823 Shares 1380 views

Ile spermy na żywo, a ilu są uwalniane podczas wytrysku

Plemniki – mężczyzną komórek płciowych, które są uwalniane podczas wytrysku (ejakulacji). Są one produkowane w jądrach (jąder). W wyniku tego procesu, człowiek stale gromadzi od 50 000 do 100 000 plemników. Tak więc, każdy dzień w jądrach produkowane od 72 mln do 164 mln komórek rozrodczych. W tym przypadku bardzo wielu są zaniepokojeni Ile życia plemników i jak zwykle należy przeznaczyć.


W rzeczywistości średnia długość życia mężczyzn komórek rozrodczych jest w dużej mierze uzależniona od warunków, w jakich się znajdują. Tak więc, na przykład, na otwartym powietrzu, żyją bardzo długo – mniej niż kilka godzin. Wielu zastanawia się , ilu żywych plemników w pochwie. Dziś znacznie znany fakt, że komórki te nie są w stanie przetrwać długo w środowisku kwaśnym, który występuje w pochwie. Termin ich życia tutaj nie przekracza to, co widać na zewnątrz. Powinien on być prawidłowo rozumieć, że takie ruchome komórki wystarczająco szybko, aby pozostawić początkową część żeńskich narządów płciowych. Szybkość ruchu plemników, jest około 3 mm na godzinę. Następnie oni przenieść się na szyjce macicy. Nastąpił środowisko zasadowe. O Ile żywych plemników w takim środowisku, wielu naukowców twierdzą. Pomimo dzielących ich różnic, możemy powiedzieć z pewnością, że w szyjce macicy męskich komórek rozrodczych pozostają żywe przez 2 do 7 dni (zwykle 3-5 dni). Przez cały ten czas, jajo może być zapłodnione przez jednego z nich. W tym przypadku, plemniki są interesujące ze względu na ich cechy pozwalają uczestniczyć w narodzinach nowego organizmu tylko do „jakości” z nich. Faktem jest, że zbyt wolno męskich komórek płciowych lub więcej umiera w pochwie, albo po prostu nie mają czasu na ich bardziej zwinnych odpowiedników. Oczywiście, wszystko „deffektnye” sperma wyeliminowane także podczas zawodów.

Najczęściej kwestia ile dni żywych plemników, podane są przez tych, którzy chcą mieć dziecko. Warto zauważyć, że mimo obecności pewnych ramek (2-7 dni) dla każdego męskich gamet termin ten jest inny. Dużo zależy od tego, jak wiele „jakość” w jego spermy. Fakt, że same komórki rozrodcze odpowiadają jedynie małej części (około 3%). Wszystko inne – to tajemnica substancji odżywczych, dzięki czemu żywotność plemników jest znacznie wzrosła. Poza tym dość ważne dla ogólnej liczby plemników i komórek rozrodczych w nim jest. Dzisiaj jest normą, jeżeli nie mniej niż 2-3 ml uwalniane podczas wytrysku nasienia. zawartość plemników nim powinno być mniejsze niż 20 milionów na 1 ml. W takim przypadku, jeśli mniej, niemal bez względu na to, ile mieszka spermy, gdyż szansa na zapłodnienie jest bardzo niska. Znaczenie tego rysunku jest potwierdzona przez fakt, że w przypadku, gdy pary nie dostać się do posiadania dzieci, a następnie jedną z pierwszych analiz, który jest w posiadaniu, jest badanie nasienia. Być może najważniejszym aspektem tego – aby ustalić, jak wiele kont plemników dla każdej ml nasienia.

Pomimo faktu, że średnia długość życia plemników, naukowcy nadal twierdzą, możemy powiedzieć z pewnością, że w normalnych okolicznościach, okres ten jest zupełnie wystarczające do męskich gamet do zapłodnienia komórki jajowej.