884 Shares 7158 views

Jednostka systemowa: Skład i główne cechy

Zdarza się, że rozmowy na tematy komputerowych, ludzie często określane jako jednostki systemu komputerowego, a to powoduje wiele pytań na temat składu i podstawowych cech wszystkich urządzeń, które są w nim. Wielu użytkowników nie wie nic na temat funkcji i struktury urządzenia komputerowego wiedzieć, więc czytelnik jest proszona o rozwiązanie luki w wiedzy. Artykuł na temat: „Jednostka System: skład i główne cechy” pozwoli użytkownikowi na zawsze być zrozumiały w sprawach zagadnień komputerowych.


metalowe pudełko ze światłami

Zbiór wszystkich komponentów komputerowych, odpowiedzialnych za działanie komputera osobistego, nazywa się system. W związku z tym suma wszystkich elementów na jednej platformie działającej jako jeden niezależnej jednostki, zwane jednostki systemowej. Mówiąc w przystępnym językiem, wszystko, co jest z metalu lub tworzywa sztucznego obudowy, w tym samym ramy, to się nazywa system. W skład jednostki systemowej komputera osobistego jest znany niemal każdego użytkownika, płyta CPU, pamięci, karty graficznej, zasilacza i innych komponentów.

Obudowa podstawowa funkcjonalność jest nie tylko zjednoczenie wszystkich komponentów komputera, ale także oddziaływanie wolna – to znaczy, że fizyczny dostęp do wszystkich elementów względem siebie. Na rynku odróżnić ciało obudowie, która określa wielkość urządzenia (wysokość, szerokość i głębokość). Przykłady Budowa: ETX, ATX, ATX-Midle, mini-ATX, Micro-ATX, Barabone, notebooki, serwerów i innych.

Sercem systemu

Najważniejszym składnikiem wielu użytkowników znaleźć procesor obowiązkową część obudowy komputera. Pogląd ten jest błędny. Obiekt jest przetwarzanie CPU, czyli skomplikowane obliczenia matematyczne: .. dodawanie, dzielenie, odejmowanie, mnożenie. rola serca w komputerze osobistym odgrywa zasilacz, który nie tylko dostarcza energię elektryczną do wszystkich elementów platformy, ale gwarantuje również jakość jego zasilania (napięcie i prąd).

Przy zakupie użytkownik komputera jest wymagane do obliczenia zużycia energii przez wszystkie komponenty jednostki systemowej i wybierz zasilacz, który poradzi sobie z zadaniem. Zignorowanie tego zalecenia i nabycia niskiej jakości zasilania może zniszczyć wszystkie elementy komputera. Oczywiście, koszty zasilania proporcjonalne do strat w przypadku awarii wszystkich częściach komputerowych.

Podstawowy system wejścia / wyjścia

Nie jest możliwe zbudowanie komputera bez płyty głównej, który jest również częścią jednostki systemowej. To urządzenie jest przeznaczone do łączenia wszystkich elementów platformy, a także do kontroli funkcjonalności zainstalowanych komponentów. W płycie głównej posiada wbudowane oprogramowanie, które nazywa się BIOS. To on dostarcza informacji na temat elementów operacyjnych środowiska w jednostce systemowej. Skład, numer seryjny, nazwa i wiele innych informacji można znaleźć w tym oprogramowaniu.

Płyta, oprócz wszelkiego rodzaju sterowników i interfejsów, zintegrowane różne czujniki, które monitorują stan zdrowia układu. W przypadku jakichkolwiek problemów, urządzenie może ostrzegać użytkownika sygnałów dźwiękowych, jednak decyduje się na poziomie specjalnymi dźwiękami, które można odszyfrować tylko specjalistów IT (mówimy o post-kody). Jak szafki, płyta obudowie i określane przez samych wymiarach i znaczeniami.

cechy płyty głównej

Na rynku komputerowym jest segmentacja ze składników kosztów i stosowania. W ten sposób, użytkownik wybrać własny komputer tanie, znaleźć godnego urządzenie w klasie budżetowej i miłośników intensywnie gry powinny być dobrane w drogie części komputera. Podstawową różnicą między istniejącymi segmentami dla całego sprzętu komputerowego, który jest częścią jednostki systemowej komputera, jest wydajność i kompatybilność.

Ponadto, płyty główne mogą być proste i zintegrowane. W tym ostatnim przypadku, specjalne sterowniki są instalowane na tablicach systemowych, które są w stanie symulować urządzenia peryferyjne (karta dźwiękowa, karta graficzna, Wi-Fi, moduł, i tak dalej. N.). Integracja podzespołów znacznie zmniejsza koszt jednostki systemu jako całości, jednak nie jest mile widziane przez klientów, jako wbudowane elementy wykorzystać możliwości procesora, spowalniając jego działanie.

mózgi komputerowe

Biorąc pod uwagę podstawowe urządzenie zawarte w jednostce systemowej, użytkownik z pewnością zapoznać się z modułów pamięci. Składnik ten jest asystent procesor komputera. Praca w synchronizacji, oba urządzenia są już w trakcie produkcji i obliczeń w pełni zarządza wszystkie dane, w tym systemu operacyjnego i aplikacji z systemem. Im większa ilość pamięci, tym szybciej komputer.

Sami moduły pamięci różne technologie produkcji (DDR4 DDR3 DDR2), jak i szybkości transmisji danych (mierzonej przy częstotliwości 1333 MHz, 2133 MHz, etc.). Im wyższa wartość, tym większa prędkość, ale istnieją pewne ograniczenia. Zaleca się, dla uzyskania maksymalnej wydajności, pamięci i procesor do pracy przy tej samej częstotliwości (synchroniczny).

informacje magazyn

Dane po leczeniu muszą być przechowywane gdzieś, więc skład jednostki systemowej komputera koniecznie zawiera dysk twardy. Stan magnetyczne są do zbierania i stałe i różnią się pomieścić ilość danych i szybkość. Okazało się, że dyski SSD mają wielką prędkością, ale ich technologia produkcji jest zbyt drogie, więc ilość pamięci jest słaba. dyski magnetyczne jako tańsze w produkcji, jednak mają poważne ograniczenia dotyczące szybkości działania. Jest to ograniczenie i jest słabym ogniwem w całej jednostce systemowej.

Wielu specjalistów zaleca, aby połączyć dwa rodzaje napędów. Szybki dysk SSD używać do systemu operacyjnego, a powolny – HDD – wykorzystać jako magazyn danych. Decyzja ta była postrzegana pozytywnie przez wielu użytkowników.

Informacje zwrotne od właściciela komputera

Dowiedzieć się, które urządzenia są częścią jednostki systemowej, nie należy zapominać o łączącej link, który pozwala użytkownikowi na sterowanie komputerem i zobaczyć wyniki swoich działań. Mówimy o karty graficznej, która jest zainstalowana na płycie podstawowej i pozwala wysłać wideo w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu informacyjnym (monitora, TV). karty graficzne są dyskretne i zintegrowane i różnią się wydajnością i funkcjonalnością.

Naturalnie, zintegrowany adapter jest ograniczony w możliwości i jest używany w komputerze do wyświetlania obrazów na ekranie. Ale dyskretne urządzenie jest użytkownikiem większego zainteresowania. Posiadanie własnego procesora graficznego i pamięci, urządzenie jest zdolne do wytwarzania własnych obliczeń, które są niezbędne we wszystkich grach.

Globalna sieć świat

Konstrukcja jednostki centralnej musi obejmować adapter sieciowy, który może być również zintegrowany w płycie lub niezależnym urządzeniem, które jest zainstalowane w komputerze do specjalnego łącznika. Tendencja na rynku jest to, że zintegrowane rozwiązanie jest warte ani grosza, więc wielu właścicieli przyzwyczaili się do myśli, że płyta kontroler sieciowy po prostu musi być.

Regulatory się różnić między szybkością transmisji danych i funkcjonalności. Istnieją trzy standardy prędkości: 10, 100 i 1024 Mbps. tylko funkcjonalne obawy dodatkowe funkcje: obciążenie sieci, dostarczanie informacji o tym, jak pobrać kartę sieciową i zdalnego sterowania.

ścieżka dźwiękowa

Omawiając tę część jednostki systemowej, wielu użytkowników zapomina o karcie dźwiękowej, która jest urządzeniem peryferyjnym, a nie składnik płyta. Adapter jest odpowiedzialny za dźwięk, a także kartę graficzną, wyposażoną we własny procesor, pamięci i kontrolerów audio przetwórczych. Odlegle karta dźwiękowa przypomina miniaturowy wzmacniacz kina domowego jest na pokładzie i odbiornik i konwerter D.

Wybierając jednostkę systemową na rynku, których skład zawiera cyfrowy adapter audio, musisz być gotowy na nieproporcjonalnie wysokie koszty komputera w ogóle. Za jakość zawsze jest w cenie. Wielu producentów zintegrowana karta dźwiękowa na płycie głównej. Ta decyzja większości użytkowników mile widziane, ponieważ różnica w dźwięku w porównaniu do kosztownych urządzeń, bez posiadania ucho do muzyki nie można wykryć.

Karty rozszerzeń i ich funkcjonalność

Aby ocenić, czy komputer docelowy może być na jego wnętrzności, konieczne jest, aby zdjąć pokrywę obudowy i określić, które urządzenia są częścią jednostki systemowej. Tak więc, w serwerze bazy danych, można znaleźć wiele dysków twardych i kontrolera RAID. Urządzenie to jest w stanie zorganizować dołączonych dysków i tworzyć na ich podstawie kopii zapasowej.

Edytor PC, można znaleźć kartę przechwytywania wideo lub profesjonalny tuner telewizyjny. Takie urządzenie pozwala na konwersję odebranego sygnału na dane i zapisać je na dysku twardym. My, gracze mogą zobaczyć kilka dyskretnych kart graficznych i administratorów systemów woleliby, aby zainstalować system w napędzie optycznym i wielu kart sieciowych.

Konkludując

Jak pokazuje praktyka, nic skomplikowanego w komputerze nie ma – normalny konstruktor, składający się z podstawowych części (obowiązkowe elementy) i peryferii. Musimy tylko wiedzieć, jaki powinien być wynik końcowy (docelowego) i wtedy nikt nie będzie trudno zebrać własną jednostkę systemową. Skład jednak będzie musiał ustalić, w oparciu o możliwości finansowe, ponieważ rynek komputer wymaga znacznych nabywców inwestycji.