202 Shares 4029 views

Filmy o przeżyciu po Apocalypse: lista, ocena, historia i recenzje

Jaki będzie koniec ludzkości? Czy będziemy świadkami śmierci naszej cywilizacji? Czy ludzie mogą przetrwać w wyniku Apokalipsy? Te pytania były przedmiotem troski ludzkości dawno temu, kiedy ludzie zrozumieli, jak małe i nieistotne są dla sił natury. Idea Apokalipsy, w wyniku której poprzednie życie na Ziemi się skończy, powstało w chrześcijaństwie. Teraz słowo "apokalipsa" ma dla nas szersze znaczenie. Zazwyczaj oznacza to rodzaj globalnego wydarzenia, które zniszczy ludzką cywilizację. Kinematografia nie mogła być daleko od tak gorącego tematu. Filmy o przeżyciu po Apocalypse stale wzbudzają zainteresowanie publicznością – chcemy więc wiedzieć, co będzie przyczyną śmierci naszej cywilizacji. Może przyjść do nas w różnych guzach – jak śmiertelny wirus, który zabija wszystkie żywe istoty lub zamienia ludzi w zombie, w postaci kosmicznego ciała, zderzenia, z którym Ziemia nie przeżyje, albo w wyniku bezmyślnego nastawienia konsumenta do natury.


Tak więc, filmy o przeżyciu po Apocalypse. Prezentujemy wybór najlepszych obrazów na ten temat.

"Z oznacza Zechariah"

Po wojnie jądrowej na Ziemi jednostki przetrwały, wśród nich szesnastoletnia Ann. Mieszka sama na małej ziemi otoczonej górami. Ann troszczyła się o gospodarstwo i dokonywała sortymentów do opuszczonych sąsiednich miast. Uważa, że była ostatnią osobą na Ziemi. Ale pewnego dnia w gospodarstwie jest kolejny ocalały, inżynier Loomis, który już marnie szukał innych ludzi.

«Piątą fali»

Apokalipsa na Ziemi może przyjść nie tylko z winy ludzkości. Zagrożenie może pochodzić z zewnątrz – z ogromnej przestrzeni, tak jak to miało miejsce w fantastycznym filmie akcji z roku 2016, "piątą falę". Inwazja na Ziemię rozpoczęła się od pierwszej fali ataku, gdy wszystkie zasoby energii planety zostały wyłączone, a miasta pogrążyły się w ciemności. Druga fala to straszne kataklizmy, które zniszczyły ogromną liczbę osób. Trzecia fala inwazji była śmiertelną epidemią, która twierdziła, że żyje kilka miliardów ludzi. Aby zniszczyć tych, którzy przeżyli, obcy wykorzystywali swoich szpiegów, długo ukrywali się w ciałach ludzi. Teraz jest piątą falą, która zniszczy ocalonych i uwolni ziemię obcych najeźdźców.

"Mad Max"

Jest to kultowy obraz z Mel Gibsonem w roli tytułowej. Działanie w sprawie postapokaliptycznej było tak skuteczne, że trzy kolejne kolejne zostały później wycofane. Ostatnia część, "Droga Wściekłości", została wydana w 2015 roku.

Ze względu na niekontrolowane zużycie zasobów, zostały w końcu wyczerpane. W krajach dominuje chaos. Na drogowych gangach odjeżdżają od osadników, opuszczają duże miasta, najnowsze zasoby. Władze próbują przywrócić porządek, tworząc Power Patrol wyposażony w potężne samochody.

"Droga"

Filmy dotyczące Apokalipsy, których lista jest zaprezentowana w artykule, kontynuuje najbardziej dramatyczny obraz przetrwania ludzkości po globalnej katastrofie. Jest to adaptacja filmu powieści Cormaca McCarthy'ego.

Po nieznanym katastrofie miasta ludzie i zwierzęta Stanów Zjednoczonych zostały zniszczone. Jednostki pozostawione do życia cierpią na chorobę, zimno i głód. Wielu zjednoczonych w gangach maruderów i stało się kanibalami. Główni bohaterowie, ojciec i syn, próbują dostać się do morza, mając nadzieję, że sytuacja tam jest lepsza.

Film otrzymał znakomite recenzje krytyków, którzy zauważyli wysoki poziom występu Viggo Mortensena.

"Moc ognia"

Ludzkość nie wie, co kryje się w głębi Ziemi. Bohaterowie tego obrazu musieli stawić czoła starożytnym mieszkańcom planety, smokom, tysiącleci, którzy padli głęboko pod ziemię. Podczas budowy metra, pracownicy natknęli się na nieznane stworzenie, które okazało się śpiący smok. Przebudzony, zaczyna zniszczyć miasto. W ciągu 20 lat z cywilizacją ludzką się skończył. Kilku ocalałych ukrywa się daleko od zniszczonych miast i smoków zalanych niebem.

"Dzień Trififów"

W tym filmie dwuczęściowym ludzkość jest atakowana przez drapieŜne rośliny mięsoŜerne. Nie wiadomo, jak się pojawiły na Ziemi, ale gdy wskutek potężnego ogniska na Słońcu prawie wszyscy mieszkańcy tej planety byli oślepieni, Triffyści skorzystali z bezradności ludzi i zaczęli polować na nie. Okazało się, że mogą się poruszać. Grupa ocalonych widzów zostaje uratowana na wyspie Wight, gdzie starają się stworzyć środki niszczenia drapieżnych roślin, które rozprzestrzeniły się wszędzie.

Terminator

Filmy dotyczące Apokalipsy, których lista jest przedstawiona w artykule, nie może być bez kultowego obrazu opozycji ludzkości i stworzonej przez niego sztucznej inteligencji. Skynet, komputer wojskowy, wywołał wojnę nuklearną. Resztki ludzkości, prowadzone przez przywódcę Johna Connora, stały się konfrontacją z maszynami. Następnie "Skynet" postanawia wysłać do przeszłości robota i zniszczyć głowę oporu w dzieciństwie.

Niebezpieczna gra z klimatem

Najlepsze filmy o przeżyciu po Apocalypse kontynuuje malarstwo "Kolonia". W połowie XXI wieku ludzkość nauczyła się kontrolować pogodę przy pomocy specjalnych maszyn. Ale pewnego dnia wyszli na zlecenie i na Ziemi był zimno. Ocalał schronienie w bunkrach zbudowanych pod ziemią. Pewnego dnia otrzymano sygnał o niebezpieczeństwie z jednej kolonii. Aby dowiedzieć się, co się stało, wysłano tam oddział rozpoznawczy.

"Po Apocalypse"

Film o przemówieniu. W 2010 r. Naukowcy dowiadują się, że kometa płynie w kierunku Ziemi, a kolizja z tym jest nieunikniona. Satelitarny satelita jest pośpiesznie zbudowany, z pomocą którego niebiańskie ciało próbuje zniszczyć. Zamiast tego promienie satelitarne dzielą tylko kometę. Odłamki, które padły na Ziemię, doprowadziły do powstania epoki lodowcowej. Życie jest możliwe tylko wokół równika, reszta terytorium stała się martwą strefą. Kilka lat po katastrofie odnotowano sygnał nagłego odświeżenia satelity. Wysłano rozkaz do Berlina, z którego został podany, aby zniszczyć satelitę, który już wysadził samolot z poprzednią grupą rozpoznawczą.

Filmy o przeżyciu po Apocalypse – zombie, wampiry i ofiary śmiertelnych wirusów

"Ziemia zmarłych"

Czwarty film ze słynnej serii obrazów o dyrektorze zombie Romero.

W wyniku zombie-apokalipsy, która nadeszła, resztki ludzkości przetrwały za umocnionymi murami miast. W jednym z nich, Pittsburgh, społeczeństwo dzieli się na dwie warstwy: bogaci mieszkają w modnej wieżowcu, a reszta mieszkańców skulona w slumsach. Okresowo poza miastem, forays są wykonane i zombie napotkane są bezlitośnie zniszczone. Pewnego dnia jeden z nich różni się od innych zwłok, pozostaje intelektem, prowadzi kampanię do Pittsburgha.

"Witamy w Zombilandzie"

Filmy o życiu po Apocalypsse nie zawsze są mroczne i tragiczne. Bohaterowie tego obrazu są stosunkowo szczęśliwi – przeżyli po nagłej inwazji zombie. Teraz muszą szukać wędrówek po kraju w poszukiwaniu bezpiecznej przystani. Przypadkowi podróżnicy Tallahassee i Columbus spotkają się z dwiema siostrami i szybko zdają sobie sprawę, że trzeba nie tylko obawiać się żywych zmarłych. Obraz był wielkim sukcesem publiczności. Planowana jest produkcja kontynuacji filmu.

"Epidemia"

Po Apokalipsie są dość niezwykłe filmy o przeżyciu. Lista takich obrazów otwiera hiszpańską taśmę, opowiadając o dziwnej epidemii, która pochłonęła świat i doprowadziła go do Apokalipsy. Główni bohaterowie pracujący w biurze pewnego dnia zauważają, że jeden z nich przestał opuścić budynek i śpi w pracy. Kiedy strażnicy wypychają go na ulicę, umiera z obawy. Stopniowo świat obejmuje agorafobię – strach przed otwartymi przestrzeniami. Ludzie uwięzieni w domach z powodu dzikiego lęku przed wyjazdem są skazani na bolesną śmierć z głodu.

"Jestem legendą"

Najlepsze filmy o przeżyciu po Apocalypse kontynuowane jest jedno z najlepszych dramatycznych dzieł Will Smith. Obraz oparty jest na powieści Richarda Mathesona, ale fabuła była mocno zmodyfikowana.

Oto historia lekarza wojskowego, Roberta Neville'a, który przeżył z owczarką w wyludnionym Nowym Jorku. Lekarstwo na raka, które miało trwale leczyć ludzi strasznej choroby, zmutowało i obróciło tych, którzy otrzymywali serum do potworów. Nie tolerują słońca i chowają się w ciągu dnia, polując na początku zmierzchu. W ciągu dnia Neville patroluje ulice, poluje i szuka szczepionki przeciwko wirusowi, a wieczorem zamki w domu przekształcają się w nie do zdobycia fortecę. Noc to czas nie-ludzkich zombie, przyciągany przez ludzki zapach. Film otrzymał doskonałe recenzje i jest jednym z najlepszych zdjęć kina światowego.

Ciekawe seriale o Apocalypse

Wraz z obrazami na pełnym ekranie jest kilka dobrych serii telewizyjnych poświęconych tematyce inwazji zombie i wyginięciem ludzkości z martwego wirusa.

"Walking Dead"

Jedna z najpopularniejszych serii ponownie przyciągnęła zainteresowanie widza do tematu Zombie-Apocalypse. Oto historia o przetrwanie ludzi po nagłej inwazji "odrodzonych" martwych. W centrum działki jest grupa kierowana przez byłego szeryfa Rick Grimesa. Seria ta jest interesująca nie tylko w naturalistycznych scenach walki z zombie, ale także w dramatycznym składniku. Czasami ratownicy są gorsi i bardziej niebezpieczni niż chodzący martwy.

"Nation Z"

Jest to nowa seria, kręcona w gatunku czarnej komedii. W opowieści jest bardzo podobny do "Walking Dead". Grupa ocalałych zostało przetransportowanych przez kraj do centrum medycznego Murphy, człowieka, którego krew zawiera szczepionkę przeciw wirusowi, która zamienia ludzi w zombie. Ale zbyt wiele osób chce zdobyć cenny ładunek, a zespół stoi naprzeciw silnego przeciwnika.

"Ostatni człowiek na ziemi"

Seria komediowa o przetrwaniu Phila Millera, byłego pracownika bankowego, w świecie, w którym cała populacja zmarła z powodu pandemii śmiercionośnego wirusa.

Filmy o Apokalipszie opisane powyżej nie tylko dostarczają ciekawych informacji o tym, jak przetrwać w przypadku globalnej katastrofy, ale także jasno pokazać, jakie konsekwencje mogą dotyczyć ludzkość w bezmyślnej postawy wobec środowiska i eskalacji konfliktów zbrojnych.