436 Shares 1726 views

Perła Chorwacji – Dubrownika. zabytki miasta

Dubrownik jest uważany za najpiękniejsze miasto w Chorwacji i jeden z najbardziej ekscytujących w Europie. Jest to wizytówka Chorwacji, jej perły. W lokalnych broszury „Pojedynczy” pisać o Dubrowniku. Bernard Shaw powiedział, że raj na ziemi szukać, chodzić do Dubrownika. Zabytków miasta zaczynają olbrzymich murów obronnych, które chroniły go przed najeźdźcami. W tym sztucznymi wysokościach mają wspaniałe widoki miasta i jego okolic.


klimat

Przez cały rok turyści przyjeżdżają do Dubrownika. Ośrodek atrakcje, które są tutaj za rok wynosi 2554 godzin słonecznych oraz średnia roczna temperatura wynosi 17 stopni. W zimie temperatura nigdy nie spada poniżej zera, a śnieg tutaj – rzadkość.

umocnień

Ochronne wzmocnienia odcinka do 1,4 km. Szerokość ścianek – 1,5 – 6 m, wysokość do 22 m. Spacer po tych murach jest bardzo popularny wśród turystów.

brama Pile

Wejście do miasta jest przez Bramę Pile. Kiedyś tylko wejście do miasta od strony lądu. Nad bramą stoi pomnik patrona św Wołoch. Bezpośrednio przed bramą pochodzi z głównej ulicy Starego Miasta – Stradun. Ta ulica jest zawsze zatłoczone: tutaj pójść na spacer, mieszkańców i gości. Oto uliczni muzycy i grupy taneczne.

starówka

W rejestrze świata skarby UNESCO wymienione Chorwacja, Dubrownik. Atrakcje znajdujące się w obrębie Starego Miasta. Tutaj można podziwiać Kościół św, Pałacu Księcia, Dominikany i klasztorach franciszkańskich, fontanny popularny włoski architekt Onofrio de la kawi, najstarsza synagoga w Europie, Muzeum nawigacji, etnograficzne muzeum i galeria sztuki.

Wyspy Elafickie

12 Elafiti wyspy otoczone Dubrownik. Island atrakcje – Ogród botaniczny Lokrum, a Blue Grotto Bay of Joy. Tu lubią spędzać mieszkańców i turystów.

Duża fontanna Onofrio

Blisko Brama Pile jest to obszar, w którym znajduje się duża fontanna Onofrio, który symbolizuje Dubrownik. Zabytki Fountain – jego krany w formie ustnej z maskami z kamienia. Według legendy, jeśli pić wodę z każdego strumienia i pomyśl życzenie, to nieuchronnie prawdziwe.

Kościół św Błażeja

Kościół św Błażeja został zbudowany na cześć patrona miasta. W pobliżu jej ołtarzu stoi pomnik srebrną St .. Blaise trzyma model miasta. Rzeźba jest otoczony kamiennych aniołów.

Świątynia i klasztor franciszkanów

Wejście do kościoła Franciszkanów ozdobiony jest portalem, który pokazuje Virgin trzyma ciało Jezusa na kolanach. W pobliżu znajdują się obrazy św Jerome, Ioanna Krestitelya i Boga Ojca. Świątynia w swojej konstrukcji doskonale łączy romańskie i gotyckie style. Za świątyni jest klasztor, dziedziniec, który jest otoczony przez galerie z kolumnami. Kolumny są ozdobione motywami roślinnymi i zwierzęcymi, ludzkie twarze i elementów geometrycznych. Na dziedzińcu mnichów sadzić zioła lecznicze, leki wytwarzane z nich i sprzedają je w lokalnej aptece. Teraz apteki sprzedają leki, ale nie na podstawie lokalnych ziół. Biblioteka klasztoru zawiera ponad 30.000 starożytnych dzieł. Muzeum klasztoru można podziwiać skarby franciszkanów.

Kościół i klasztor jakobinów

W kościele przechowywane Vukovar Cross – prezent dla papieża. W muzeum klasztornym można podziwiać obrazy lokalnych artystów, wykonane ze złota, srebra Krzyż wykonania grzywny i srebrne naczynia w kształcie statku.

Twierdza Saint John

Twierdza wezwaniem św Jana, został zbudowany w celu ochrony portu. Teraz służy jako taras dachowy krajoznawczej. Budowę twierdzy ułożone Aquarium i Muzeum, który jest znany z eksponatów na rozwój floty. Tutaj można zobaczyć modele statków, mapy i przyrządy do nawigacji. żywych mieszkańców akwarium z Adriatykiem.

Dubrownik map z atrakcji.