355 Shares 9479 views

brzuch ciągnie i nie miesięczne – co jest tego powodem?

Jeśli występują w sytuacji, która ciągnie dolnej części brzucha, a miesiąc nie jest, to powodem tego może być wiele przyczyn, w tym może to oznaczać zbliżanie się miesiączki. Jednakże, jeśli planujesz zacząć miesiączkować nie jest szybko, powodem takiego zachowania swojego brzucha może być kilka czynników.

ciąża

Tak, to może być to, co tak boi czy co tyle czeka na kobiety. Sytuacja, w której brzuch ciągnie a nie co miesiąc, jest charakterystyczna dla pierwszych dniach ciąży. Oprócz tego objawu, mogą być także obecne drażliwość, nudności i, i można oglądać w jego obrzęk piersi. Wszystkie te objawy pojawiają się zazwyczaj w pierwszym tygodniu ciąży, a jednocześnie można także oglądać mały brązowy absolutorium. Mogą one również być mylone z początkiem miesiączki. Ciągnięcie odczucia są spowodowane przez rozciąganie mięśni macicy oraz ciąży, powinny one trwać dłużej niż tydzień, i nie powinno być zbyt silne. Słaby ból może być objawem ciąży pozamacicznej. Prawdopodobieństwo jest wysokie, że jeśli masz zawężony rurki lumenów.

Groźba poronienia

Ryzyko poronienia jest najwyższe podczas wczesnych etapów ciąży. Jeśli nie podejrzewam o interesującej ich pozycji, to nieudana próba skonsolidowania jaja w macicy rośnie do normalnej miesiączki. I w tym przypadku wrażenie, że ciągnie dolnej części brzucha, a nie co miesiąc, jest tylko przybliżeniem ich nieuchronne. Ale jeśli wiesz o jej ciąży i poczuć wszystkie objawy opisane powyżej, należy natychmiast w celu poznania przyczyny tego stanu rzeczy należy skonsultować się z lekarzem. W większości przypadków objawy te występują spowodowane zwiększonym napięciem macicy, a jeśli ich ignorować, konsekwencje mogą być tragiczne.

zapalenie

Sytuacja, w której brzuch ciągnie a nie co miesiąc, mogą być spowodowane przez stan zapalny. Zwykle ból w tym przypadku mają tyanuyuschy lub bóle w przyrodzie i może dać w pasie. Oznacza to, że procesy zapalne są na wczesnym etapie rozwoju, ale z czasem siła wzrośnie tylko ból.

zakażenie

Pociągnięcie podbrzusza i miesiączkowania nie – może być również objawem zakażenia dróg oddechowych, jak również chorób vozbudeteley wysokiej aktywności, które mogą być przenoszone drogą płciową.

Zaburzenia hormonalne

Jeżeli saldo hormonów w organizmie kobiety jest prawidłowa, to problem, gdy ciągnięcie podbrzusza przed menstruacją, płeć piękna nie występuje w żadnym z okresów cyklu miesiączkowego. Jeśli ból jest nadal obecny, to powodem tego może być prostaglandyny. Hormon ten jest w jego nadmierna produkcja wzmacnia mięśnie macicy, która sprawia, że proces bolesne miesiączki. W przypadku takiego naruszenia w bólu ciała pojawiają się zwykle pod koniec miesiąca. zaburzenia hormonalne mogą być spowodowane zwiększeniem aktywności gruczołu tarczowego, a także wiąże się z szeregiem innych dolegliwości, takich jak bezsenność, zmianę masy ciała, i tak dalej.