878 Shares 9013 views

Atrakcje Perm. Spacer po „zielonej linii”

Pierścień pieszy szlak przez centralnych dzielnicach, gdzie skupione są najciekawsze zabytki Perm, nazywany jest „Zielona Linia”. Spokojnie i pół godziny spaceru przewiduje możliwość dokonania pomysł na miasto, aby zobaczyć zabytki architektury i kultury, należącego do przeszłości i teraźniejszości.


Szczególną uwagę należy zwrócić takie wyjątkowe atrakcje Perm jak rzeźby – pomniki poświęcone najbardziej zaskakujących znaków: Hydraulik bezimienny, bohaterowie słynnej komedii, a nawet uszy, które w Perm, zgodnie z konwencjonalną mądrość mówi, słony smak. Namacalny mówiąc „Permyak – słonych uszy”, które pojawiły się w związku z rozwojem w rejonie kopalni soli, znajduje się w samym początku (od XV w.) „Zielonej linii”. Rzeźbiarska kompozycja jest owalna ramka z uszami, zamocowane na wysokości, która pozwala każdemu, kto chce spróbować uchwycić uszy permu na zdjęciu swój nowy wizerunek.

To miasto ma wiele niezwykłych budynków, które mogą być bezpiecznie powiedział: „Niesamowite widoki”. Perm dumny domu kupca Gribushin, piękny i elegancki zabytek architektury z końca XIX wieku. Ten dom w biało-niebieskich kolorach, z niepowtarzalnym wzorem w postaci listwy znajdującej się w „zielonej linii”. Po rewolucji, właściciele posiadłości wyemigrowała, a dom został przekazany do różnych placówek medycznych, które nie były w stanie uratować dom z rozbiórki. Transferowe naukowcy dwór, Ural Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk dał nowe życie niezwykłym zabytkiem architektury.

Odwiedzający miasto, chcąc zobaczyć najciekawsze miejsca w Perm, należy przejść do Placu Katedralnego. Oto słynna galeria sztuki – jeden z największych regionalnych muzeów rosyjskich sztuki. Budynek katedry Przemienienia, w którym mieści się najbogatszym repozytorium arcydzieł malarstwa, jest zabytkiem architektury XIX wieku. Eksponaty ze słynnej kolekcji Perm drewniane rzeźby są również znaleźć tutaj. Na placu, znajduje się na szlakach pieszych, które pozwalają zobaczyć zabytki Perm, pomnik Nikolayu Chudotvortsu. Plac Katedralny jest również niezwykły budynek, ściany, które niegdyś mieściło się seminarium. W tej szkole nauczył się nauka wynalazca radia A. S. Popowa, pisarze P. P. Bazhov, DN Mamin-syberyjskie i MA Osorgin.

Stara opowieść, że na ulicach Perm iść niedźwiedzie, inspirowany rzeźbiarzy stworzyć misia pomnik – symbol miasta i część herbu Perm. Od tej pory, w pobliżu hotelu „Ural” ważny krok natured i spokojnej niedźwiedzia, który może, zgodnie z Perm, pragnień.

Liczne atrakcje w Permie, duży ośrodek przemysłowy, naukowy i kulturalny Uralu, są zróżnicowane. Świątynie, muzea, parki, teatry, miejsca rozrywki, gościnność i serdeczność mieszkańców regionu Perm kapitału – te i wiele wszystkie inne czynniki sprawiają, że oryginalne miasto, rozłożone na brzegu wielkiej rzeki Kamy, coraz bardziej popularnym i atrakcyjnym miejscem dla turystów krajowych i zagranicznych.