113 Shares 5318 views

Jak opanować budowę łaźni z baru z rąk

Więc zdecydujesz się zbudować saunę. Być może z rąk. Po długiej selekcji materiału dla przyszłych kąpieli jesteś pobyt na pasku. Teraz musisz dowiedzieć się, co w tym przypadku może być pułapek, i ogólnie, od czego zacząć budowę łaźni z barem ze swoimi rękami. Po pierwsze i najważniejsze – wybór drewna. Bo to jest właściwie dobrane i przygotowane drewno będzie dłużej i będzie inna dobra wydajność. Drewno najlepiej jest zbierać w zimie. W tym przypadku, drewno powinny „leżeć” co najmniej jeden miesiąc przed rozpoczęciem leczenia. Należy pamiętać, że w przygotowanych kłód powinny być wolne od pęknięć i sinizną (Znak próchnicy).


przygotowanie fundamentu

Przed rozpoczęciem budowy łaźni z baru ze swoimi rękami, należy przygotować fundament. Pozwoli to znacznie skrócić czas pracy. Dwie łazienki są odpowiednie do rodzaju założenia: kolumny czy wstążki (nie można zapomnieć o hydroizolacji, co stawia czapkę Intermedia i korony pierwszy dziennik).

Rozpoczęcie budowy

Więc wybrać drzewo, fundacja zdecydowała. Nadszedł czas, aby rozpocząć budowę łaźni z barem z rąk i umieścić pierwszą koronę. Główną zasadą, które muszą być przestrzegane w tym przypadku – gładka powierzchnia i większa (niż następnego) wielkości drewna. Ponadto, jest niewielka: na końcach płyt do nacinania, a następnie łączenia ich układaniem, niwelowania i następnie łączenie (za pomocą specjalnych sworzni metalowych lub drewnianych kołków). W tym sekwencji wszystkich ułożonych wieńców, z wyjątkiem dwóch ostatnich (nie muszą wiązać się, ponieważ jest to konieczne, aby je usunąć podczas układania konstrukcję).

Ocieplenie i montaż otworów na drzwi i okna

Podczas układania wieńców nie należy zapominać mezhventsovogo ocieplenia. Do tego celu naturalne materiały nadają moss, juty i z konopi. Jeśli wybór nie jest oczywisty, to najlepiej wybrać Juta – łatwe w obróbce i budowę łaźni z baru z rąk będzie bardziej jakościowy. Również eliminuje potrzebę zakonopachivanii gniazd. Po ścianie łaźni zbudowanych, które mogą być instalowane futryny (łańcuchowa jest cięta w określonych miejscach).

Przygotowania do zimy

Gdy budowa drewna łaźni z rękami jest zakończone, to jest konieczne, aby przygotować ramka „zimowej” okres i skurcz (co najmniej sześciu miesięcy). Do ramy zimę zwykle górne rzędy potrzeby umieścić szereg płyt (40-50 mm) i umieścić je w materiale łupków lub dachowych. W takiej kąpieli skonstruowane czeka zimą i przygotowuje do późniejszego wykończenia wewnętrznego.

wniosek

Na ten temat można uznać za zamknięty. Jeśli nie chcesz, aby zrobić wszystko samemu, można zatrudnić specjalistów do budowy łaźni. Ceny w tym przypadku może być bardzo różny, i wybrać określoną opcję konieczne będzie dla Ciebie. Ale jeśli wybór padł na niezależnej decyzji tego problemu, należy zrozumieć, że będzie prawdopodobnie nie uda bez właściwego poziomu odpowiedzialności. Powodzenia w budowie!