841 Shares 4030 views

Męczące tale – magazyn mądrości ludowej

Męczące opowieści należą do rosyjskiej sztuki ludowej ustnej. Mają szereg unikalnych cech, co pozwala przeznaczyć je wśród reszty: kilka razy elementów powtarzalnych, opowiadania, często obdarzone szczególnym znaczeniu.


W rzeczywistości, męczące tale – jest to krótki poemat Rhyming, które mogą być odczytywane na młodszych dzieci (od dwóch do trzech lat) nieograniczoną liczbę razy. W tym artykule omówione zostaną kwestie gdzie powstaje męcząca opowieść, jak to wpływa na rozwój dziecka, co jest praktyczne korzyści z czytania jej dzieci.

Pochodzenie męczące tales

Męczące opowieść powstała w starożytnej Rusi. Prawdopodobnie pierwsi autorzy tych dzieł byli „zmęczony” gawędziarze, którzy chcieli się pozbyć uciążliwego publiczności. Pochodzą one z tych małych opowieści o podróży, a następnie powiedział im, aby ci, którzy nie zawahał się do niego z prośbą, i poszło gładko. słuchacze Puzzled dokonał licznych prób wyjaśnienia znaczenia tych opowieści siebie, więc zaczął się przekazać je ustnie. Być może ludzie z siebie zaczął powtarzać historię kilka razy, przekazując sobie wzajemnie znaczenia zapamiętane i struktur leksykalnych.

Nazwa „męczące opowieść” pochodzi od słowa „znudzony”, „przeszkadza”. Należy pamiętać, że gdy wiersz wiele razy czytać to samo, dźwięk powtarzających się fraz, powoduje uczucie nudy i powstawania pewnego podrażnienia. To musiało być takie poczucie przeżywania pierwszych twórców męczących opowieści.

Przełączanie uwagę dziecka

Męczące opowieść – jest idealnym rozwiązaniem, gdy nadszedł czas, aby umieścić swoje dziecko do łóżka, a dziecko nie chce iść spać bez historii. Rodzice mogą nauczyć się kilku z tych wierszy na pamięć w odpowiednim momencie, aby móc je recytować. Można również użyć książkę z opowiadaniami męczące, jeśli są dostępne w domu. W razie potrzeby można ją kupić w sklepie, więc będzie jeszcze lepiej.

Męczące opowieść krótki, więc czytanie ich nie zajmie dużo czasu. Dziecko będzie ciekawe i zabawne, aby słuchać zabawnych historyjek, a nie po prostu poprosić o powtórzenie już powiedział. Nie spiesz się zaprzeczyć! Te opowieści można czytać dziecku, aby odwrócić uwagę od czegoś. Na przykład, dziecko raskapriznichalsya na ulicy lub w sklepie domagają się kupić mu zabawkę. Zamiast zbeształ go i mocno podciągnąć, spróbuj zastosować jako środek edukacyjny męczącej opowieści „Dawno moje gęsi Maroussi” Dziecko zamiast kapryśna, otwarte usta z zaskoczenia i odbierać można słuchać z największą uwagą.

Rozwój procesów poznawczych

Czytanie starszych dzieci doskonale rozwija dziecka pamięci, myślenia, mowy, wyobraźnię. Dzieci bardzo szybko zapamiętywać teksty, które ich interesują i wywołują pozytywne emocje. Zobaczysz entuzjazm, z którym dziecko zacznie powtarzać zabawne linie, powodując u niego uśmiech i dobry nastrój! Męczące opowieści dla dzieci bardziej emocjonalne i składnik głośności humoru. Słuchanie, dziecko trafi do każdego słowa, nawet jeśli nie do końca rozumiem jego sens. W tym przypadku zadaniem matek i ojców jest właściwie wytłumaczyć dzieciom nieznanych słów w tekście.

Zainteresowanie folklorem

Męczące tale – prawdziwy skarb dla rodziców i dzieci. Pomimo faktu, że jest on często postrzegany jako bezsensowne i pozbawione logiki, jest to mylące. Męczące opowieści dla dzieci są doustne sztuki ludowej, a zatem są odzwierciedleniem życia narodu rosyjskiego dawnej Rosji. To właśnie z powodu takiego bezsensownego na pierwszy rzut oka Tales dziecko może nauczyć się ubierać w Rosji panował porządek, który w miastach, jak zwykli ludzie mieszkali w wioskach, co jeść, uzależnionych, zaangażowany jako pracował bez wytchnienia.

Systematyczne czytanie dzieci męczące opowieści kształci nie tylko dzieci, ale także wzbudza w nim miłość do języka ojczystego. Każdy rodzic chce, przyszłość jego cennego potomstwa dobrej edukacji, czytać poważne fiction i literatury klasycznej. Na wiele sposobów osiągnięcia tego celu przyczynia się do znajomości z męczącej opowieści, które odbywają się we wczesnym dzieciństwie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby nie przegapić ten moment! Kocham książka nie rodzi się w jeden dzień, ale to przychodzi stopniowo.

Jak czytać dzieciom męczące opowieści

Wydawałoby się, że w tym trudne: wystarczy podnieść odpowiednią książkę i zacząć czytać na głos dziecka. Ale sprawy nie są takie proste. Jeżeli rodzic chce, aby dziecko czytać przyniosła wymierne korzyści, nie należy zaniedbać następujących zasad. Czytanie dziecku tylko wtedy, gdy sami są w dobrym nastroju. Jeśli będziesz czytać, będąc w depresji stan umysłu, dziecko jest natychmiast zauważone. Ponadto taka wykładnia niekoniecznie wpływa postrzeganie dziecka: tekst wydaje mu się nieciekawe, nudne, a on odłożył książkę. Aby nie zniechęcać zainteresowanie dziecka w czytaniu, zachęcić go każdą próbę opowiedzenia czytać na własną rękę, nie poddawaj się, kiedy odwraca się do ciebie, aby przeczytać całą historię. Wiersze można się nauczyć na pamięć. Czytaj z entuzjazmem, efektownie, wyraźnie wymawiając każde słowo. Męczące opowieść – to narodowy duch Rosji, szanować ją!

Zatem męczące opowieść w dużej mierze przyczynia się zaszczepić u dzieci miłość do literatury pięknej. Niech dobrej literatury wolę dla dzieciaka z badań rosyjskich zabytków sztuki ludowej. Takie podejście jest konieczne owocować w przyszłości.