885 Shares 2922 views

Jak podgrzewać zimę z kurczaka? Lampy podczerwone do kurczaków Temperatura w kurczaku kozim w zimie

Jeśli posiadasz gospodarstwo pomocnicze, to w okresie zimowym, na pewno, przynajmniej raz w obliczu problemu, który wyraża się w tym, że kurczęta przestały się spieszyć. Oznacza to, że ptak doświadcza dyskomfortu wywołanego przez zimno.

Rozwiązywanie problemów

Poprawa warunków prowadzenia kurcząt może być, podejmując decyzję, jak podgrzewać kurczak w zimie. Można to osiągnąć przez utrzymanie pewnej temperatury powietrza. Ważne jest jednak również przeprowadzenie prac izolacyjnych, w tym celu podłoga pokryta jest ściółką, sufit i ściany są izolowane, a sztuczne ogrzewanie jest zainstalowane.

Jako materiały ściółkowe można użyć:

  • Trociny drzewne;
  • Torf;
  • Siekana słoma;
  • Pręty kukurydziane.

Na suchym i czyszczonym podłożu wylewa się wapno gaszone, co wymaga 1 kg na metr kwadratowy. Po umieszczeniu materiału ściółki, którego warstwa może zmieniać się od 5 do 10 cm. Gdy tylko zauważysz, że proszek jest zagęszczony, musisz dodać nowy materiał. To naturalne ogrzewanie jest skuteczne, ale wymaga regularnego poluzowania.

Kompleksowe podejście

Aby zapewnić, że ciepło nie wypływa, konieczne jest wykonanie izolacji sufitu i ściany. W roli materiałów termoizolacyjnych, wełny mineralnej i ruberoidu, które są ułożone na suficie. Polipropyl i wełna mineralna mogą być użyte do ścian, ale dla okien i drzwi są folie polietylenowe, tkaniny, a nawet koc. Instalacja kurczaka wewnątrz wymaga koniecznie podgrzewania zimą, tylko w tym przypadku możemy być pewni, że ptaki będą przewożone przez cały rok. W tym celu można używać pieców wysokoprężnych, grzejników grzewczych, pieca-burzhuyki, lamp podczerwonych i cegieł.

Wielu właścicieli kurczaków zastanawia się, czy istnieje potrzeba izolacji cieplnej sufitu i ściany, gdy jest system grzewczy. Eksperci wyraźnie odpowiedzą: "Tak!" Naturalna izolacja może rozwiązać dwa ważne problemy, które mają zapobiegać przeciągom i powodować bariery w opadach atmosferycznych.

Korzystanie z lamp podczerwonych

Gdy izolacja kooperacji została zakończona, możesz zadbać o dostępność dodatkowego wyposażenia. Lampy podczerwone mogą działać podobnie. Są uproszczoną wersją ogrzewania. Ta metoda jest dzisiaj bardzo powszechna w porównaniu z innymi elektrycznymi urządzeniami grzewczymi. Wynika to z faktu, że lampa do ogrzewania kotwy ma wysoki współczynnik sprawności i ekonomiki. Do plusów można zaliczyć:

  • Jednolity rozkład energii cieplnej w pomieszczeniu;
  • Długi okres operacyjny;
  • Możliwość stworzenia optymalnej wilgotności;
  • Brak chorób u ptaków.

Instalacja takich urządzeń jest bardzo łatwa, a także wymiana ich w razie potrzeby. Lampa do ogrzewania kurczaka wykorzystuje minimalną ilość tlenu, a także zmniejsza zużycie przy zakupie paszy, ponieważ uprawa kurcząt brojlerów przyspiesza. Jeśli zdecydujesz się na takie urządzenie podczerwone, najlepiej zwróć uwagę na producenta Philipsa i Osrama. Ostatni z wymienionych producentów jest w Niemczech i wytwarza lampy podczerwone, które mają przezroczyste kulki otoczkowe z elementami lustrzanymi. Takie urządzenia mogą być instalowane przez usunięcie z konsumenta o 1 m lub mniej. To całkowicie eliminuje przegrzanie.

Wybierz firmę

Jeśli zastanawiasz się nad najlepszym sposobem podgrzewania kurczaka w zimie, możesz wybrać żarowy producent Philips, który może być czerwony lub przezroczysty. Pierwsze są najbardziej popularne, mają kształt kapsułki i są wykonane ze szkła hartowanego. W lampach podczerwonych tego typu można dostosować jasność strumienia świetlnego. Na rynku można znaleźć produkty grzejników na podczerwień rosyjskich specjalistów, w tym lampy lustrzane z podczerwieni, które mają przezroczystą lub czerwoną żarówkę. Główną zaletą takich urządzeń jest długa żywotność, która osiąga 5000 godzin.

Dlaczego wolisz grzejniki na podczerwień

Instalacja kurczaka wewnątrz wymaga koniecznie instalacji urządzeń grzewczych. Mogą być podczerwone. Są bardzo wygodne w obsłudze i nie ogrzewają powietrza, ale otaczają go przedmioty. To zapewnia, że ciepło jest przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych. Zgodnie z prawami fizyki, ciepłe powietrze wzrasta. Nawet jeśli każda szczelina jest dobrze zatkana, wtedy ciepłe powietrze znajdzie lukę i wyciek. Między innymi w suficie są zwykle otwory wentylacyjne, gdzie powietrze opuszcza. Podczas gdy otaczające obiekty, które podgrzewają ciepło, nie znikną gdziekolwiek. Potem oddają ciepło do kosmosu.

Podgrzewacze na podczerwień są wygodne, ponieważ można je zamocować na suficie, w którym ptaki nie mogą sięgać i palić. Aby utrzymać temperaturę kurczaka w zimie na określonym poziomie, należy kupić nagrzewnicę, której moc nie przekracza 500 W. Dotyczy to małych pomieszczeń. Można dodatkowo zakupić termostat, który ustawia optymalną temperaturę, zmienia się w zakresie +12 ° C. Po ochłodzeniu powietrza nagrzewnica automatycznie włącza się. Oprócz wyżej wymienionych marek, urządzenia "BiLux" okazały się dobrze.

Dodatkowe funkcje lamp podczerwonych

Powyższa temperatura w kurniku zimą może być utrzymana za pomocą lamp podczerwonych, które są dziś dość popularne, do których istnieją pewne powody. Nie spalają powietrza i są w stanie utrzymać suchość i niezbędną wilgotność. Lampy mogą być używane nie tylko do ogrzewania, ale także do oświetlania. Zdaniem rolników takie urządzenia mają wysoką wydajność i niewielki rozmiar. Z ich pomocą można uzyskać miękki czerwony kolor, który działa spokojnie na ptaku i promuje wydajność, a także lepszy wzrost.

Z szerokiego wachlarza, prezentowanego w sklepach, można wyróżnić lampy wyróżniające się trwałością, niezawodnością i przystępnym kosztem. Jedna z takich lamp, o mocy 250 W, ogrzewa i oświetla pomieszczenie o powierzchni 12 m 2 .

Lampa na podczerwień wyposażona jest w Philips BR125 IR

Lampy podczerwone dla kurczaków są najlepsze, jeśli potrzebujesz ogrzewania pomieszczenia w tym celu. Model wymieniony w tej podpozycji będzie kosztował konsumenta 429 rubli. Jest to element grzewczy, który może pracować w trudnych warunkach, takich jak gospodarstwo, w którym trzymane są ptaki i zwierzęta. Wzornictwo jest wzmocnione przez zastosowanie hartowanego szkła. Wymiary są niewielkie, podstawa jest uniwersalna i pozwala na użycie lampy z dowolnym odpowiednim urządzeniem. Takie urządzenie zapewnia napływ ciepła, który nie powoduje uszkodzenia skóry, ogrzewa zwierzęta i ludzi, a nawet żywności. Te zalety przyciągają rolników, budowniczych i kucharzy. Jeśli zastanawiasz się także jak podgrzewać zimę w kurczaku, to oczywiście najlepiej jest wybrać ogrzewanie podczerwone, co nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt. Między innymi przyczynia się do poprawy apetytu ptaków i ich szybkiego wzrostu, zwiększa odporność organizmu na infekcje.

Obliczanie pojemności sprzętu grzewczego dla kooperacji

Kurczak dla 20 kurcząt zimą powinien mieć wymiary 4×4 m, podczas gdy ogrodzenie do chodu będzie ograniczone do następujących wymiarów: 2×7 m. W ten sposób powierzchnia podgrzewana będzie wynosiła 16 m 2 . Jak wspomniano powyżej, na 12 m 2 potrzebujesz 250 W, ale dla 16 to wystarczy 330 W.

Ogrzewanie bez prądu

Dość często nowoczesne domy drobiowe zastanawiają się, jak zimą podawać kurczak. Jeśli energia elektryczna nie jest dostarczana do domu podmiejskiego, można preferować alternatywne metody, takie jak piece na paliwo stałe, które stopione są drewnem. Takie urządzenia szybko nagrzewają się i są w stanie utrzymać ciepło przez długi czas. Ogrzewanie tego typu będzie tańsze w porównaniu do urządzeń gazowych, z których ostatni ma znaczenie tylko w przypadku, gdy gospodarstwo wzrosło do wielkości gospodarstwa drobiarskiego.

Jeśli chcesz używać drewna do ogrzewania, warto zastanowić się nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Wszystkie części pieca, które są bardzo gorące, muszą być izolowane, aby zapobiec oparzeniom ptaków. Między innymi pomieszczenie musi być wyposażone w dobry system wentylacji i oddzielny komin. Zanim zaczniesz zimno, powinieneś mieć zapas węgla i drewna opałowego. W procesie topienia pieca, a także spalania paliwa za strukturą, trzeba monitorować, w przeciwnym razie może dojść do pożaru. Zagrożenie staje się rzeczywistością, gdy przesłanka jest wykonana z drewna, a podłoga pokryta słomką. W takich pomieszczeniach burzhuyku można wyjąć do specjalnego miejsca, w którym znajduje się betonowa podstawa, a piec jest oddalony od ścian. Jeśli masz do czynienia z zadaniem, jak podgrzewać kurczaka w zimie, możesz wybrać burzhuyku, co nie tylko zapewni normalną temperaturę, ale również oszczędza zasoby.

Ogrzewanie wody

Gdy lampy podczerwone dla kurczaka nie są odpowiednie z powodu braku dostarczonej energii elektrycznej, może być korzystne ogrzewanie wody. Właściwie, jeśli w domu mieszkalnym ogrzewanie odbywa się za pomocą kotła wodnego. Jednocześnie przy budowie kurczaka najlepiej jest dołączyć do budynku mieszkalnego. W domu drobiu konieczne jest zainstalowanie rur, w których konieczne jest wybranie konturu z ogrzewania domu. Dostęp do umiejętności i pewnych doświadczeń pomoże ustalić takie nagrzewanie. Jak pokazuje praktyka, ta metoda jest najtańsza i najbardziej praktyczna.

Wnioski

Teraz wiesz, jak podgrzać zimę z kurczaka bez energii elektrycznej. Jeśli jednak ta opcja jest niedopuszczalna, lepiej jest preferować urządzenia podczerwone, które nie ogrzewają powietrza, ale przedmioty, których ostatnia z nich wydziela ciepło po nagrzaniu.