531 Shares 5103 views

"Zmierzch". Czym jest Saga Zmierzch?

Jedna z najbardziej popularnych i sensacyjnych serii filmów XXI wieku. Czy filmy zrealizowane w cyklu książek Stephanie Meyer "Zmierzch". Co to jest miłość między dwiema istotami należącymi do różnych światów, mężczyzny i wampirem-facet, Meyer powiedział. Pisarz postanowił opisać wampiry w dość dziwny sposób. Są zupełnie odmienne od tych, do których wszystkie są tak przyzwyczajone. Autor zaryzykował zniszczyć wszystkie stereotypy i stworzyć swoje potwory jak osoby, aby pokazać, że miłość nie zna przeszkód. To, co przyciągnęło uwagę tak wielu nastolatków, którzy marzyli o prawdziwej, pasji miłości. Jednocześnie ta liryczna linia stała się smacznym kawałkiem dla filmowców. A reżyserem, który wziął ekranową wersję pierwszej książki, była Catherine Hardwicke. Więc nie było "Zmierzchu". Saga stało się niezwykle popularne w żadnym momencie. Oczywiście, w wersjach innych książek nie trzeba długo czekać.


Pierwszy odcinek sagi "Twilight"

Jaka jest miłość między wampirem a mężczyzną, o jego pochodzeniu i rozwoju mówi pierwszy film. Zgodnie z opowieścią, główny bohater Bella Swan (Kristen Stewart) musiał przenieść się do miasta Forks, który słynie z zawsze zachmurzonego nieba i stałego deszczu. Początkowo była pewna, że umrze w nudzie, ale jej opinia zmienia się pierwszego dnia szkoły, kiedy spotyka rodzinę Cullenów. Fascynują ją, a szczególną uwagę zwraca Edward (Robert Pattinson). Ale że jest wampirem, Bella nie rozpoznaje od razu. Na temat dziwnych myśli i pragnienia zrozumienia wszystkiego w całości, opowieści Jakuba (Taylor Lautner), jej przyjaciela z dzieciństwa. Facet mówi o rzekomo istniejących wcześniej dwóch różnych klanach i, analizując informacje, doszła do wniosku, że Edward jest wampirem. Ale bohaterka nie może zmienić swoich uczuć, sieć pasji rysuje dziewczynę coraz bardziej, a konsekwencje nie sprawiają, że poczekasz długo. Spotkanie z wampirami morderczymi, gryzienie i uratowanie głównego bohatera – tak widzi widza w pierwszej części franczyzy Twilight. Czym jest umysłowe i fizyczne cierpienie, Bella Swan uczy się w drugim odcinku "New Moon".

Drugi odcinek

Drugi film był reżyserowany przez Chrisa Weitza. Historia zaczyna się od faktu, że Bella zdecydowanie postanowiła przekonać Edwarda, aby przekształciła ją w wampira. Edward poczuł poczucie winy, nie chcąc dać bezmyślnej nieśmiertelności, decyduje się z nią rozstać, wierząc, że będzie lepiej. Przerwa popycha bohaterkę do depresji i przestaje komunikować się z przyjaciółmi. Starając się ukochać w czasie niebezpieczeństwa, dziewczyna gra z losem, podejmując najbardziej szalone i wysmute akcje. Podróżując z Jacobem zakochany w motocyklach, skacząc z urwiska, konfrontacja z klanem Volturi – to właśnie czeka na bohaterów sagi Twilight. Jaka jest zbieg okoliczności jest daleka od ostateczności, jest oczywista nawet dla najbardziej wyrafinowanej widowni.

Wersja ekranowa trzeciej powieści

Wkrótce pojawia się "Eclipse" – wersja ekranowa trzeciej książki, stworzona przez reżysera Davida Slade'a. W tej części Bella stoi przed trudnym wyborem między Jakubem a Edwardem, istnieje zagrożenie w postaci Wiktorii i jej armii nawróconych. To powoduje, że wilkołaki i wampiry zjednoczyły się w celu pokonania tego, co robią dobrze. Jeśli chodzi o Bella, nadal decyduje się na pobyt z Edwardem i zgodzi się go poślubić, a zdesperowany Jacob decyduje się wyjechać i dalej żyć w formie wilka. A franczyza jest kontynuowana przez dwa kolejne części z serii "Twilight". Saga "Dawn" jest podzielona przez twórców na dwie części.

Najdłużej oczekiwany

Ostatnie dwie części serii "Twilight: Dawn" zostały kręcone przez Billa Condona i były najbardziej mile widziane. Pierwszy mówi o weselu Edwarda i Bella, że to długo oczekiwane wydarzenie się skończyło. Mają miesiąc miodowy i po pewnym czasie dowiadują się, że Bella jest w ciąży, ale urodzenie dziecka może kosztować jej życie. To jednak nie powstrzymuje, decyduje się za wszelką cenę, aby dać dziecku szansę urodzenia się. Z tego powodu jest w niebezpieczeństwie, ponieważ wilkołaki uważają, że dziecko jest niebezpieczne dla miasta i zabije go. Wiedząc o tym, Jacob wrócił do miasta i zaczął chronić Bella, jego siostrę i przyjaciela poszedł na bok, który był na dobre warunki z Cullens. Bella urodziła dziewczynę, ale to prawie kosztowało jej życie, ale została uratowana przez Edwarda, zmieniając ją w wampira.

Culminating epizod

Taśma Zmierzchu: świt. Część 2 "- najciekawsze ze wszystkich, teraz cała opowieść nie opiera się na relacjach Edwarda i Bella, ale na temat ich córki Renesmee. Dziewczynka rosła bardzo szybko, więc została pomylona z powodu "nieśmiertelnego dziecka", a dzieci były legalnie zabronione od zamieniania się w wampiry. Volturi postanowił karać Cullenów za to, a jednocześnie pozbyć się ich. Można jednak znaleźć dowody na to, że dziewczyna jest nieszkodliwa, odnalazła innego pół-pół-wampira. To, co staje się dowodem, że mogą one bezpiecznie istnieć bez szkody dla nikogo. Również zapał Volturi pacyfikuje przyszłość wyobrażoną przez Alicję, w której obie strony oczekują wielkich strat w przypadku bitwy, która predestruje do losu eskalacji konfliktu.