829 Shares 2270 views

Jaka jest wartość kaloryczna śledzia w różnych potraw? W zależności od sposobu przygotowania

Być może niewiele osób będzie w stanie zrezygnować z gorących ziemniaków krucha połączeniu z kawałkami pikantnym śledzia! Ta ryba jest dobra w jakiejkolwiek formie. Ktoś kocha konserwy w oleju, inni wybierają marynowane w solance. Ale zafascynowany wina, i nie można nie zauważyć, jak wiele spożywane część wzrośnie. Aw kontrolą własnym ciężarem to jest bardzo ważne. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, co śledzia kalorii w różnych potraw. Rzeczywiście, w zależności od metody obróbki i połączeniu z innymi produktami o wartości energetycznej smacznych ryby zależy w pewnym stopniu.


Przydatne właściwości ryb

Śledź – raczej tłuste ryby. Jednak pomimo tego, że jest bardzo przydatna jako źródło nie tylko białka, witamin (szczególnie witaminy B12 i D) oraz minerały. Fakt, że kwasy omega-3 w rybach zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych w organizmie (tak zwane komórki tkanki tłuszczowej). W związku z tym własności śledzia nie tylko wspomaga utratę wagi, a są one szczególnie przydatne w przypadku chorób układu krążenia, cukrzycy typu II, problemy skórne i wizji. Dlatego lekarze zalecają potrawy z niej lub inne tłuste ryby uwzględnić w swojej diecie co najmniej dwa razy w tygodniu. W handlu jest on prezentowany w swej surowej, marynowane, solone i wędzone.

Jaka jest wartość kaloryczna śledzia?

Ryba ta, która na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo tłuste i odżywcze, nie tak pożywne. Poniższa tabela pokazuje, pod warunkiem, wartości energetycznej produktu w zależności od metody obróbki

kalorii śledź

nazwa produktu

Liczba kcal na 100 g

gotowane śledzie

130

Solony śledź atlantycki

145

marynowane śledzie

157

Solony śledź Iwashi

173

śledź smażony

180

wędzony śledź

217

olej śledziowy

300

Po przeanalizowaniu tych informacji, należy wyregulować układ sił będzie dużo łatwiejsze. Na przykład, znając wartość kaloryczną śledzia w oleju jest znacznie wyższa niż gotowane, nie należy używać go do utraty wagi i niektórych chorób.

Jak najlepiej połączyć ryby z różnymi produktami?

Chcesz dostać więcej „światła” posiłek, wpływając na śledzia kalorii? Upiec rybę w piekarniku lub wziąć parę. Oczywiście, w smaku takie śledź jest znacznie gorsze wędzone przysmaki. Ale to będzie bardziej użyteczne. W przypadku korzystania z beczki marynowanych produktów można stosować również nasycony soli namaczanie części w mleku lub w bulionie roślinnego. Home-gotowane posiłek, na przykład, z sosem warzywnym, przechowywać wiele bardziej użyteczne półprodukty nadziewane konserwantów i różnych dodatków. Ponadto kaloryczność solonego śledzia niższy w porównaniu do klasycznego marynowane ryby. Jednym z oryginalnych metod połączeniu z dodatkowymi składnikami ryb jest przygotowanie sałatki.

Co kalorii śledź „w futrze?”

Ta sałatka jest bardzo popularny. Gotowane warzywa z powodzeniem ukończyć rybi smak. W tym przypadku naczynie staje się nieco „lżejszy” w swojej intensywności. 100 g „pod powłoką śledzia” przygotowanym przez klasyczną recepty zawierał 225 kcal. Ale nieznacznie modyfikując skład składników, można dokonać maksymalnego wykorzystania wszystkich przydatnych właściwościach warzyw. Tym samym kaloryczność śledzia w sałatce będzie nie więcej niż 200-215 kalorii. Aby to zrobić od ogólnej gamy produktów w celu utworzenia warstwy wyklucza jajka i ser, pozostawiając jedynie cebulę, ziemniaki, marchew i buraki. Wiele gospodyń domowych zastąpić te składniki z tartym jabłkiem. Może być również stosowany, gdy przeplatanie chudego majonez lub ryb i warstwę cebuli smarowane olejem.

Jak widać, ten pozornie znajome zwykły śledź mogą być bardzo różne, zarówno w smaku i kalorycznej.