107 Shares 1396 views

Dlaczego wodniste oczy kotek?

Jeśli łzawienie oczu kotka, to musi być postrzegane przez lekarza weterynarii. Tylko on będzie w stanie określić dokładnej przyczyny. Jak można sobie wyobrazić, w oczach doskonale zdrowego zwierzęcia musi być czysta. Jeżeli po snu dziecka w rogach zgromadzonych alokacji, nie należy się martwić, ponieważ jest to normalny proces. Jeśli łzawienie oczu kotek cały dzień, a on drapie je mruży stopę, to jest szansa, aby iść z nim do weterynarza. Istnieje wiele czynników, które powodują takie dolegliwości. Spójrzmy teraz na najczęstszych powodów:


  • Alergia. Reakcje alergiczne mogą wystąpić w czegokolwiek, takie jak pyłki kurzu domowego lub roślin doniczkowych. W długich włosach zwierząt czasami powoduje taki stan swoich wełny wprowadzanego do oka. Jeśli łzawienie oczu kotka, to powodem tego mogą być różne robaki. ich produkty syntezy powodować alergie dzieci. Wskazać dlaczego łzawienie oczu, może być tylko wykwalifikowany lekarz na wewnętrznej recepcji.
  • Anatomiczne cechy rasy. Na przykład, w perskich kotów niezwykła anatomia czaszki, z powodu, że jest uszkodzony przewód nosowo-łzowy. Z tego powodu, to może gromadzić nadwyżki łzami w spojówek, a następnie wysypać. Dla tej rasy rozdarcia – normy. Ale tak koty muszą być traktowane bardzo ostrożnie, oczy powinny być oczyszczone z wilgotnych chusteczek dziennych (specjalnie zaprojektowanych do tego celu) lub wacikiem zamoczonym w pewnych środków na utrzymanie. Takie preparaty można łatwo znaleźć w każdym sklepie zoologicznym.
  • Łzawienie może spowodować infekcję wirusową lub bakteryjną (panleukopenii, opryszczka, mykoplazmozy, Chlamydia i inne). Niektóre z tych chorób są niebezpieczne nawet dla ludzi. Dokładnie powiedzieć dlaczego kotek łzawienie oczu, bierze specjalne testy (waciki). Takie procedury są, oczywiście, nieprzyjemne dla dziecka, ale są one całkowicie bezbolesne. Taka infekcja jest pożądane, aby rozpocząć w leczeniu wczesnego stadium. Ważne jest, aby leczenie było prawidłowe i terminowe, a reszta bakterie mnożą, co w konsekwencji doprowadzi do nawrotu choroby. Wtedy nie będzie musiał korzystać z innych, bardziej zaawansowanych leków. Ponadto mogą wystąpić powikłania.
  • Innym powodem, dla którego wodniste oczy kotek jest uszkodzenie mechaniczne. To może być iskra z palić ogień z hot bryznuvshego oleistej substancji, szkody wyrządzone podczas walki z braćmi, zboża i innych. W każdym razie, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko było coś takiego, należy skontaktować się z weterynarzem. Tylko on może prawidłowo określić zakres i głębokość uszkodzeń. W niektórych przypadkach konieczne jest zapewnienie pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych, w przeciwnym razie dziecko będzie tracić z oczu i na wieki.

Wreszcie, mała

Opisaliśmy kilka powodów, dla łzawienie. Jeśli Kitty łzawienie oczu, co robić w przypadku, możesz mi powiedzieć dokładnie wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Dlatego nie zwlekaj wizyty u lekarza, aby chronić dziecko, siebie i swoją rodzinę z możliwych chorób i powikłań.