100 Shares 8721 views

Leczenie i objawy odmrożenia

Nie każdy rozumie, że odmrożenie jest coś naprawdę niebezpieczne, albo myśleć, że nie będą go dotykać pod żadnym pozorem. Jednak lekarze pracujący w izbie przyjęć, są w pełni świadomi, że od niego często cierpią z powodu zbyt dużo pewnych siebie ludzi. Frostbite, który będzie traktowana w tym artykule, a objawy są traktowane, może być dość niebezpieczne, a konsekwencje tego nie rzadko smutny. W życiu w ogóle nie jest rzadko zdarza się, że zaniedbanie i niechęć do dbać o wszystko z góry są powodem do tego, co trzeba zapłacić całe życie.


Kilka słów o odmrożenia

Najczęściej występuje u osób starszych i młodzieży. Sam odmrożenia – jest uszkodzenie obejmuje skórę, jak również innych tkanek żywych organizmów, które występuje pod wpływem niskich temperatur. Słabe krążenie, silne wiatry, obecność alkoholu we krwi, zmiany temperatury, różne zaburzenia hormonalne, ubrania poza sezonem – to z powodu tego, co razem z czynników, takich jak niskie temperatury, może wystąpić odmrożenia. Leczenia konieczne jest, aby natychmiast rozpocząć. Ważne jest to, że odbyło się człowiek, który wie, co robić, bo nie jest źle porusza przyniesie nic dobrego.

Gdy uszkodzenie tkanek występuje odmrożenia. Silne odmrożenia prowadzi do martwicy tkanek. Wiele osób błędnie uważa, że jest to możliwe tylko przy bardzo niskich temperaturach. Fatalny może stać się nawet temperatura, która jest tylko trochę poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. Przy temperaturach poniżej dwudziestu stopni Celsjusza, ryzyko staje się bardzo duża, a kiedy termometr jest minus trzydziestu – staje się krytyczna.

Jak wspomniano powyżej, z tą plagą wpływa głównie emerytów i tych, którzy mają emeryturę nigdy nie myślałem o tym. Starsi ludzie znajdują się objawy najczęściej z tego powodu, że ich ciała nie są już w stanie generować ciepło, jak to było wcześniej, a młodzi ludzie są po prostu bardzo często wrażliwy ciepłe ubrania (głównie rękawice i czapki). Często występuje i dla tych, którzy lubią silny napój.

Kilka słów o zapobieganiu

1) Odzież powinna być ciepła i nie mogą zostać sprzedane.

2) czapki, szaliki i rękawiczki w zimnej pogody są istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o nartach, łyżwach i innych rzeczy.

3) Odzież nie powinno być szczelne.

4) Noszenie brudne skarpetki – to świetny sposób, aby zatrzymać się.

5) Buty powinny być dobierane.

Frostbite: Leczenie

Należy zacząć od tego, że staje się przyczyną amputacji kończyn nie są rzadkością. Generalnie, odmrożenia leczenie, które jest uważane tutaj, może mieć cztery etapy: pierwszy etap jest tylko mały dyskomfort, ale na czwartym silnego uszkodzenia tkanek widoczne gołym okiem. Oczywiście, przy najmniejszym podejrzeniu nic poważnego powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą klinikę.

Generalnie, w przypadku odmrożeń zaleca się:

– bezzwłocznie poszkodowanego do ciepłego miejsca;

– Usuwanie zamrożonych ubrania i buty;

– pić gorącą herbatę z dużą zawartością cukru;

– uszkodzony obszar ciała, które mają być umyte, mielenia (na przykład alkohol) i bandaża.

Odmrożenia trzeciego i czwartego stopnia powinny być traktowane pod nadzorem lekarza, ponieważ mogą one spowodować gangrenę.

Odmrożenia palców: leczenie

Co to jest, a palce cierpią z niego, być może częściej. Najczęściej to oni ponieśli i amputacji. Jest bardziej niebezpieczny niż, na przykład, odmrożenia dłoni, leczenie musi być także bardziej bezpośrednie.

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy zaleca się, aby ukryć swoje palce pod ubrania i zacząć podejmować gwałtownych ruchów. Natychmiast znaleźć ciepłe miejsce i postępować tak pewnie jak w przypadku jego uszkodzenia innych części ciała.

Często zdarza się, że w związku z narażeniem na działanie zimnych palców (zwłaszcza nóg) tracą wrażliwość i przestają prawidłowo zginać. W takich przypadkach, nie powinien się wahać, i lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem, gdyż kwestia to wszystko nie może przejść.