477 Shares 1014 views

Jak owinąć shawarma w domu

Shawarma – wschodnia potrawa zyskała ogromną popularność w latach 90-tych. Przygotuj je z chlebem, pitą i ciast. Podstawowym i niezbędnym składnikiem jest uważana za mięso. Wypełnienie shawarma jest różny i zależy od wyboru recepty oraz indywidualnych preferencji. Bardzo wiele jest zainteresowany, jak shawarma oblewania domu. Na tej i zostaną omówione dalej.


Tradycyjnie, mięso smażone na shuarmy pionowej na elektrogrile, po którym, cięcia w cienkie plasterki, umieszczonych w chlebie pita. Nie każdy ma elektryczny grill, tak drobno krojone mięso można po prostu usmażyć na patelni w domu tych samych warunkach. Mięso przed smażeniem należy wstępnie marynowane. Marynować może być w prosty sposób – poprzez dodawanie przypraw, posiekane cebuli. Następnie należy wlać mięso podkisshim białe wino lub cydr octu i pozostawić do marynaty na co najmniej godzinę. Mięso shawarma można wykorzystać w dowolnym czasie, z kurczaka z wieprzowiny, to wszystko zależy od osobistych preferencji.

Przed shawarma opasania, konieczne jest, aby przygotować specjalny sos. Otrzymywany jest z oleju roślinnego, czosnek, jajka i soli. Jeden litr oleju idzie 2 jajka, 9-12 ząbków czosnku i łyżeczkę soli. Egg machnięcie mikser z solą. Po doda zgnieciony czosnek i powoli wlać olej – aby sos nie był zbyt rzadka. Można również eksperymentować i dodać trochę cytryny lub octu. Adrenalina można umieścić trochę papryka i kurkuma. Po sos wlewa się do szklanej ciepłej wody. Ci, którzy nie chcą gotować sos można zastąpić go z majonezem, keczupem i musztarda.

Często Shawarma dodaje frytek, które nie jest zalecane. Ponadto psuje smak większości Shawarma, frytki skropione sosem może raskisnut i skręcić w papkę. Dlatego lepiej jest, aby nie wkładać.

Do gotowania shawarma jest niezbędne do korzystania ze świeżego chleba pita jak nieświeże mogą pękać i nadzienie wyjdzie. Przed shaurmu owinąć na arkuszu pita z jedną krawędzią umieszczone wcześniej pieczone mięso i wypychania. Można stosować różne składniki: koreański marchew, nacięte kapusta, cebula, pieczarki, plastry pomidorów, ogórki – wszystko jest idealne do napełniania shawarma. Nie przeszkadzają i tartym serem. Nie zapomnij o sos. Mimo wszystko zapakowane, można zacząć się zwijać.

Jak shawarma owinąć prawidłowo? Aby to zrobić, należy zagiąć końce lavash całej napełniania, a po owinięty chleb pita z wypełnieniem w postaci rur. Więc farsz nie będzie wypadać z pita. Następnie konieczne jest ogrzanie shawarma.

Tradycyjnie stosuje się do ogrzewania urządzenia podobnego do elektrovafelnitsu. W domu, te same warunki, można użyć patelni. Nie zaleca się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej danie, jak chleb pita może raskisnut.

Jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń powinien dostać bardzo smaczny shawarma. Kaloryczność takiego produktu, ze względu na swoją strukturę, oczywiście znaczne, ale nadal czasami można leczyć siebie i bliskich to smaczne danie.