzy przeżyli Sewastopolu.

Muzeum Floty Czarnomorskiej wkrótce przeniósł się do nowego budynku, a jednocześnie rozszerza swoją zawartość. Stał się nie tylko muzeum tylko jednego wydarzenia historycznego i stał się duży zbiór obiektów, opowiadając o historii floty.

W czasie II wojny światowej, ze względu na szczególnie brutalnych działań wojskowych w Sewastopolu, najcenniejsze okazy ewakuowano pierwszy w Baku, a następnie w Uljanowsk, ale po wojnie wszystko było z powrotem na swoim miejscu. Jednakże tymczasowe eksponaty wystawione w galerii sztuki, a także budynku muzeum wojskowego cierpiał bombardowania i wymagają odbudowy. Wkrótce jednak, muzeum otwarto ponownie – nawet w czasie pokoju.

Nowoczesne ekspozycji (Sewastopol)

dziś Muzeum Morza Czarnego Flota składa się z 8 sal wystawowych. 7 z nich znajduje się w głównym budynku, zbudowany w 1895 roku. Wystawa odzwierciedla jego długiej historii morskiej od jego powstania do chwili obecnej. Wszystkie trudnych latach Muzeum rosyjskiej i radzieckiej historii nadal skrupulatnie zbierać przedmioty, pokazując męstwo rosyjskiej armii i marynarki. Tak więc, po Wielkiej Rewolucji Październikowej, wielu wojskowych z całej Rosji przeszedł szereg dokumentów i przedmiotów. W czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zakrwawione dokumenty i przedziurawione muszle i pociski osobiste poległych żołnierzy przewożonych bezpośrednio do Muzeum Floty Czarnomorskiej.

Sewastopol ma takich ciekawych eksponatów (w sumie 30000), rzeczy osobiste przywódców wojskowych, które doprowadziły do obrony. Ten legendarny admirałów VA Kornilov P. S. Nahimov (luneta, osobiste krzesło, epolety), założyciel Muzeum gen Totleben (np miecz premia za odwagę) i nagrody mają wyjątkową Admiral M. P. Lazareva. Przechowywane tutaj i dużo łupów wojennych, na przykład, szabli tureckiej, a nawet miecza tureckiego głównodowodzący Osmana Paszy i cutlass niemieckiego admirała. Większość z wystawy są modele statków i broni z różnych epok – karabiny, moździerze, sztylety. Bardzo interesująca wystawa poświęcona urządzeń nawigacyjnych, gdzie istnieje astrolabium i sekstansów i teleskopy. I wiele opcji odzieży, począwszy od 19 wieku do czasów współczesnych, pokazuje muzeum Floty Czarnomorskiej.

Sebastopol wielokrotnie doświadczył trudnych czasach wojny. Duch i bohaterstwie swoich obrońców i przesyłać zdjęcia – prawdziwymi arcydziełami malarstwa panoramista Frantsa RUBO (na przykład, jego wielka panorama „Obrona Sewastopola” 10 metrów długości), malarz morskie Ivana Ayvazovskogo i rysunki z natury W. Timm.

Wszystkie eksponaty są podzielone na salach tematycznych – znajduje się sala poświęcona obronie miasta Sewastopola. Muzeum Morza Czarnego Fleet posiada zakłady obejmujące rolę marynarki wojennej w czasie II wojny światowej, gdzie wielu niemieckich trofea, broń, medale i różne dokumenty z epoki.

Ale nie tylko wewnątrz muzeum jest na co patrzeć. Na zewnątrz znajduje się również kilka eksponatów, takich jak zaprawy początku XX wieku, kotwice, armaty, a fasada ozdobiona jest woluminie koniec monumentalnych rzeźb przedstawiających wystający nos i tył na rufie statku.

Warto zauważyć, że historia Muzeum Wojskowe Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu znajduje się w katalogu profilu podobnych muzeów na świecie, a także jest członkiem ICOM, czyli Międzynarodowa Rada Muzeów.

Wycieczki i eksponaty poza głównym budynkiem

Budynek dawnego kościoła św Michała zbudowany w 1848 roku, nie daleko od głównego budynku, znajduje się stała ekspozycja muzeum osiem Hall – to opowiada o życiu i rozwoju rosyjskiej marynarki po II wojnie światowej została zakończona. Tutaj też wiele ciekawych eksponatów – telegraf silnika, miny, torpedy, dokumentów i atrybuty floty stalinowską erę, i wiele więcej.

Również przez mianowanie dla grup mogą być organizowane wycieczki do rzeczywistej bieżącej Floty Czarnomorskiej.

tryb

W Sewastopolu Floty Czarnomorskiej Muzeum jest otwarte od 10 rano do 17 po południu, ale urzędy są otwarte aż do 16 godzin. Muzeum czynne jest od środy do niedzieli. Należy pamiętać, że w ostatni piątek każdego miesiąca – dzień sanitarnej, muzeum jest zamknięte.

cena

Koszt zwiedzania wystawy jest dość mały: Bilet dla dorosłych kosztuje 100 rubli, dzieci – tylko 50. Do fotografii będzie musiał zapłacić, ale tylko 60 rubli.

Jak się tam dostać

Spojrzeć na prawo budynku w samym centrum miasta Sewastopola. Muzeum Morza Czarnego Fleet (adres go Lenin Street, 11), aby znaleźć to nie jest trudne. Można tu dostać przez każdego transportu, po przez centrum, na przykład, w autobusie do przystanku „Dom oficerów floty” lub ilości taksówek 16.