684 Shares 1719 views

Amur Tiger: interesujących faktów na temat zwierzęcia

Często zdarza się, że najbardziej narażone są małe i nie niepozorny, a największy i najpotężniejszy. Są zawsze na wygląd i przyciągają uwagę. Sto lat temu w Azji Środkowej polować tygrysy. Obecnie istnieje tylko pięćset. A zadaniem człowieka jest, aby naprawić swoje błędy przed drapieżnikiem szlachetnego i przywrócić populację tak piękna, jak tygrys amurski. Interesujące fakty na temat jego życia, aby pomóc zwrócić uwagę ludzi na te problemy.

siedlisko

Dziesięć lat temu, groźny drapieżnik był na skraju wymarcia. Dopiero niedawno udało się odzyskać siłę wystarczającą do podtrzymania populacji. Teraz tylko w tajdze terytoria Chabarowsk i Primorye gospodarzem Tygrys amurski.

Interesujące fakty na temat tego drapieżnika można znaleźć w dokumentach archiwalnych z Turkiestanu ogólnym-gubernatora. Sto lat temu można było upolować tygrysa syberyjskiego i Kotliny Fergańskiej. Noble kot przechowywane na otwartych przestrzeniach we wschodniej Eurazji aż do Alaski.

Poza Rosji Amur tygrys żyje tylko w niektórych rejonach Chin.

Od pazurów do ogona

Ciekawostki o tygrysa syberyjskiego można nazwać, ponieważ jego wygląd. Dla mieszkańców Wschodu, był niemal bogiem, inspirujących. drapieżne wzrost dorosłych wynosi 120 cm, długość 3 m ciała u mężczyzn i około 2,7 m – kobiety. Luz ogon może mieć 1 Ciężar syberyjski -. 300 kg.

Amur Tiger mieszka w zimnych miejscach, musi ciepły płaszcz. W zimie, jego futro dorasta do 5 cm z przodu i na brzuchu 10 cm.

Dla Amur tygrysie paski są rodzajem paszportu. Ich liczba, lokalizacja, grubość specjalistom pomagają rozpoznać, która z podtypów należą drapieżnika.

Życie wśród własnego gatunku

Jak każdy kot, lubi chodzić przez siebie i Amur tygrysa. Ciekawostki ukryte w jego zachowaniu i relacjach z ich odpowiednikami. Amur Tiger natury – samotnikiem. Pary są tworzone tylko dla prokreacji.

Ponieważ samice kilka razy większa od samca, nowo narodzone paski ojciec natychmiast przechodzi w poszukiwaniu innych tygrysica. Po 4-5 miesiącach nowonarodzone młode pojawiać. W miocie zazwyczaj cztery lub pięć. Kobieta Tygrys syberyjski – dobrą matką. Od kilku lat zajmuje się bezbronnych młode, które rodzą się ślepe i bezzębne.

Do sześciu miesięcy tygrys je żywi, a następnie uczy się pożywienia na własną rękę. Przez dwa lata Amur tygrysa – jest zręczny myśliwy, w stanie poradzić sobie z największą zdobycz. Mimo to, kilka lat dzieci mieszkają z matką, opuścił ją z okresem dojrzewania.

Ciekawostki o Amur tygrysa są kobiety i relacje. Podobnie jak ludzie, córka bliżej do matki, a nawet po odejściu jej opieki nad nią, które stale odwiedzają.

Do niezależnego tygrysa dziennym potrzebuje rozległy obszar, który jest większy niż 100 km 2. Granice ich posiadłości, oznaczyć ich wydzieliny, a spotkanie dwóch drapieżników może być okazją do wyjaśnienia relacji. Niemniej jednak, aż do krwawej walki dochodzi rzadko.

Mieszka Amur Tiger nie jest bardzo długa. W naturalnych warunkach – średnio 15 lat, w komfortowych zoo środowiska – do 25 lat.

Szybki i skuteczny myśliwy

W celu ochrony przed zimnem charakter wyposażony drapieżników grubości podskórnej warstwy tłuszczu, z 5 cm. Pomimo tego, szybko pływa na śniegu, pogoń Prey Amur tygrysa. Ciekawostki – jego wydajność prędkość. Z prędkością 80 km / h paski sprinter jest w stanie dogonić każdego zwierzęcia.

Jest to, że gepard przewyższa go w tego wskaźnika. Silny i twardy, paski drapieżnika zdolnego długodystansowych metę na ich zdobycz ważącego sto kilo pięć. I to przy masie ciała 300 kg.

Unikać popadania w diecie z Amur tygrysa kilku zwierząt zdolnych Primorye. Ale ponieważ wymaga dużo mięsa – 9-10 kg dziennie, burza tajga woli wziąć większą zdobycz. Podstawą do jego menu się dziki, jelenie. Łoś, jeleń też nie może uciec ze szponów Amur tygrysa. Do 50 dużych zwierząt kopytnych w roku jest to wymagane. Nie wahaj się i małą zdobycz (zające, króliki) podjąć. Jak każdy kot, tygrys uwielbia jeść ryby. Łosoś jest całkiem w stanie różnicować swoją mięsną dietę.

Predator nie jest w stanie rozróżniać kolory, ale widzi w ciemności bardzo dobrze Amur tygrysa. Zdjęcia z jego wyczynach łowieckich nakręcony głównie w nocy. Ten okres jego działalności.

W najgorszych czasach, gdy nie można zarabiać na życie, w Amur tygrys zbliża się do posiadłości, a ludzie polują na zwierzęta gospodarskie.

wrogowie

W takim wydajne maszyny do zabijania, z definicji nie może być dużo wrogów w środowisku naturalnym. Wręcz przeciwnie, wiele drapieżników sami są ofiarami tygrysów Amur. Na przykład, wilki podobna dieta, dlatego są one bezpośrednimi konkurentami wielkich kotów. Dlatego nieustannie prowadzenia ich z terytoriów, Amur tygrysa.

Ciekawostki można znaleźć w relacjach tych wielkich kotów i niedźwiedzi. gigantów tajga są porównywalne wytrzymałości z rozłożonych drapieżnikami, a zwłaszcza głodne tygrysa jest w stanie poradzić sobie z brązowego zwierzęcia.

Pojedyncza najgroźniejszy wróg – człowiek. To nie tylko, że zwierzęta poddane ubojowi przez myśliwych. Zmiana charakteru, człowiek okrada Tygrysy ich naturalnym środowisku. Ludzi wysiedlonych z ich dolin, i idą do zarośli świerku górskiego, gdzie nadal pozostał zdobycz.

Mężczyzna i tygrys amurski: ciekawostki. Red Book ostrzega

Paradoksalnie, jest to wielkość i siła drapieżnika stał się jego słaby punkt. Tygrys amurski jest jednym z najbardziej pożądanych trofeów dla myśliwych, bezlitośnie zniszczone. W krajach wschodnich, dał mistyczne znaczenie. Jego wątroba i inne narządy były szeroko stosowane w różnych preparatów medycznych. To też było przyczyną aktywnego polowania na tygrysa Amur.

Człowiek, mastering naturę, wypierać drapieżnika z jego naturalnego środowiska. I zmniejszenie liczby zwierząt, które zostały upolowane na żywność Amur tygrysa.

Interesujące fakty na temat życia szlachetnego drapieżnika próbuje przekazać ludziom liczne towarzystwa ochrony przyrody.

Poprzez zwrócenie uwagi na ten problem, starają się pomóc przetrwać piękną bestię. On już dawno zostały uwzględnione w Czerwonej Księdze, i nadal stoi na krawędzi wymarcia.

ciekawostki

Amur tygrys – bardzo kolorowy znak. Był symbolem Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku. Na ramionach i terytoriów Khabarovsk Primorye również przedstawienie wizerunku Amur lub tygrysa syberyjskiego. Z wielkim szacunkiem do niego w Chinach. W Chinach zabijanie Amur tygrysa jest równoznaczne z zabiciem człowieka. Do tego można zapłacić życiem.

Niedawno Tygrys syberyjski był na skraju wymarcia. Przez skrajnych wysiłków zainteresowanych osób i organizacji społecznych udało się zachować nadzieję na przetrwanie gatunku. Jest nadzieja, że przyszłe pokolenia Amur tygrys nie staje się kolejnym smutnym przypomnieniem irracjonalnych działań człowieka.