669 Shares 6628 views

Leczenie miazgi i powikłania

Pulp że powikłania są koszmarem dla stomatologów i pacjentów częściej jest przyczyną bólu zęba.


Dlaczego tak się dzieje

zapalenie nerwu (innymi słowy – miazga), który znajduje się w przestrzeni wewnętrznej zęba, a następnie przez zakażenie tkanek otaczających i naczyń krwionośnych. To jest uzupełniony przez silne, niemal nie do zniesienia bólu. dyskomfort często powoduje cierpią z powodu tej choroby, uciekać się do samoleczenia. Lepiej jest, aby nie dopuścić stan zębów jest tak pogorszyło, i nie było zapalenie miazgi. Leczenie jest szczególnie aktualne, próchnica i innych problemów jamy ustnej jest o wiele łatwiejsze i mniej bolesne.

Urazy mechaniczne zębów, ekspozycji na wysoką temperaturę, zakażenia układowego – z których wszystkie mogą zaostrzyć choroby. Ale większość z zapaleniem miazgi jest wynikiem głębokich próchnicy. Pierwszym objawem jest często ostry ból, który występuje w nocy. To może być nudny i stały. A może – napadowy. Ból zęba w jednym lub w kilku zwiększona w procesie odżywiania. Im lepiej pacjent będzie mógł śledzić, a następnie opisać lokalizację bólu, tym więcej szczegółów będzie później wypełnione historii choroby. Pulpa może wywołać uczucie ciągnięcia i dyskomfort w świątyni, szyi, uchu środkowym. Wspólna jest niemiłym tętnienia po przeciwnej stronie szczęki.

Znacznie bardziej niebezpieczna praca i przewlekłe zapalenie miazgi. Leczenie w tym przypadku musi być oparta nie tylko na uśmierzenie bólu, ale także, aby wyeliminować przyczynę dolegliwości. Zapalenie miazgi być przetwarzane środki dezynfekujące. Następnie lekarz wykonuje ząb pacjenta leczonego. W niektórych szczególnie ciężkich przypadkach może wymagać usunięcia.

Pulp. Leczenie powikłań

Konsekwencje samoleczenia i nadużywania leków przeciwbólowych mogą być bardzo poważne. Jednym z najbardziej nieprzyjemnych powikłania wynikające z takich chorób, jak na dziobie leczonego opóźnieniem jest zapalenie przyzębia. To rozprzestrzenianie się infekcji poza zęba iw konsekwencji zapalenie okolicznych tkanek. Najbardziej niebezpieczną rzeczą w tym procesie jest to, że może to mieć wpływ na kości. I nie jest daleko do zapalenia szpiku. Ostatnio jest bardzo trudne do leczenia antybiotykami i mogą powodować powstawanie torbieli wokół korzenia zęba.

Pulpa ta może być usunięty, ale jeśli kanał nie jest dobrze uszczelniona (nie całkowicie) lub materiał wypełniający jest już poza jego szczycie, choroba solnych. Aby skutecznie leczyć doświadczonego stomatologa należy wykonać kilka kolejnych manipulacji. Jeśli miazga jest rentowny i stan zapalny w jej cabrio, pierwszego użycia antyseptyczne, następnie na bandaż zęba, a dopiero potem umieścić uszczelkę. Potem trzeba dokonać kontroli rentgenowskiej. Jeżeli zapalenie miazgi jest nieodwracalne, ząb jest usuwana, a na swoim miejscu po tym, gojenie rany umieszcza się koronę. Najlepszym sposobem leczenia jakiejkolwiek choroby jest zapobieganie i terminowe wypełnianie ubytków.