415 Shares 6256 views

Wino i nalewki z aronii w domu

Aronia, zwany także aronii – to rozgałęziony krzew do dwóch i pół metra z białych lub różowych pąków że blado produkcji owoców we wrześniu. Jego owoce mają unikalną kompozycję, dlatego jest on stosowany w medycynie ludowej i gotowania, na przykład: nalewka z aronii w domu może być ucztą i medycyny. Napój ten jest wykonany z dojrzałych jagód wyszkolonych, jako podstawa spirytusowego lub jakości wódki.

Aronia: nalewka na alkoholu

Jak już wspomniano, barwnik może być użyty jako produkt medyczny, w postaci roztworu. Jest to szczególnie przydatne u chorych z nadciśnieniem tętniczym i osób cierpiących na słabą krzepliwość krwi. Aby to zrobić uniwersalne środki potrzebne jagód, które osiągnęły szczyt dojrzewania. Jest to ważne, ponieważ owoce są bogate w nie sok chernoplodki i niedojrzałe, a tak nie jest. Dla naszej receptury wystarczająco 1 kg jagód. Podstawa jest lepiej się wysokiej jakości wódka, który jest wykonany z najwyższego stopnia alkohol (tylko 0,5 litra). Należy również 0,5 kg cukru, liście wiśni i goździki. Nalewka z aronii w domu przygotowuje się przez długi czas, choć proces ten jest dość prosta. Większość czasu zajmuje broniącej. Tak więc, przemywa i suszy się, że owoce muszą być składane we wstępnie przygotowanym (jałowej) pojemność butelki 3-5 litrów i dokładnie je zniszczyć, odlewania szkła wody. Ciecz w celu otrzymania soku i likier taka nie była zbyt gruba. Następnie dodać cukier i wymieszać ponownie. W rezultacie, należy uzyskać jednorodną mieszaninę soczysty piękny kolor. Szyjki butelki związania gazy złożony z warstw 2-3, z zastrzeżeniem do dwóch dni w temperaturze pokojowej. Kolejny krok – jest dodatkiem wódki. Po jej infuzję Mieszanina powinna być dobrze mieszać do rozpuszczenia reszty cukrowe, pokrywę i wlewów w ciągu 60 dni w ciemnym miejscu, takim jak spiżarni lub piwnicy. Dwa miesiące później, nalewka z aronii w domu będzie gotowy: to świadczy o jego kolorze i konsystencji. Będzie jasne, bogaty kolor bursztynowy. To jest butelkowane i przechowywać w lodówce.

Wino z aronii

Dla miłośników mniej napojów alkoholowych mają prosty przepis na smaczne i zdrowe win z chernoplodki. Jeśli trzymać się z precyzyjnej technologii wytwarzania i proporcjach, to już kilka miesięcy po zbiorach owoców dojrzałych proszę sobie i gościom pachnący i smaczny napój. Aby przygotować wino będzie potrzebował 5 kg jagód.

Ważne jest, aby umyć je przed użyciem, jak ich skórka zawiera bakterie, które promują fermentację i nie używać metalowych pojemników. Jagody muszą być dokładnie rozciągnąć swoje ręce, aż będzie gładkie. Za kilogram owoców chcesz dodać pół szklanki cukru. to nie jest normą, to jest możliwe, aby wlać więcej dla miłośników słodkich win. Dla lepszego fermentacji w masie można wlać kilka rodzynek. Całość dokładnie skład mieszanki, umieścić w pojemniku 10 litrów z szeroką szyjką, przykryć i pozostawić na 7-10 dni w ciepłym miejscu. Przez cały ten czas, raz dziennie, aby wymieszać miąższ, tak aby nie była ona pokryta pleśnią. Jeśli zanurzając ręce w mieszaninie będzie piana, nadszedł czas, aby zrobić sok wycisnąć. Aby to zrobić, zbierać ręce pulpy i ostrożnie wycisnąć. makuchy ułożone oddzielnie, to są przydatne, a otrzymany sok jest napięte przez cedzidło i przelano do butelki pięciu litrów. Zbiera się i wyciska się z pulpy zmieszany z cukrem w stosunku 1: 1 z pomocą rąk i pozostawić do wyrośnięcia na kolejne 5-7 dni, a następnie załamują się i odciska. Tak więc, mamy dwa rodzaje soków, które zmieszano ustawić butelkę na zamek wody i pozostawić. Co 2 dni, aby wykonywać filtrowanie: usuwanie utworzonej piany i wlać napoju do innego zbiornika z wężem, bez dotykania osad. Gdy kamień nazębny nie pojawi się na dole, a sam płyn jest przezroczysty – twoja wina jest gotowy. To jest butelkowane. Jak wino i alkohol z aronii w domu są przechowywane w chłodnym miejscu, takie jak lodówki czy piwnicy.