554 Shares 6708 views

Data bitwy Kulikow i jego znaczenie w historii

Dziś data bitwy pod Kulikow jest znany daleko nie dla wszystkich studentów, aw rzeczywistości ta walka jest ważnym wydarzeniem w historii Rosji. To w dużej mierze zależy los naszego kraju był początkiem wyzwolenia ludu rosyjskiego od jarzma mongolskiego-tatarskiej.


bitwa TŁO

Rosnąca potęga księstwa moskiewskiego, jego rosnący prestiż i płatność odmowa hołd Złotej Ordy było głównym powodem, z powodu której rozpoczął bitwę Kulikow. Data tej bitwy – w 1380 roku. Masakra ta była jedną z największych w historii średniowiecza. Na polu działań bojowych zebrał ponad 100 tysięcy żołnierzy.

masakra wigilia

Data bitwy Kulikow – w 1380 roku, spadek z których główne siły Mamai zaczęły się krzyżować Wołgi, powoli zmierza w kierunku rzeki Oka, które miało się odbyć spotkanie z ich sojuszników. Siły rosyjskie dotyczyły również Kołomna. 06 września dotarli Don, noc przeniósł się na drugą stronę i zaczął przygotowywać się do bitwy.

działania wojenne

Data bitwy Kulikow – to nie tylko liczby, ponieważ w tej walce uczestniczyli ludzie, którzy bronili ojczyzny z ich życia. Rosyjscy żołnierze ustawieni na tradycyjnej kolejności trzech linii. Watchdog pułk był awangardą tego budynku, za to posiada zaawansowane, aw środku umieszczono wielki, którego boki pokryte były półki prawej i lewej ręce. Próbując przewidzieć przebieg bitwy, rosyjscy generałowie lewo wschodniej stronie pułku Ambush lewej stronie, która składała się z najlepszych ekip jeździeckich. Mamaia oddziały zostały również umieszczone w sposób liniowy. W centrum one umieszczane piechoty i kawalerii były na bokach i najemników.

Wiadomym jest, że data bitwy Kulikow spadł jesienią 1380. Rano o godzinie 11 w dniu 8 września rozpoczął samej bitwy. Pierwszy atak kawalerii i piechoty zaczęły Hordy. Po pierwszym atakiem wroga rosyjska poniosła ogromne straty i wycofali się do swoich głównych sił. Początkowo nasze niedźwiedź znaczne straty, Left Hand pułk prawie złamany. Wtedy nie było realne zagrożenie dla środowiska i bezpośredniego zniszczenia wojsk rosyjskich, ale punkt kulminacyjny bitwy złapać ludzi z zaskoczenia Złotej Ordy.

Zasadnicza zmiana w walce

Wejście zasadzka pułk do walki całkowicie zmieniła przebieg bitwy. Dla Moskwa Rati to był sygnał do ataku. Mama i jego armia uciekła, ale daleko w mrok prześladowali rosyjskiej kawalerii. Zwycięstwo nad Złotej Ordy było pełne i bezwarunkowe. Groźba zniszczenia Rosji i wszystkimi konsekwencjami, które byłyby niemożliwie zmienił życie narodu rosyjskiego, zostały wyeliminowane.

Wyniki bitwy

Data bitwy Kulikow – nie są tylko liczby. Bitwa ta okazała się po raz kolejny o bohaterstwie naszych ludzi, ich patriotyzmu i miłości do kraju. Pomimo zwycięstwa w tym uboju, jego cena była zbyt wysoka. Tydzień zebrano i pochowano wszystkie martwe rosyjskich żołnierzy w masowych grobach.

Kulikow bitwy – jest ważnym wydarzeniem w historii naszego kraju, który po raz kolejny udowodnił odporności narodu rosyjskiego. Przez 500-lecia bitwy w miejscowości Monastyrshchina wzniesiony ku pamięci poległych żołnierzy, kamienny kościół ku czci Narodzenia NMP.