772 Shares 7201 views

Nagietki. Rosnące z nasion, sadzonek użytecznych właściwości nagietka

Aksamitki należą do rodziny astrowatych. Ich ojczyzną są strefach podzwrotnikowych Ameryki. Są ciepłolubne, nie może tolerować mróz i powinny być sadzone w miejscach, które są chronione od północy wiatry. Nagietki dobrze rosną w zacienionych miejscach, łatwo tolerują suszę, mało wymagająca do gleby. Oprócz ciężkich glebach gliniastych, rośnie na wszystkich innych, ale najlepszy – w glinie, pod warunkiem wystarczająco dużo wilgoci.


Jasne, różne odcienie, od jasnożółtego do terakoty, z zielonych liści, które zdobią każdy ogród i kwitnienie aż Frost – są nagietki. Uprawa z nasion wymaga siew w glebie w maju i czerwcu, ale często te kwiaty rosną metodę sadzonka.

Nagietki, uprawy sadzonek, która wymaga pewnych umiejętności i wiedza są nie tylko dekoracyjne rośliny, ale również uzdrowicielem. Po pierwsze, nagietki są wykorzystywane w medycynie ludowej, a po drugie, lądując obok upraw warzywnych w ogrodzie odpychają medvedok, mszyce i nicienie.

Tak więc, jeśli zdecydujesz się rozwijać w barhottsy, uprawa sadzonek należy rozpocząć od siewu nasion pod koniec marca. Jak najszybciej drugiej pary liści na łodydze prawdziwych, konieczne jest przeprowadzenie nurkowania w zakładach skrzynkowych sadząc je rzadziej, około 8×8 cm, ponieważ tworzą one dużą włóknisty system korzeniowy. Sadzonki Barhottsev można zakopać w ziemi na długości ¾ macierzystych, ponieważ są one łatwo formować korzeni czepnych. Barahattsy tolerować transplantacji, nawet w okresie kwitnienia można przenieść do innego miejsca, bez szkody dla roślin.

Jeśli masz szklarnię, może też siać nagietki. Hodowlę nasion w szklarni w postaci powłoki lub w szklarni można prowadzić bez zanurzenia, to wystarczy, aby siać roślin w odległości 10 cm od siebie. Są sadzone w otwartym terenie barahattsy przecież mróz wiosennej pomijanej w tym samym czasie, na przykład, pierwiosnka. Rośnie ziarno nagietka jest wygodne, ponieważ planuje zdrowsze warzywa z tych kolorów, można jednocześnie siać wiersze, na przykład, ogórki i nagietki. W bezpośredniej bliskości nagietki na ogórki wydaje się mniej mszyc jak olejki eteryczne zawarte w roślinie, odstraszają owady.

Ponadto, seria nagietka mogą być zmieniane z wierszy kapusta, pomidory, papryka: w tym przypadku, kret nicień krykieta i rzadziej odwiedzanych witryn z warzywami i zbiorów nie można zapisać lepiej.

Jeśli chcesz poprawić glebę zazwyczaj jesienią zbierać uschnięte pędy, liście i kwiaty, i drobno posiekać nagietki. Uprawa z nasion tych kwiatów sprawia, że jest możliwe, aby zasadzić dużą powierzchnię, a zbieranie ich upadku i ziemię, kopania gleby. Obecność olejków eterycznych w roślinach odstraszyć szkodniki z ogrodu, a na wiosnę przyszłego roku będą znacznie mniejsze.

W medycynie ludowej, nagietki, wyrastające z nasion, które daje możliwość przygotowania materiałów do leczenia, stosowany jako środek moczopędny i protvoglistnoe środków. Również aksamitki mają właściwości napotne i są dodawane do anty opłat.

Olejek stosowany w nagietki i zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej nerwic i zatrzymanie moczu. Wewnątrz olejku jest używany podczas „kurza ślepota”. Ponadto, olejek z nagietka jest używany w aromaterapii i wykorzystywane do lechniya depresję, nerwicę, a także w stan niepewności i zamieszania.

Ponadto, olej z nagietka jest używany w praktyce do masażu. W tym celu 20 ml zasady (krem, oliwa z oliwek, masażu krem) dodano 10 kropli olejków nagietek oleju. Wanien terapeutycznych olejem nagietka wystarczy dodać 10 kropli do kąpieli.

Przeciwwskazane użyć olejku z nagietka z egzemą, a także na tydzień 32 th ciąży.