681 Shares 9884 views

„Nimid” (tabletki): instrukcje użycia i zwrotnych

Osoby cierpiące na choroby kości, stawów i mięśni, a leczenie objawowe lekarze często przepisują „Nimid” (tabletki). Instrukcje użytkowania znajdują się informacje, że lek nie tylko usuwa ból, ale także ma działanie przeciwzapalne. Spróbujmy zbadać wydajność produktu w sposób bardziej szczegółowy i dowiedzieć się, w jakich przypadkach jest on w stanie pomóc.


postaci leku i kompozycji

W odniesieniu do postaci leku, a następnie już w aptekach można kupić tabletki, zawiesiny, granulki i żel. Głównym składnikiem aktywnym w nich jest nimesulid. Preparat tabletki leku uwolnionego po 10 sztuk pęcherze. Jedna tabletka zawiera 100 mg nimesulidu, a jako substancje pomocnicze stosuje się farmaceutów celulozę mikrokrystaliczną, stearynian sodu, kroskarmeloza sodu i Aerosil 200, który zawiera taką informację na temat składu „Nimid” preparat (tabletki) instrukcje używania.

Proszek wydawał saszetki dawki. Ta postać leku przydatna w leczeniu dzieci. Co więcej, w skład, z wyjątkiem nimesulidu, powidon K-30, tabletozy 80 i Aerosil 200 zawiera substancje pomocnicze, takie jak sól sodowa sacharyny, kwas cytrynowy, i środki aromatyzujące. Skąpe chętnie pije pyszne gotowane rodzice terapeutyczny „koktajl”.

W 1 ml zawiesiny i 1 g żelu zawiera 100 mg nimesulidu. Jako dodatkowy składnik w tych dwóch postaciach stosowane glikol propylenowy, gidroskid sodowy, karbomer 940, wodorofosforan edelat, aromotizator oczyszczonej wody i metyloparaben.

Farmakologiczne działanie leku

Nimesulidu, która jest składnikiem aktywnym leków należy do grupy niesteroidowych leków anty-sulfonoanilidy. Gdy w organizmie człowieka hamuje selektywnie COX-2 i hamuje syntezę prostaglandyn w locus zapalnej. Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne osiąga się po podaniu pojedynczej „Nimid” tabletki. Instrukcje użytkowania zawiera więcej informacji na temat dawkowania leków.

W uzupełnieniu do powyższego, lek jest w stanie hamować uwalnianie wolnych rodników tlenowych i hamuje uwalnianie mieloperoksydazy, bez wpływu na chemotaksję i procesów fagocytozy.

Jeśli chodzi o działanie przeciwzapalne leku osiąga się to przez nimesulidu zdolności do hamowania mediatorów zapalnych i zmniejszenia czynników martwicy guza. Przez hamowanie syntezy interleukiny 6 i urokinaza wytwarzania „Nimid” (Instrukcja potwierdza fakt) zapobiega degradacji proteoglikanów i kolagenu chrząstki. Ponadto nimesulid gospodarstwa bloków dla nocyceptywnego systemu bodźców bólowych.

Jeśli wziąć pod uwagę mechanizm działania przeciwbólowego, jest to związane z hamowaniem procesu uwalniania histaminy z komórek tucznych i liczne wpływem substancji czynnej na receptory glikokortykosteroidu.

Jeżeli lekarz przepisał „Nimid” (tabletki), na instrukcjach użytkowania należy dokładnie rozważyć przed przyjęciem leku. Po tym wszystkim, dokument ten zawiera zalecenia, które muszą być uwzględnione w trakcie terapii.

Farmakokinetyka

Po otrzymaniu zalecana dawka leku jest aktywnie absorbowane z przewodu żołądkowo-jelitowego. I po 1,5-2,5 godzin podano maksymalne stężenie składnika czynnego w osoczu krwi. Charakterystyczną cechą tego preparatu jest wysoka zdolność do interakcji z białkami, a także przenikanie przez barierę krew-mózg i gematoplatsentarny. Przy wysokich stężeniach nimesulid oznacza się w miejscu występowania stanu zapalnego i w płynie maziowym.

metabolizm leku zachodzi w wątrobie, etc., w przeważającej części w postaci niezmienionej aktywnych metabolitów jest wydalany przez nerki (z moczem), co – w kale. Okres półtrwania substancji aktywnej osiąga się przez 3,5-5 godziny. Zawiera on bardziej szczegółowe dane farmakokinetyczne „Nimid” Instrukcja przygotowania do użycia.

świadectwo

Skutecznego leku do gorączki, który towarzyszy chorób górnych dróg oddechowych i górnych dróg oddechowych. Dość często przepisują lek dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, bóle mięśni, kości i stawów, zapalenie kaletki, zapalenie ścięgien, mięśni i innych zaburzeń, kości i stawów, wraz z zespołem bólowym. W praktyce dentystycznej i ginekologii i w leczeniu bólu pooperacyjnego postrevmaticheskih stosować również „Nimid” lek. Instrukcje do stosowania w takich przypadkach wskazane jest, aby zakupić tabletki, proszku lub granulek.

W stosunku do leku w postaci żelu, który jest przeznaczony do stosowania miejscowego, w tkankach w stanie zapalnym (miękkie), które są spowodowane przez różne urazów. Skutecznie oznacza także w procesach zapalnych i zwyrodnieniowych chorób układu mięśniowo-szkieletowego, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i innych. Zawiera rozszerzoną listę wskazań do wykorzystania funduszy „Nimid” instrukcje użytkowania od producenta.

Warunki przyjmowania i system dozowania

Jeśli chodzi o zażywanie narkotyków w postaci tabletek, zawiesin, konieczne jest, aby używać go tylko po posiłku. Pożądane jest, aby przeszły co najmniej 20 minut po spożyciu, w przeciwnym razie efekt farmakokinetycznych nimesulidu zwalnia. W odniesieniu do środków dawkowanie i czas trwania leczenia, że te pytania należy odpowiedzieć bezpośrednio do lekarza z uwzględnieniem indywidualnych cech pacjenta i stopnia nasilenia choroby. Dlatego uważamy jedynie ogólne zalecenia, które zawiera informacje na temat medycyny „Nimid” instrukcji obsługi.

Tabletki są przypisane dorosłych zazwyczaj dwa razy dziennie w dawce 100 mg. W ciężkich przypadkach choroby dzienna dawka może być podwojona. Młodzież od 12 do 18 lat, zaleca się obliczyć dawkę leku szybkością 1,5 mg na 1 kg masy ciała. Jeśli leczenie jest wymagane przez dziecko, które jest w wieku do dwunastu, a jego masa przekracza 40 kg, to jest wymagane 100 mg leku dziennie przez dzielenie częstotliwości wyświetlania w dwóch etapach. W wyjątkowych przypadkach, lekarz może zwiększać zalecanej dawki.

Środki w postaci granulek stosowany u dzieci od 12 lat i dorośli: 1 saszetka rano i wieczorem. Zawartość worka rozcieńcza się w 100 ml gorącej wody i alkoholu, po posiłku.

W odniesieniu do żelu „Nimid”, to – w nie więcej niż 4 razy dziennie – cienką warstwę (bez pocierania) na części ciała, z najcięższymi bólu. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce mydłem pod bieżącą wodą.

Ten lek jest przeciwwskazany?

Nie przepisać leki dla osób z chorobą wrzodową, poważnych naruszeń wątroby i nerek, a także reakcje hepatotoksyczne do historii nimesulidu. Silnie przeciwwskazane leku w różnych nachyleniach krwawienia, niewydolność serca i nadwrażliwością na jeden lub więcej ze składników leku „Nimid forte”. Instrukcje użytkowania i zawiera informacje na temat zakazu stosowania środków w połączeniu z potencjalnie hepatotoksyczne leki na gorączkę, stany grypopodobne i podejrzeniem ostrego patologii chirurgicznej.

Co do funduszy w postaci żelu, to nie jest przepisywany pacjentom poniżej 12 roku życia i ludzi, którzy mają skłonność do reakcji alergicznych. Nasilać choroby podczas stosowania leku może być na zapalenie skóry, urazów i infekcji skóry, a także astmy oskrzelowej, które jest spowodowane przez ASA. Nie jest zatem przepisywane środki „Nimid” w powyższych patologii. Instrukcje dotyczące stosowania tabletek w takich przypadkach, również nie jest zalecane.

Mogę brać leki w czasie ciąży?

Naukowcy odkryli, że nisumelid mógł mieć wpływ na płodność. Ponadto hamuje syntezę prostaglandyn, które są znane jako przyczyna małowodzie, nadciśnienie płucne, skąpomoczu i przedwczesnego zwężenie kanału Batalova. Może zwiększać ryzyko osłabienia siły roboczej, obrzęków obwodowych i krwawienie podczas stosowania leku „Nimid”. Instrukcje użytkowania, tabletki i inne formy leczenia jest zabronione zarówno w okresie ciąży oraz w okresie laktacji. Po tym wszystkim, substancja aktywna z mlekiem matki może dostać się do organizmu dziecka i zakłócić funkcjonowanie swoich systemów życiowych. W tych przypadkach, gdzie jest to niemożliwe do zrobienia bez leków, a korzyści dla matki przewyższają ryzyko szkodliwego działania na dziecko, dawkowania i trwania leczenia ustala lekarz.

skutki uboczne

Również pozytywne cechy farmakologiczne masowe, preparat ma również imponującą listę skutków ubocznych. Zobaczmy więc, jaki rodzaj reakcji może wystąpić podczas korzystania z „Nimid”. Tabletki (instrukcja w języku rosyjskim sprawia, że dane są dostępne) mogą powodować świąd, pokrzywka, wysypka skórna, różne obrzęk naczynioruchowy, aw niektórych przypadkach zespół Stevensa-Johnsona i martwicy naskórka. GI może z kolei reaguje na lek na zaparcia, biegunka, czasami pacjenci doświadczyli bólu w żołądku, nudności. Bardzo rzadko tabletki może spowodować perforację wrzodu i chorobie wrzodowej i 12 wrzodu dwunastnicy.

Ponieważ proces metabolizmu w wątrobie, ale również cierpi z niego. Dlatego, długotrwałe stosowanie leków w niektórych przypadkach może powodować zmiany w aktywności aminotransferaz, zastój żółci, żółtaczka, a nawet ostrego zapalenia wątroby. Takie jak nieprawidłowości w wątrobie nie tylko tabletki i granulki i proszki, ale „Nimid”.

Uwaga szczegółowo opisuje ewentualne reakcje układu moczowo-płciowego do podawania leków. Może to być, jak obrzęk, trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu i skąpomocz, ostrej niewydolności nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek. Układ oddechowy może być duszność i skurcz oskrzeli, długotrwałe stosowanie może prowadzić do rozwoju astmy.

Oprócz tych działań, pacjent może wystąpić tachykardia, nadciśnienie, hipotermia, zmęczenie i innych chorób. Praktycznie wszystkie niepożądane zaleca, aby anulować leku i natychmiast szukać pomocy medycznej. Aby nie być w tej sytuacji, trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie możliwe informacje na temat leku, a następnie podjąć „Nimid Forte” (tabletki). Instrukcje użytkowania, który w każdym opakowaniu leków może pomóc.

Przedawkowanie leku i algorytmem pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo przekroczy dopuszczalną dawkę, należy natychmiast udać się do szpitala. Po tym wszystkim, wynikiem takiego błędu może być senność, nudności, wymioty, ból w espigastrii, senność, zwiększone ciśnienie krwi. Jest to lista tylko świetle reakcji na wyższe dawki leku „Nimid”. Tabletki – ręczne ostrzega o to – wykonane w ilości 2-3 części więcej niż dozwolona szybkość mogą powodować krwawienie wewnętrzne i prowadzić do niewydolności nerki. W praktyce medycznej, nawet stałe rzadkich przypadkach reakcje rzekomoanafilaktyczne, depresję oddechową, śpiączkę z powodu przedawkowania tego leku.

Jeśli jesteśmy dopuszczalna dawka zostanie przekroczony, czekać na objawy kliniczne nie są tego warte. należy natychmiast wypłukać żołądek, weź osmotyczny środek przeczyszczający i chelatujące. Najlepiej po powyższe środki udać się do szpitala, w którym specjaliści będą kontynuowane do leczenia objawowego. Należy zauważyć, że do tej pory nie ma swoistego antidotum.

Co myślą o leku dla pacjentów?

Oczywiście, w przypadku chorób o ostrym bólem niemal wszyscy pacjenci dobrze reagują na rozważanych leków. Zwracają uwagę, że skutki zażywania narkotyków występuje dość szybko, co nie może nie cieszyć. Zupełnie inne komentarze można usłyszeć, gdy pacjent został przypisany długi przebieg terapii lekami „Nimid”. Tabletki (instrukcja zaleca szczególną uwagę na to farmakologicznej właściwości leku) szybko łagodzą ból, ale po kilku dniach przyjmowania zgłosić się skutków ubocznych. Pierwszy zaczyna reagować nimesulidu przewodu pokarmowego, układu nerwowego później (to przejawia się podrażnienia, zmiany nastroju i skłonnością do apatia).

Oczywiście, kategorycznie powiedzieć, że lek robi więcej szkody niż pożytku, jest to niemożliwe. Po tym wszystkim, to naprawdę pomaga. Ale tu jest brać go bez dowodów i specjalisty docelowym nie jest zalecana.

Jeśli powyższe informacje pozostały wątpliwości, czy nie kupić „Nimid” (tabletki), instrukcje, recenzje i porady lekarza pacjenci mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji.