826 Shares 3523 views

Sanorin czasie ciąży. Można go używać?

Gdy kobieta jest w ciąży, kwestia stosowania leków jest często problemem. Boli nienarodzone dziecko, jak lek jest bezpieczny? Zobaczmy, czy jest możliwe, aby zastosować „Sanorin” w czasie ciąży, czy lepiej zrobić bez niego? Lek ten jest zwykle przepisywany w celu łagodzenia objawów przekrwienia błony śluzowej nosa. Rzecz jasna, każdy dyskomfort związany z nimi? To poczucie braku powietrza, i niemożność zasnąć i ból głowy i wydzielina z nosa.


Nieważne stan zdrowia przyszłej matki może mieć niekorzystny wpływ na stan jej dziecka. Dlatego lekarze często przepisują „Sanorin” podczas ciąży, aby złagodzić te objawy. W literaturze medycznej nie ma informacji, że stosowanie leku miało negatywny wpływ na dziecko lub w ciąży. Jednak to nie jest tak nieszkodliwe, aby zastosować go w sposób niekontrolowany.

Właściwości składu chemicznego i „Sanorin”

„Sanorin” – kropli, aerozolu, emulsja, produkowany przez firmę farmaceutyczną Republiki Czeskiej. Na budowie chemicznej jest nafazolina azotan, ten, który jest nam znany jako „Naphthyzinum”. Substancja ta ma wpływ na zakończeniach nerwowych, co powoduje zwężenie naczyń obwodowych. W efekcie zmniejsza objawy zapalenia – obrzęk i zaczerwienienie błony śluzowej, kwota odprowadzania od niej. przekrwienie nosa przechodzi po wkropleniu leku w ciągu 5 minut.

Wskazania do stosowania

przekrwienie nosa, chorób, takich jak nieżyt nosa o różnym pochodzeniu, zapalenie zatok oraz zapalenie zatok, zapalenie trąbki rurki, sezonowe zapalenie spojówki – są wskazaniami do „Sanorin”. Lek jest dobre dla wszystkich tych chorób. We wniosku należy wziąć pod uwagę, że jego działanie trwa około 4 godzin. Dlatego pochować go w odstępie krótszym niż czas ten nie może być

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Zastosuj „Sanorin” podczas ciąży jest możliwe tylko pod nadzorem lekarza. Wynika to z faktu, że ma przeciwwskazań. Jego zdolność zwężania naczyń włosowatych mogą być szkodliwe w niektórych chorobach, na przykład, cukrzyca, jaskra, miażdżycy tętnic i nadciśnienia. Czasami ludzie mają podwyższoną wrażliwość na niego. Wszystko to jest przeciwwskazaniem do jej stosowania.

Podczas absorpcji leku przez błony śluzowe ciśnienia krwi mogą wzrastać, jest osłabienie, bóle głowy, nerwowość i drżenie rąk. Można przyspieszyć bicie serca. Preparaty do stosowania miejscowego często przyczyną podrażnienia i suchość błon śluzowych.

uwalnianiu, formy i czasu trwania leczenia

Lek dostępny jest w kilku formach. Ponadto 0,1% roztwór wodny, „istnieje Sanorin” emulsja -sprey i olejek eukaliptusowy samym stężeniu dla dorosłych. Preparaty odpowiednie dla dzieci jest dwukrotnie mniejsze stężenie. Odnosi się to do kropelek i emulsji. Wyznaczyć dzieci emulsji tylko po 12 latach, dzieci w postaci 0,05% roztworu. Spray do piętnastu lat nie jest przypisany. Dorośli mogą kopać „Sanorin” nie więcej niż 7 dni w leczeniu dzieci, nie zaleca się stosowania więcej niż 3 dni. Jest także formą uwalniania Sanorin w postaci kropli do oczu. Ten "Sanarin" -anallergin. Jest on używany do sezonowego zapalenia spojówek i niektórych zaburzeń wzroku okulista mianowania.

dawkowanie

Dawkowanie „Sanorin” zależy od wieku. Dla dorosłych, zaleca się kropla po 2 do 3 razy dziennie, 1-3 krople. Dzieci nie są więcej niż 1-2 krople. Stosować zraszanie, nawadnianie swoje nosowych. Można zrobić jeden do trzech irygacje nie więcej niż 3 razy dziennie.

Zastosuj „Sanorin” w czasie ciąży może być przepisywany wyłącznie przez lekarza, i tylko wtedy, gdy jego używanie jest to naprawdę konieczne. Jeśli można zrobić bez niego, to lepiej zrezygnować z jej używania. Nie należy używać go w sposób niekontrolowany i nie samoleczenia. Jesteś wielki zdrowie!