837 Shares 7157 views

Na zimnym silniku troit głównych powodów:

Silnik spalinowy stosowany w samochodach od ponad wieku. A jego konstrukcja jest ciągle ulepszane. Jednak pomimo globalnego modernizacji najbardziej wewnętrznych awarii silników spalinowych są już znane i od dawna były badane, a tym samym wyeliminowanie ich jest całkiem realne. W dzisiejszym artykule będziemy mówić o takich problemach jak dokonanie silnika. Dlaczego troit silnik i jakie są objawy tej awarii? Wszystko to i nie tylko – w dalszej części tego artykułu.

To poszło od imienia pęknięcia?

Dlaczego są silniki o podobnej usterce zawsze „Troyat” zamiast „dvoyat” lub „cztery”? Faktem jest, że większość silników poprzednich pokoleń miał 4-cylindrowy. Odpowiednio, gdy jeden przestał działać w silniku poruszać się tylko 3 z nich. W tym przypadku, dźwięk silnika znacznie się zmienił. Następnie, istnieje taka cecha nazwa pęknięcia jako „decyzji”. To znaczy, to jest tylko 3 cylindry.

Obecnie, jednakże, może troit 6- lub nawet silnik samochodowy 8 cylindra. Tak, z punktu widzenia nauki, aby zastosować ten termin nie jest całkiem w porządku, ale większość naszych mechaników scharakteryzować ten sposób obrażenia. I nie ma znaczenia, ile cylindrów silnika – cztery, osiem lub dwanaście.

Dlaczego troit silnik?

dlaczego więc silnik troit zimno? Nieprawidłowa praca silnika jest często spowodowane przez dwa problemy. Zjawisko jałowego cylindra może pojawić się wtedy, gdy aparat nie jest palna mieszanina, lub jeśli jest to nic do zapłonu cieczy. Jednak nie zawsze dokładnie problem leży w cylindrze. W nowoczesnych wtryskiwaczy diesla i mnóstwo elektroniki, czujników i urządzeń kontrolnych. Wszelkie ich awarii może być przyczyną tworzenia. W związku z tym poszukać przyczyny tego zła, powinna być w centrum serwisowym, szczególnie jeśli jest to nowy samochód importowany.

Warto też wspomnieć jest fakt, jak brak energii, która występuje, gdy trojaczki silnika. może spaść na różnych trybach pracy – pod obciążeniem, przed lub po podgrzaniu, lub „na zimno”. I opierając się na tym, należy szukać przyczyny awarii. Zawór może być spalona i banalne zanieczyszczony filtr powietrza.

Efekty

Niektórzy kierowcy nie przywiązują szczególną wagę do tego problemu. I to jest bardzo źle, bo konsekwencje mogą być całkowicie nieprzewidywalne. Pierwszą rzeczą, aby pamiętać – to jest wysokie zużycie paliwa. Jeżeli silnik troit zimno będzie zdecydowanie zwiększyć konsumpcję. Z powodu nieprawidłowego spalania paliw po prostu zdejmuje „rury”, aby zapobiec tłoka niezbędny bodziec mechaniczny. Tak więc, na triol zużycie paliwa przez silnik może wzrosnąć o 50, 60 lub nawet 100 procent. Gdy ta mieszanina nie jest spalany w cylindrze zanieczyszcza atmosferę, niszczy katalizatora (także utlenia czujnika sondy lambda, tworząc zebraną w nim) lub spada w kierunku do skrzyni korbowej, gdzie miesza się z olejem później. Duże obciążenie nakładane na wale korbowym, na bloku silnika i wszystkie grupy tłok-cylinder. To znacząco wpływa na ich życie. Jeżeli nie zostaną skorygowane w czasie ucisku, naprawa silnika może być główną pozycją kosztów dla Ciebie. Więc nie zwlekaj usunięcie usterki.

Jak ustalić, czy silnik jest zimny troit?

Często kierowcy są świadomi tego przez charakterystyczny dźwięk jego pracy. Jest to szczególnie słyszalny dźwięk i wibracje rury wydechowej. czerwona lampka „Check engin” może także pojawić się na desce rozdzielczej samochodu.

Są też inne objawy, które wskazują, że silnik jest uruchamiany troit:

 • wibracja ciało. Ponadto można wstrząsnąć i blok silnika sama.

 • Niestabilna pęd na biegu jałowym.

 • Zwiększone zużycie paliwa.

 • Zauważalny spadek mocy silnika.

Jednak warto zauważyć, że każdy z tych objawów może również wskazać inne uszkodzenia. Dlatego powinny one być traktowane jedynie w kompleksie.

Dlaczego nie cylinder?

Tak więc, z powodu czego silnik troit? „Priora”, co powoduje nieprawidłowe działanie cylindrów są dość podobne do innych samochodów naszych czasów, załamuje ze względu na następujące czynniki:

 1. Regulacja zapłonu prawidłowo naświetlone.

 2. Wadliwy że iskra iskra przestał dawać (tylko w silnikach gaźnikowych i wtryskowych).

 3. nieszczelności urządzenia wspomagającego hamulca w próżni.

 4. Spalone zawory (zdjęcia jednego z nich można zobaczyć po prawej stronie).

 5. Zużyte pierścienie tłokowe.

 6. Timing naruszeń.

 7. Zatkany filtr powietrza.

 8. Spalił uszczelka głowicy cylindra.

 9. Zużyte rockers zaworów.

 10. Wyciek powietrze do kolektora dolotowego.

 11. utrata szczelności. może to być wywołane zużyciem lub odkształcenia membrany próżniowej zapłonu regulatora.

 12. Zużyte płyty obrotowe łożyska.

 13. Wadliwy wyłącznik wału dystrybutora.

 14. Spalonego tłoka. W przypadku takiej awarii jest wyjątkowo troit silnika.

 15. Gaźnik wpływem niewłaściwej regulacji.

Jak znaleźć złamaną cylinder?

Ułatwiają. W celu ustalenia prawidłowego działania danego cylindra z kolei należy oddzielić od wysokiego napięcia końcówkami kabli zapłonowych. Co do zasady, dostęp do nich jest bez demontażu jakichkolwiek elementów. Przewody te mogą być postrzegane jak tylko otworzył maskę jego samochodu. Tak, wyłącz końcówkę i uważnie słuchać w rytm silnika. Jeśli on się nie zmienia, a następnie znalezieniu bardzo niedziałający cylinder.

Środki ostrożności podczas odłączania przewodów

Nie powinniśmy zapominać o środkach bezpieczeństwa. Mimo to, przewody wysokiego napięcia, a nie małe 12-woltowe „sznurki”. Pierwszą rzeczą, którą należy umieścić pod nogi materiał dielektryczny, który nie jest przewodzący prąd elektryczny poprzez siebie. Może to być mata gumowa lub desce. Również obserwować rozłączenie Technologia przewodów. Pamiętaj, trzymaj palce nie potrzebują do kapelusza i drutu. I, oczywiście, nie jest zalecany w tym czasie do chudego ciała wolne gołą ręką. Pamiętaj, że niezgodność z tych zasad grozi trafiony prądem o wysokim napięciu.

Co zrobić, gdy zimny silnik troit? Szczegółowa analiza błędów

Jeśli wiesz dokładnie przyczynę tego zjawiska, aby rozwiązać problem z silnikiem spalinowym jest o wiele łatwiejsze niż robienie wszystkiego w sposób losowy. Powyżej mamy wymienione główne przyczyny awarii mogą wystąpić w jednym z cylindrów, dzięki temu, co zapewnia dodatkowy silnik samochodu wibracje, zużywają dużo paliwa i nie ciągnąć podczas przyspieszania. Teraz spójrzmy na siebie poszczególnych elementów.

Ustawianie napędu rozrządu zapłonu

Jeżeli cylinder jest odrzucana z tego powodu, najprawdopodobniej, będzie słychać charakterystyczny popping, w którym silnik będzie trochę odbić. W celu ustalenia tego błędu należy słuchać dźwięku silnika dokładnie tylko przy niskich prędkościach. Fakt, że jego praca na wysokim wyrównane, i pominąć cykl pracy w jednym z cylindrów undistinguished. Słysząc takie dźwięki i podskakują, można stwierdzić, że kąt wyprzedzenia zapłonu silnika została wystawiona poprawnie, a mianowicie zbyt wcześnie.

świece

Na zimnym silniku troit, z różnych powodów, jednym z nich – to zły iskra. Co więcej, problem ten nie występuje na wszystkich reżimów temperaturowych silnika. Faktem jest, że po ogrzaniu charakterystyczny dźwięk i wibracje często znika lub stać się mniej wyraziste. Co zrobić w tym przypadku? Najpierw musisz dowiedzieć się, który z cylindrów jest bezczynny, stosując powyższe instrukcje. Następnie wykręcić świecę zapłonową i sprawdzić jego stan strukturalny. W jej umyśle, można ocenić kondycję silnika. Więc co należy zwrócić uwagę? Po pierwsze, określić kolor izolatora elektrody centralnej. Określić, czy jest on sprawny świeca, czy nie, to jest bardzo proste. W szczegółach operacyjnych izolatora jest jasna lub lekko brązowe. Jeśli kolor jest inny niż normalny, trzeba dowiedzieć się, dlaczego tak się stało. Na przykład, obecność koksu lub oleju ślady na wymienioną powierzchnię izolatora, który płynie do komory spalania znacznie wzbogacone mieszaniny. Jego skład wypełnia świecy lub na powierzchnię wylewania oleju. W rezultacie, istnieje zakłócenie iskrzenia, aw konsekwencji – tworzeniu silnika.

Świeca powoduje zanieczyszczenia mogą być następujące czynniki:

 • Naruszenie dysz.

 • Usterka czujnika tlenu (sondę lambda).

 • Niski stopień kompresji w cylindrze.

 • Naruszenie terminów.

 • Wadliwy system zasilania sprawdzić zawór.

 • Część pracy silnika na biegu jałowym przy ogrzewaniu.

Następnie trzeba zobaczyć pozorny kondycję organizmu świec. Ten ostatni musi być liczbą całkowitą. Obecność pęknięć i wiórów jest to możliwe. Również nie wolno różne czarne paski i czarne kropki. Jeśli są one w tej sprawie, świeca musi być wymieniony.

I, oczywiście, należy sprawdzić jakość iskrzenia. Aby zobaczyć, jak świeca, trzeba włączyć rozrusznik i trzymać go w odległości 1,5-2 cm od mas. Jeśli pojawi się duży jasny niebieski iskry pomiędzy elektrodami, a następnie element działa prawidłowo. Jeżeli troit silnika na biegu jałowym i podczas ogrzewania, 100% problem jest wywołany przez świece. Brak iskry lub niska jasność można mówić o następujących usterek:

 • Pęknięcie cewki zapłonowej.

 • Przełącznik uszkodzony.

 • Zwiększona odporność na druty wysokiego napięcia.

Oczywiście, możliwe jest, aby sprawdzić świecę i inaczej, zamykając elektrody na pokładzie „masy”. Należy jednak pamiętać, że w ten sposób można sprawdzić tylko części wydajności, nie więcej. Iskra jest jakość sprawdzana metodą które opisaliśmy powyżej.

Wadliwy iskra – to jest to, co często troit silnika „wtryskiwacz”. Przyczyny nieprodukcyjnym cylindra, jak już wcześniej wspomniano, może być ukryte w ich banalną zużycia lub nagromadzenia różnych zanieczyszczenia, dlatego element nie może tworzyć normalną iskrę. Dlatego, jeśli masz silnik benzynowy w pierwszej kolejności należy sprawdzić stan zewnętrzny iskry.

Podział na druty wysokiego napięcia

Rzadziej troit jałowego silnika z powodu załamania przewodów wysokiego napięcia. Ale ten problem też jest całkowicie rozwiązany. Sprawdzić dokładność przewodów wysokiego napięcia jest najlepszy w ciemności – więc widać iskry, która odbędzie się na zewnątrz. W tym przypadku silnik musi być w stanie w danej instytucji. Ale nie zawsze tak, aby pomóc. Zdarza się, że próbka nie została utworzona w uzwojeniu, a wewnątrz niej, że jest uszkodzony same przewody. W takim przypadku, wziąć miernik i zmierzyć rezystancję znamionową. Idealnie, nie powinna przekraczać 20 omów. Jeśli okaże się, iskry lub zmianę poziomu oporu, przewody wysokiego napięcia, należy wymienić na nowe. Ale należy pamiętać, że są one o różnych długościach. Więc pamiętać ich długości przed zakupem, tak aby nie kupować znacznie krótszy lub dłuższy.

wniosek

Tak, okazało się, dlaczego troit silnik jest zimny i jak rozwiązać ten problem w różnych przypadkach. Wreszcie, możemy zauważyć, że opóźnienie z eliminacji tego zjawiska nie powinno być. W przeciwnym razie silnik kosztownych napraw będzie nieuniknione. I, oczywiście, nie pozbawiają świece uwagę. To na ich serwisowanie może zależeć cały osiągi silnika. Dlatego nie zaleca się zainstalowanie najtańsze opcje.