156 Shares 6220 views

Czy mogę zmienić mój paszport do MFC? Opis procedur i zaleceń

Dziś dowiemy się, czy jest możliwe, aby zmienić paszport do MFC. Jakie dokumenty są wymagane do realizacji tych pomysłów? Jak długo trzeba czekać na nowy dowód osobisty? W niektórych przypadkach można zastosować do wielofunkcyjnych ośrodków dla zadania? Odpowiedzi na wszystkie te pytania zostaną podane poniżej. W rzeczywistości, aby zrozumieć badany tematem jest łatwiejsze niż się wydaje. Zwłaszcza jeśli ludzie mieli już do czynienia z MFC.


MFC – to …

Pierwszą rzeczą, aby dowiedzieć się, że jest to wielofunkcyjne centrum. Dlaczego został stworzony?

IFC jest organizacją, która prowadzi rejestrację usług publicznych i komunalnych. Centrum danych ma na celu zmniejszenie obciążeń dla władz publicznych. Są one nieco podobne do „służby jednego okienka”.

Czy mogę zmienić mój paszport do MFC? Odpowiedź będzie zależała od kilku warunków. Na nich zostaną omówione dalej. Te wielofunkcyjne centra w zasadzie dozwolone:

 • otwieranie / zamykanie SP;
 • wykonanie pewnych dokumentów;
 • ubiegać się o mianowanie i wypłaty świadczeń.

Wszystko to znacznie ułatwia życie ludności. MFC dzisiaj w różnych miastach obdarzonych różnymi funkcjami i możliwościami. Najczęściej są one takie same we wszystkich regionach.

Pierwszy odbiór

Mogę dostać paszport do MFC? Na przykład, po wprowadzeniu dokumentu po raz pierwszy.

W Rosji dzisiaj podstawowym wydawanie dokumentów tożsamości produkowane od 14 lat. W takiej sytuacji należy skontaktować się z MFC podczas gdy jest to niemożliwe. Chodzi o to, że pierwszy paszport obowiązkowo sporządzona w MSW lub Federalnej Służby Migracyjnej władz powiatowych. Zasady te stosuje się w Rosji w 2017 roku.

opóźnienie

Mogę zmienić wygasło paszport MFC? Tak. Dziś, centra wielofunkcyjne dostrzec ogromną ilość dokumentów i usług. Wśród głównych funkcji organizacji przeznaczyć odnowienia paszportów ważność.

Oznacza to, że jeśli brakujący okres, w którym trzeba było wymienić Citizen karta identyfikacyjna, centra wielofunkcyjne przyjmie odpowiednie dokumenty do rejestracji paszportu. To jest zupełnie normalne. Tylko w tym przypadku będzie musiał zapłacić karę za opóźnienie w dokumencie.

według wieku

Czy mogę zmienić swój paszport w MFC, gdy uzasadniona potrzeba, aby go zastąpić? Na przykład, w zależności od wieku. Jest to bardzo częsty przypadek, który nie okazał się uniknąć. Zgodnie z prawem, w rosyjskiej tożsamości wydawane głównie w 14 lat. Zmień go wieku 20 i 45 lat. Jest to procedura obowiązkowa.

Czy mogę zmienić mój paszport przez MFC w tym przypadku? Tak, ta usługa jest świadczona w całej populacji rosyjskiej. Najważniejszą rzeczą jest, aby skontaktować się z biurem regionalnym centrum uniwersalnego lub dzielnicy. Wymiana karty identyfikacyjne według wieku w MFC nie posiada żadnych istotnych funkcji.

Utrata i zmiana nazwy

Kiedy nadal mogą wymagać ponownego projektowania paszportu? Na przykład, w przypadku utraty, kradzieży lub modyfikowanie danych osobowych. Innymi słowy, z wyjątkiem jakiejkolwiek przyczyny i opóźnić wystąpienie określonego wieku.

Czy mogę zmienić swój paszport w MFC, jeśli karta kradzieży tożsamości? Jest. W taki sam sposób jak zmiany danych osobowych, a także uszkodzenia dokumentu. Aby dowiedzieć się, jak konkretnie wymienić paszport przez wielofunkcyjnego centrum zostanie wyjaśnione później.

Wynika z powyższego, że korzystać z usług wymienionych organizacji może, jeśli to konieczne:

 • Wtórny uzyskania paszportu według wieku;
 • uzyskać legitymacje po stracie / uszkodzenie;
 • wymiana dokumentów w związku ze zmianą danych osobowych (małżeństwo / rozwód).

W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne, jak się wydaje. Wiele osób twierdzi, że odwołanie się do MFC za wymianę paszportu i łatwiejsze niż realizacja tych działań przez władze publiczne.

paszporty

Czy jest możliwe, aby zmienić paszport w MFC wymagane podróżować? Dokładniej, za granicą. Usługa ta jest przedmiotem zainteresowania wielu ludzi.

Jak już wspomniano, centra wielofunkcyjne zostały otwarte w celu świadczenia usług komunalnych i publicznych. Pierwsza rejestracja paszportu nie jest dozwolone, ale leczenie wtórnej odbyć. Co o paszport?

Są one w praktyce rozróżnić i dostarczyć wszystkie MFC. Możliwe jest początkowo dostać paszport w organizacji, i aby go odnowić.

na wymianę

Ile trzeba czekać na dostępność dokumentu? Odpowiedzi na to pytanie nie jest tak proste jak się wydaje.

Czy jest możliwe, aby zmienić rosyjski paszport MFC? Tak. Procedura uzyskania procedury jest bardzo proste. W praktyce, tożsamość poprzez projektowanie centrów wielofunkcyjnych jest szybsza niż Federalnej Służby Migracyjnej lub Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Na proces trwa około 14 dni. Dokładna data zastąpienia dokumentu będzie zależeć od obciążenia danej MFC, ale nie może przekraczać 1 miesiąca.

Podobna sytuacja z zagranicznych paszportów. Wymienili ciągu 14-30 dni. Gdy jesteś gotowy zespół MFC poinformuje obywatela do uzyskania dokumentu. Jeśli człowiek nie przyszedł do miejsca zamieszkania i miejsca zamieszkania, okres wydania paszportu jest przedłużony. Będzie to zależeć od obciążenia organizacji, ale czas trwania usługi nie może przekroczyć 120 dni.

Sposoby obróbki

Czy jest możliwe, aby zmienić rosyjski paszport MFC lub dostać go po raz pierwszy? Leczenie początkowe, jak zostało powiedziane, jest to niemożliwe. Ale odnowienie Citizen karty Identyfikacja odbywa się tutaj.

Zawartość paszport, jak również inne dokumenty z kolejnym uzysk wielofunkcyjnego środka mogą być:

 1. Przez „usług publicznych”. Przy składaniu wniosku o wymianę paszportów będą musieli wskazać w „procesie wytwarzania” jeden lub drugi MFC. Zaleca się, aby wybrać organizację na miejscu rejestracji osoby.
 2. Przez odwołanie się do pośredników. Taka metoda w praktyce jest rzadko używany. Zazwyczaj mediatorów pomóc uzyskać paszport, ale musi dostać ją w MFC.
 3. Kiedy osobista wizyta do wielofunkcyjnego centrum. Jest to najbardziej powszechna sytuacja, która nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy i umiejętności.

Paszport można uzyskać w dowolnym MFC. Zaleca się złożenie dokumentów jest, jak już wspomniano, w miejscu rejestracji obywatela. Zatem usługa będzie świadczona szybciej.

Na procedurę odwoławczą

Teraz trochę więcej o tym, jak to jest wydanie paszportu przez centrum uniwersalnego. To nie jest tak trudne jak się wydaje. należy stosować się do konkretnego algorytmu działań.

Czy mogę zmienić mój paszport do MFC i jak to zrobić? Urzeczywistniać pomysły w życie będzie wymagać:

 1. Umówić się na środku uniwersalnego. Zazwyczaj ten krok jest pomijany, a obywatele przychodzą do tej czy innej organizacji w celu „kto pierwszy, ten lepszy”.
 2. Do zbierania pewnych dokumentów. On zależy od przyczyny wymiana kart identyfikacyjnych.
 3. Skontaktuj się z okręgu lub regionalnego Departament MFC. Z pewnością podejmie wszelkie niezbędne dokumenty w celu świadczenia usług. Na nich zostaną omówione dalej.
 4. Zastosowanie do MFC w wymianie kart identyfikacyjnych. Do niej dołączone wszystkie dokumenty przygotowane z wyprzedzeniem.
 5. Czekać na gotowość do paszportu. Przyjdź do MFC, który jest zarejestrowany w serwisie, aby odebrać dokument.

jest potrzebne nic więcej. Główne trudności mogą wynikać z kolekcją różnych dokumentów dotyczących wymiany tożsamości.

Na dokumenty dotyczące paszportów rosyjskich

Czy mogę zmienić mój paszport do MFC? Usługa ta jest dostępna we wszystkich miastach Rosji bez wyjątku. To jest normalne.

Jakie dokumenty są potrzebne w tym przypadku? Przy wymianie paszportu przez obywatela MFC będzie musiał przynieść ze sobą:

 • Oświadczenie (zazwyczaj wypełnione na miejscu);
 • metryka urodzenia;
 • Zdjęcia (3-4 kawałki, wielkości 35 do 45 mm);
 • wyciąg z obudowy;
 • akty urodzenia dzieci (jeśli dotyczy);
 • zaświadczenie małżeństwo / rozwód (jeśli dotyczy);
 • Otrzymanie zapłaty podatku państwowego;
 • dokumenty potwierdzające zapłatę kary za opóźnienia, utraty lub uszkodzenia paszportu (w odpowiednich warunkach);
 • Arkusze przyjazdu i wyjazdu;
 • karta wojskowy (jeśli są dostępne);
 • stary paszport.

Nie jest wymagana więcej papieru. Jest to wystarczające do uzyskania paszportu w MFC. nie zawsze jest wymagane liście przyjazdu i wyjazdu w tej organizacji. Często można się bez nich obejść. Wystarczy udokumentować swoje miejsce zamieszkania.

Dokumenty do paszportu

Jest oczywiste, jest to możliwe, aby zmienić paszport do MFC. Jakie dokumenty są wymagane od osoby, która chce wydać paszport za pośrednictwem tej organizacji?

Lista standardowego papieru. Wśród nich są:

 • paszport rosyjski;
 • Ubieganie się o paszport;
 • stary paszport (jeśli dotyczy);
 • Kopie kwestionariusz do wystawienia dokumentu (2 jednostki);
 • Otrzymanie zapłaty podatku państwowego;
 • fotografie (3 elementy mierzące 3,5 x 4,5 mm);
 • Świadectwo urodzenia (dla dzieci).

Ponadto obywatel może poprosić o dokumenty, które wskazują na stan cywilny. Na przykład, aktu małżeństwa lub rozwodu. Przynoszą z nich nie jest konieczne, ale pożądane.