707 Shares 2699 views

Akmeizm w literaturze i trochę jego historii

Akmeizm w literaturze – na które powstały na początku 20 wieku i stało się powszechne wśród wszystkich poetów, którzy tworzyli swoje dzieła w tym okresie. Głównie on wyszczerbienia literaturę rosyjską i stał się swego rodzaju ruch powrotny w kierunku symboliki. Tendencja ta charakteryzuje się precyzją, jasności i lądowania, ale w tym samym czasie, nie ma miejsca codzienne problemy wierszem-akmeistów poetów.


Niewielka opis stylu

literatura Akmeizm zawsze miał wrażliwość, skłonność do analizy ludzkich uczuć i emocji. Poeci, którzy pisali swoje prace w tym stylu były wystarczająco konkretne, nie używać metafor i hiperboli. Uważa współczesnych pisarzy, takie cechy pojawiły się jako przeciwwaga do wcześniej istniejącego symboliki, która z kolei słynie z braku jasności, kompletny brak swoistości i dokładności. W tym samym czasie akmeistów załączonych wagę tylko do wyższych potrzeb człowieka, to znaczy, że opisuje świat duchowy. Byli obcy sprawach politycznych lub społecznych, agresywność, itp. Dlatego ich wersy tak łatwo dostrzegalne, z powodu trudnych rzeczy, które są bardzo łatwe do napisania.

Na podstawie tego co Akmeizm

Jako taki filozofię, które określają podczas Akmeizm był w literaturze rosyjskiego. Taki punkt obrotu tworzy się tylko w procesie istnienia i pomyślności stylu, gdy światło już zaczęły się pojawiać pierwsze wersy swoich przedstawicieli, na podstawie których możliwe było określić istotę piśmie. Zatem Akmeizm zdobył realistyczny wygląd w literaturze, nie tylko na dużym obrazem życia, ale także wystarczająco problemów „nieziemskie”, które są związane z uczuć i doświadczeń duchowych. Kluczową rolę w każdej pracy, według autorów, miała odegrać słowo. Z jego pomocą z najwyższą precyzją musieliśmy wyrazić wszystkie myśli i wydarzeń, które zostały opisane.

Inspiracją że zwrócił poetów tej epoki

Najczęściej, symbolika, która była prekursorem Akmeizm, w porównaniu z muzyką. On jest tak tajemnicza, wielowartościowy, może być interpretowany w każdym calu. To przez takich technik artystycznych ten styl stał się pojęciem w ówczesnej sztuce. Z kolei Akmeizm zarówno dla literatury stało się bardzo znaczący kontrast do jego poprzednika. Poeci przedstawicieli tego ruchu sami porównać swoją pracę bardziej z architekturą lub rzeźby niż muzyka. Ich wiersze są niezwykle piękne, ale w tym samym czasie, dokładne składanie i ostatecznie zrozumiała dla każdej publiczności. Każde słowo jest przesyłany bezpośrednio do znaczenia, że początkowo jest ona włączona, bez wszystkich hype lub porównań. Dlatego akmeistskie wersy tak łatwo nauczyć wszystkich studentów do zapamiętania, a więc łatwo zrozumieć ich znaczenie.

Przedstawiciele Akmeizm w literaturze rosyjskiej

Charakterystyczną cechą wszystkich przedstawicieli tego ruchu literackiego nie tylko solidarność, a nawet przyjaźń. Pracowali w tym samym zespole, a na samym początku swojej kariery, głośno zadeklarował, założona w Leningradzie, tzw „warsztat poetów”. Oni nie mają pewną platformę literacką, normy przez które trzeba było pisać wiersze lub inne szczegóły produkcji. Można powiedzieć, że każdy z poetów umiał być jego praca i wiedział jak zastosować każde słowo, tak że było bardzo oczywiste dla innych. A wśród tych geniuszy klarowność słynne nazwiska to: Anna Achmatowa, jej mąż, Nikolai Gumilev, Osip Mandelsztam, Sergei Gorodecki, Vladimir Narbutta, Michaił Kuzmin i innych. Wersety każdego autora różnią się od siebie pod względem struktury i charakter, a nastrój. Jednak każdy produkt będzie jasne, a dana osoba nie będzie miała zbyt wiele pytań po przeczytaniu go.

Akmeistów chwała w okresie ich istnienia

Kiedy Akmeizm pojawił się w literaturze, pierwsze doniesienia o ludziach ją przeczytać w „Hyperboreańczyków magazynu”, który został wydany pod redakcją znanych poetów. Nawiasem mówiąc, w związku z tym, często akmeistów zwany także Hiperborejczyków, którzy walczyli o oryginalność i piękno sztuki krajowych. Potem następuje seria artykułów napisanych przez prawie każdy członek „Guild of Poets”, który odsłania istotę ruchu literackiego, wymazane z istnienia, i wiele więcej. Ale, mimo chęci do pracy, a nawet przyjaźni poetów, którzy stali się założycielami nowych trendów w sztuce, w literaturze rosyjskiej Akmeizm zaczęły zanikać. Przez 1922, „Departament poetów” przestała istnieć, będzie próbował wznowić okazały się płonne. Uważa krytyków literackich wtedy, powodem niepowodzenia było to, że teoria akmeistów nie pokrywa się z praktycznymi intencji, i wreszcie puścić mimo wszystko udało Od symbolizmu do nich.