92 Shares 1437 views

Sekrety ogrodnicze: agrest sadzenia jesienią

Przeprowadzone agrest sadzenia jesienią i wiosną. Jednak młode krzewy sadzone w otwartym terenie jest jeszcze korzystniejsze jesienią. Tej wiosny nie powinien to zrobić, zwłaszcza w tych regionach, gdzie często zdarzają się późne przymrozki. Poza tym, posadzone jesienią agrest szybko złapać na system korzeniowy. Roślina jest bardzo elastyczne i mają czas, aby rozwijać się na tyle silny, aby przetrwać zimne pory roku. Wczesną wiosną po ziemi ogrzewa się, krzew zaczyna gwałtownie rosnąć i rozwijać się.


Optymalny czas sadzenia agrest – druga połowa września – początek października. Najlepiej jest skupić się na warunkach pogodowych. Jeśli jesień jest ciepła, jest możliwe, aby opóźnić lądowanie roślin. Ale musimy pamiętać, że agrest sadzenia powinny być zrealizowane w ciągu około dwóch tygodni przed mrozem. Sadzonki zakupione na początku września. Krzewy lądowania w otwartym terenie musi być zrobione w pochmurny i bezwietrzny dzień. Jest to niezbędne dla zapewnienia, że korzenie nie mają czasu, aby wyschnąć.

Jeśli z jakiegoś powodu nie agrest jesiennego sadzenia zakończeniu lub zakład nadal nie przykleja się, że jest to możliwe do ponownego sadzenia krzewów wczesną wiosną. Najbardziej korzystny czas na to – w ostatniej dekadzie marca. W skrajnym przypadku – pierwszego kwietnia. Jest to okres, kiedy roślina jest nadal w stanie całkowitego spoczynku. Jednak należy pamiętać, że wiosna posadzone agrest przetrwa o wiele trudniejsze.

Do sadzenia udało się jesienią agrest, należy najpierw wybrać zdrowe i silne sadzonki. Jak dobrze zostało to zrobione zależy prawie połowę sukcesu. Najlepiej wziąć wieloletnia krzewów lub sadzonek. Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na swoich korzeni: powinna być większa niż 20 cm pędy sadzonek powinny być nie mniej niż dwóch, długość każdego z nich – 30 cm ..

Tak, że w następnym sezonie, aby dostać obfitych żniw duże soczyste jagody, trzeba nie tylko w czasie został złożony w agrest jesienne sadzenie, ale także we właściwym miejscu. Roślina ta lubi otwarte słoneczne miejsca. Idealnym miejscem do sadzenia tej rośliny powinny być gładkie i bez ściemniania. Następny nie powinno być żadnych budynków i sadzenia drzew owocowych. Ale agrest nie toleruje silne wiatry, więc przy wyborze miejsce jest brana pod uwagę i to jest. Do sadzenia krzew nie są odpowiednimi miejscami, gdzie poziom wód gruntowych jest bliżej niż jeden metr. W glebach podmokłych, roślina ta rozwija się słabo. Będzie również niepożądane glina ziemi. Korzenie kontynuował wymagany jest dostęp tlenu, w przeciwnym razie krzewy często chorują i szybko wymierają.

Najważniejszą rzeczą w uprawie roślin takich jak agrest, – sadzenia i pielęgnacji. Powielanie tej rośliny jest łatwe. Znacznie trudniej jest dbać o młodych krzewów. Jeśli roślina zostały posadzone prawidłowo, dobre zbiory nie mogą czekać. Więc sadzenie agrest w ogrodzie, należy rozważyć wszystkie niuanse, które są wymagane do pomyślnego rozwoju.