408 Shares 9716 views

Buraki gotowane – nie tylko smaczne, ale także użyteczne

Burak znany smak i właściwości lecznicze. Od czasów starożytnych został on stosowany w leczeniu gorączki, niedokrwistość, złośliwe wrzody i innych „złośliwych” chorób. W dzisiejszych czasach, buraki ma również zasłużoną popularnością w medycynie ludowej, ma pozytywny wpływ na krwi i metabolizmu, ponieważ zawiera „skarb” witamin i minerałów. Buraki gotowane wyróżnia się spośród innych warzyw ważną cechę – zachowuje wszystkie swoje użyteczne cechy.

Buraki gotowane, Refried, pieczone – wiele opcji, więcej możliwości wyboru potraw buraczane, zawsze jeden – buraki smaczne i przydatne. Buraka zawiera witaminy z grupy B, PP, C, A. elementów śladowych i substancji: jod, magnez, wapń, potas, żelazo, kobalt, betaina, fosfor, miedź. Główny zawiera bioflawonoidy (przeciwutleniacze), włókno celulozowe i pektyna. sok buraczany usuwa toksyny z organizmu, przyczynia się do tego i zapobiec powstawaniu i wzrostowi komórek nowotworowych. Jeśli cierpi na otyłość 1-3 stopni, buraki pomaga pozbyć się nadmiaru płynu, korzystnie wpływa na czynność jelit. W przypadku choroby serca promuje tworzenie hemoglobiny we krwi, zapobiega anemii i białaczki. kwas foliowy regeneruje ciała na poziomie komórkowym, – wszystkie to bogate widmo zawiera i surowe i gotowane buraki.

Przepis Sałatka z tego wspaniałego warzywa wie każda kobieta – vinaigrette. Kuchnia rosyjska o klasycznym winegretem stosuje się: gotowane buraki, ogórki, cebulę lub zielone cebule, kapustę, fasolę lub groch gotowane, ziemniaki i marchew. Majonez lub olej słonecznikowy, chociaż w starym opatrunek wykonany z oleju, octu i musztardy. Aby przygotować sałatkę z buraków wziąć trzy główne, trzy średnie ogórki, trzy duże ziemniaki, trzy marchew, trzysta gramów słodkie kapustą, groszkiem (w banku), czerwona średniej wielkości cebula, pieprz, sól, oliwa z oliwek lub innych olejów roślinnych. Buraki cukrowe, marchew, ziemniaki, przemywa dokładnie umieścić w rondlu i pokrywa się z wodą. Po zagotowaniu wody, gotować przez chwilę i sprawdzić gotowość (nożem lub widelcem przebicie). Warzywa obrane i pocięte na kostki, cebula cięcia drobno paszę ogórki jak warzywa. Kapusta kwaszona trzeba delikatnie wycisnąć sok. Pierwszy określone buraki gotowane, który jest pobierany bezpośrednio z oliwek, aby uniknąć poplamienia wystąpiły inne składniki sok z buraków cukrowych. Następnie podłączyć inne warzywa i ubrany z odrobiną masła, dodać sól i przyprawy do smaku.

Potrawy gotowane buraki zmieniana, główną zasadę – wstępnie gotować warzywa, jak to jest gotowane przez około 45 minut. Po wywaru z buraków można przygotować wiele opcji sałatek, które z pewnością będą cieszyć swoich gości. Buraczane „oceny” na czele: sałatki, śledzie pod futrze, zupa, sałatka z buraków z orzechami i suszonymi śliwkami i wiele innych.

Dla tych, którzy przestrzegać diety buraka, nie jest tajemnicą, że to warzywo jest bogate w betaina, która znajduje się w miazdze czerwonej i promuje aktywne spalanie tłuszczu. Betaina – czynnik lipotropowy, który utlenia komórki tłuszczowe, rozcieńczać je. To nie wszystko, w „magiczny” burak zawiera kurkumina, który działa jako silny antyoksydant, nie pozwala na powstawanie nowych komórek tłuszczowych. Taki potężny podwójny efekt – spalanie tłuszczu i kontroluje powstawanie nowych komórek tłuszczowych.

Wniosek jest jasny, buraki – wspaniały i zdrowy produkt, który oprócz wielu użytecznych właściwości, które mają pozytywny wpływ na organizm jako całość, jest przydatna w walce z otyłością.