91 Shares 4355 views

Co może być shaurma w domu

Shaurma jest szeroko rozpowszechniona wszędzie i jest szczególnie używana jako szybka przekąska, którą można kupić w małych sklepieniach na ulicy w niemal wszystkich miastach świata.

To płaskie ciasto lub lawa, wewnątrz owinięte plasterki mięsa i warzyw (świeże lub w puszkach), przyprawione dość przyprawnym sosem.

Zakup od ulicznego sprzedawcy shaurma ma dwie istotne wady.

Po pierwsze, nadmierna popularność dania, w połączeniu z całkowitym brakiem możliwości kontroli jakości składników, daje potencjalnym nabywcom niepewność co do jakości proponowanego produktu.

Po drugie, składniki shawarmy, odpowiadające klasycznej recepturze, są uważane za szkodliwe z punktu widzenia dzisiejszych idei dotyczących zdrowej żywności.

Pamiętając o tym, wielu mieszczan zmuszonych jest odważnie odmawiać przyjemności z jedzenia gorącego i głupiego, smakowitego shawarmy na ulicy. Ale mogą w prosty sposób ugotować shawarmę w domu, zastępując szkodliwe produkty i uzyskać zdrowe, smaczne potrawy.

Przepis na shawarmę w domu.

Shaurma w domu przygotowuje się bardzo łatwo.

Stosuje się następujące składniki:

  • Kupił chleb-lawa. Niezależnie od tego, co – Armeńczyk, Azerbejdżan, po prostu lavash. Ważne jest, że jest to świeży cienki (nie grubszy niż gruby papier) chlebowy plac o dość dużym obszarze.

  • Mięso gotowane w ulubiony sposób (smażone, gotowane, wędzone). Wybór mięsa zależy od preferencji kucharza i jego pomysłów na użyteczność produktów. Może to być jagnięcina, wołowina, wieprzowina, kurczak, indyk. Lepiej użyć mieszanki kilku rodzajów mięsa.

  • Warzywa sezonowe. 3-4 rodzaje ulubionych warzyw, które mogą być świeże lub konserwowane. Mogą to być: pomidory, ogórki (świeże lub solone), cebule, kapusta, sałata, marchewki koreańskie i tym podobne.

  • Frytki gotowane z pojedynczej średniej bulwy.

  • Zieloni, których chcesz.

  • Ser twardy. Zaleca się stosowanie sera bez specyficznych smaków.

  • Ulubiony sos: majonez i jego odmiany, ketchup, ser, winorośl, musztarda, cezar i tak dalej.

  • Przyprawy do smaku

Jak przygotować shaurma w domu.

Mięso jest cięte w słodką słomkę. Warzywa pokroić w kawałki, porównywalne do wielkości plastrami mięsa. Ser zostaje przetarł na dużym tarkę. Ziele są drobno posiekane.

Następnie rozprowadzić chleb pita. Jest rozmieszczona w warstwach ziemniaków (powinna być gorąca), mięsa, warzyw, zieleni. Dodaj przyprawy. Z solą należy zachować ostrożność, ponieważ najprawdopodobniej uczestniczące składniki będą już solone.

Na szczycie mieszanki sosów i sera. Lavash jest owinięty w dowolny wygodny sposób, tak że wypełnienie nie jest widoczne.

Następnie pakiet (przyszłość shawarmy) umieszcza się na suchej, ogrzewanej patelni i pozostawia w wysokiej temperaturze przez 2-3 minuty. Odwróć i powtórz rozgrzewkę.

Wielkość gotowanego shawarmy zależy od apetytu i wielkości chleba pita, ale należy rozważyć optymalny rozmiar, który jest wystarczająco wygodny, aby umieścić go na dłoni.

Oczywiście, w domu shaurma pozostawia miejsce na kreatywność. Dzięki temu można łatwo uzyskać produkt, który całkowicie spełnia wymagania osobiste smaku.

To samo dotyczy tych, którzy chcą zamienić shaurma w danie dietetyczne. Bierzemy od przepisowych ziemniaków i ciężkich sosów, stosujemy gotowane mięso z kurczaka lub indyka, zwiększamy liczbę warzyw.

Przygotowany z wysokiej jakości produktów i zdrowych produktów, domowa przeróbka jest przekształcany w oryginalne naczynie, zastępując śniadanie lub kolację, delikatnie rozgrzaną, składającą się z wielu warzyw, mięsa dietetycznego i bardzo małej ilości chleba.