402 Shares 2742 views

Jujube – co to jest? Jujube: korzyści i szkody

Jujube jest bliskim krewnym kruszyny. Roślina ta jest również nazywana „jujube”, „jujube”, „zhuzhuba”, „chiński data”. Czasami jest mylony z datami. Ale jest to krzew owocowy, ta sama data – owoc palmy. Przydatne właściwości nich są różne. Jujube fruits – mięsiste, podłużne, z błyszczącą skórą napięty i kości, mają przyjemny i delikatny smak.


Należy również zauważyć, że jujube, korzystne właściwości, które są dobrze znane w tej dziedzinie, mogą być stosowane bardzo powszechnie. Do leczenia użyć jako jagody i kory, nasion, korzeni i liści rośliny. Dojrzałe jagody są dość kruche i szybko rozkłada skórkę, owoc zaczyna się pogarszać, a tym samym utraty korzystnych właściwości. W tym artykule dowiemy się wszystkiego o Jujube – co to jest, jego korzystnych właściwości, stosowanie leków, jak również przeciwwskazań do jego stosowania.

Przydatne właściwości

Chociaż roślina ta jest podzwrotnikowy, że jest zima-hardy i odporna na suszę. Wizualnie, w postaci blado żółtego koloru, kształtu kości i smak jest bardziej daty. Owoc jest bardzo słodki, nieco suchy. Owoce na trzecim roku.

Nie każdy wie, że kupując jujube roślina ta ma największy wpływ terapeutyczny, jeśli jest uprawiana w górach. Chociaż nasza jujube posiada użyteczne właściwości.

Należy zauważyć, że wszystkie części rośliny są wykorzystywane do leczenia. Świeże lub suszone owoce, kora i korzenie sprawiają, herbaty ziołowe, nalewki – z nasion i maści leczniczych i herbat – od liści.

rośliny jujube owoce mają bardzo różne właściwości. Są one bogate w witaminy C, potasu, miedzi, żelaza, manganu, kobaltu i jodu.

Są one użyteczne dla wszystkich, zwłaszcza u osób starszych, ponieważ wychodzący z korpusu nagromadzone toksyny, nadmiar cholesterolu wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, oczyszczonych naczyniach. Jujube podczas obróbki cieplnej zachowuje korzystne właściwości w produkcji dżemy, konserwy, kompot.

Jujube nie lubi ziemię bogatą w próchnicę, gdyż traci swoje właściwości lecznicze.

Dobrze jest zastosować w leczeniu chorób, takich jak:

  • nadciśnienie tętnicze;
  • miażdżycę tętnic;
  • bezsenność;
  • zapalenie pęcherza moczowego;
  • kamica nerkowa;
  • zapalenie oskrzeli;
  • tchawicy;
  • ból gardła;
  • choroby wątroby.

I pomóc im poprawić laktację.

Zastosowanie w medycynie

Chiński jujube Finike korzyści i szkód są połączone w jednym zakładzie. Przeciwwskazania do korzystania z niej zostaną omówione poniżej. Teraz, należy stwierdzić, że tradycyjna medycyna chińska, jest stosowany w leczeniu różnych chorób. A dzisiaj zaczęliśmy aktywnie z niego korzystać. Jak to właściwie stosowane?

nasienie

Jujube, właściwości użytkowe, które są opisane w tym artykule, ma działanie uspokajające, uspokaja system nerwowy, zapisz na depresję, stres, nerwicę. Na trawienie same dźwięki, dobry wpływ na niego. Musi być wypełniona 100 g zaszczepienia 500 ml wody, wrzenia przez 10 minut, dodać alkohol szkła. Zaparzenia około 8 godzin. Następnie, szczep i wypić łyżkę trzy razy dziennie z zawrotami głowy, tachykardia, neurastenii, histerii, bezsenności.

skorupa

Nie każdy wie o jujube, że roślina ta jest wykorzystywana do biegunki, i ma wpływ na ustalanie. W celu przygotowania bulionu, trzeba 10 g kory wlać do szklanki wrzącej wody, umieścić na 45 minut w łaźni wodnej. Gotowy rosół przyjąć 30 minut przed posiłkiem przez 2 łyżki.

owoc

Badania kliniczne wykazały, że regularne stosowanie jujube owoców walczą z przewlekłymi zaparciami i pomaga w leczeniu żółtaczki.

Gdy nadciśnienie jest również wyraźne zastosowanie Jujube. W tym przypadku, trzeba jeść 20 suszone lub świeże owoce trzy razy dziennie przez 3 miesiące.

Ale gdy ospy, niedokrwistość, suchy kaszel, osłabienie, zawroty głowy, biegunkę stosuje wywar suszonych unabi – 10 owoców wlano 0,5 litra wrzącej wody, utrzymywano we wrzeniu przez 20 minut we wlewie w ciągu jednej godziny. Ten brzeczki należy wziąć trzy razy dziennie na 100 ml.

listowie

Dzisiaj niewiele osób wie o jujube, że roślina ta znana jest wykrztuśny i hipotensyjnego działania i reguluje rytm serca. Wrzącej wody wlać pokrojone suchych liści i wlewów w ciągu jednej godziny w celu usunięcia. Pij codziennie przez 3 łyżki przed posiłkami. pomaga również nadciśnienie i choroby układu oddechowego.

Ale jujube nie jest używany w medycynie ludowej: jest częścią niektórych suplementów diety. Również dlatego, że dostaje dobre pieniądze dla kosmetologii.

Jujube w kosmetologii

Ze względu na bogaty skład chemiczny tej rośliny jest w pełni uzasadnione, że ich zastosowanie Jujube znaleźć w kosmetologii.

do twarzy

Wielu ludzi będzie zainteresowany, aby dowiedzieć się o jujube że roślina nadaje się do rozwiązywania problemu zapalny i trądzik na twarzy. Świeże liście tego są mieszane z oliwą z oliwek, pożaru doprowadza się do 90 ° C Ponadto, należy je pozostawić do zaparzenia na 10 dni. Odcedzić i używać jako maść uzdrawiania na czyraki, wrzody, trądzik i pryszcze.

włosy

Stosowany jest głównie dla zdrowia i urody włosów, ponieważ pomaga poradzić sobie z łupieżem, wypadaniem włosów i naruszenia gruczołów łojowych. Przy regularnym stosowaniu włosy zaczną rosnąć szybciej i stają się gładkie i błyszczące. Ta kompleksowa opieka mogą być wykonywane w domu. Można kupić w proszku apteka Jujube – szybko rozpuszcza się w wodzie. Można także herbatki ziołowe i napary z owoców tej niezwykłej rośliny.

Natura oferuje dziewczynki wyglądają młodziej, lepiej, piękniej. Zatem odmłodzenie wewnątrz i na zewnątrz może dostarczyć unabi. Ale nie zapomnij o przeciwwskazaniach, które mogą być przeszkodą przy odmłodzenie tej metody.

Przeciwwskazania

Podobnie jak wiele innych roślin, jujube – korzyści i szkód, połączone w jedną. Będą one zależeć od tego, czy jesz go prawidłowo. Najpierw trzeba zrobić wywar z liści rośliny i trochę, aby spróbować dowiedzieć się w ten sposób reakcję organizmu do tego naturalnego środka leczniczego. Jeśli nic się nie dzieje w ciągu dnia, dawkę można zwiększyć. Ale specyfiką – nie jest jedynym przeciwwskazaniem. Jeśli niedociśnienie ciąża, a także nie jest konieczne, aby go używać.

Istnieje 33 gatunków nietypowych roślin, chociaż w celach kosmetycznych i medycznych są najczęściej stosowane jujube, w którym wszystkie części są korzystne dla ludzkiego ciała. Dowiedz się, jak z nich korzystać – a wynik nie będzie utrzymywać się długo czekać.