325 Shares 3677 views

Urządzenie Wszechświata – w prostym języku. „Jeszcze krótsza historia czasu”. stiven Hoking

Mieszkaniec naszej planety Ziemi są często wydaje się spokojny i kontemplacyjne. Czasami sprawia wrażenie stabilności, bezruchu. Znacznie głębsze patrzy na zjawiskach i obiektach brytyjskiego naukowca Stiven Hoking. „Story time” – dwóch jego bestsellerowej przyjazny i łatwo (bez wzorów), wprowadza czytelnika z podstawowymi przepisami astrofizyki i fizyki kwantowej.


Książka zaczyna się od lektury Ziemi jako wieża montowane na żółwie (ironicznie), widzimy koniec ma inny obrazek: gigantyczna piłka, obracający się wokół osi w szybkim tempie do 1500 km / h i zamiatanie w swojej orbicie wokół Słońca. z prędkością 100.000 km / h. A wszystko to jest w sposób nieliniowy, lotnych czasie i przestrzeni!

1. książka „Krótka historia czasu”

W 1988 roku publikacja „Krótka historia czasu”. Stiven Hoking, autor wprowadza szereg czytelników z poglądami współczesnych astrofizyki we wszechświecie. Był w stanie rozbudzić wyobraźnię ludu, aby je interesuje.

Czy w czasie rzeczywistym? Jakie są globalne procesy są napędzane przez wszechświat? Czy podłączonego przeszłości i przyszłości? Stopniowo trzy semantyczne części książki pisze: Na początku – AN astrofizyczne poglądów teorii Einsteina, a następnie – zgodnie z uogólnienia ogólnej teorii Einsteina, a na końcu – być mikroskopijny teoria – a mianowicie, mechanika kwantowa.

Stopniowo zwiększając poziom abstrakcji książki „Jeszcze krótsza historia czasu”. Stiven Hoking jednak utrzymuje popularny styl, które są niezbędne dla zrozumienia czytelnika-laika. Są one podane zrozumiałe wyjaśnienie niezwykłych rzeczy o naszym codziennym życiu: zakrzywienia przestrzeni, zakrzywienia promieni światła rozszerzającego się wszechświata. Myśli uczony oryginalne, a jednocześnie – to jasne. On konsekwentnie prowadzi nas do wniosku, że wszechświat istnieje i rozwija się zgodnie z zasadą Strzałka Czas (w kierunku rozwoju, zapewnia stały wzrost entropii).

2. Książka „Jeszcze krótsza historia czasu”

„Jeszcze krótsza historia czasu” – nowa praca napisana przez naukowców w 2005 roku. Stiven Hoking w tej pojemnej i ekscytującej książki mówi również o „mechanizmie wszechświata.”

czy to napisać trywialny „sequel”? Nie! Bo tylko dzień wcześniej, w 2004 roku, autor dokonał rewolucji w astrofizyce, zmieniając zasady podstawowej teorii „czarnych dziur” (wygasłych gwiazd, sprasowanych w najwyższym stopniu – osobliwości). Dlatego naukowcy zmianie i przedstawia model świata. Na nowo ustawia się w porównaniu z poprzednimi rozdziałami książki – The Big Bang, czarnych dziur, a także ewolucji wszechświata. Sama struktura czarnej dziury w innym show, „Jeszcze krótsza historia czasu”. (Stiven Hoking równania matematyczne wykazały, że horyzont zdarzeń czarnej dziury. – znacznie szerszy i ma entropii, która przejawia się w promieniowaniu) Materiał jest nie tylko wprowadzać idee poprzedniej książce, ale również znacznie wzbogacił teorię powstania wszechświata, związek czasu i przestrzeni. Tutaj można znaleźć uogólnienie doświadczeń naukowych wykorzystujących satelity COBE oraz z Teleskopu Hubble'a. Oczywiste jest ujawnienie „teorii strun”, który wierzy w wartości niezwykle szerokim uogólnieniem: scharakteryzowania raz wszystkie cząstki elementarne. W jasno przedstawione najpóźniej ustaleń modelowania matematycznego (zasada dualizmu falowo-).

odkrycia

Kto jest on – Stiven Hoking? Profesor astrofizyki, ojciec trojga dzieci. Jego teoria czarnych dziur był przełom w fizyce kwantowej. Wybitni uczeni uważają go za „numer jeden” w tej dziedzinie. I Stiven Hoking praktycznie unieruchomiony na dłużej niż 20 lat. Ponadto, stwardnienie zanikowe boczne jest stale postępuje. Ponadto, ze względu na komplikacje cierpi na zapalenie płuc, zdjął część tchawicy, który całkowicie pozbawia naukowca mówić. Jeździ do Cambridge na wózku inwalidzkim z bateriami. Jego mózg działa silnie i systematycznie. Z czujników wrażliwych przy użyciu komputera, profesor zyskuje fraz, które brzmiały wtedy wbudowane w fotel syntezatora mowy. Całe jego życie to – myśli, inni niematerialne i rozszyfrował komputerowe i ich żywe wyrażenie – „Jeszcze krótsza historia czasu” książka Stiven Hoking jest jednym z najbardziej szanowanych ludzi w Wielkiej Brytanii. Dokładniej, jest – po trzecie, po gracz rugby mistrz Wilkinson i Beckham w świecie. Odwaga i inteligencja ten człowiek jest naprawdę godna podziwu.