216 Shares 4621 views

KIA Pregio – popularny minivan

Minivan Kia Pregio pojawił się w połowie lat 90-tych 20 wieku. To właśnie wtedy południowokoreańskich producentów wprowadziło model na całym świecie. W tym czasie doszło do zastąpienia Kia Besta.


Najważniejszą rzeczą w tworzeniu nowego samochodu było zaprojektowanie uniwersalną maszynę, która byłaby idealna do przewozu nie tylko pasażerów, ale także ładunkiem różnych wymiarach. I aby odnieść sukces. Dziś jest ulubionym, twierdził wielofunkcyjnego minivana.

Historia i rozwój

Boom popularności minivanów spadła dokładnie na 90 lat. Następnie lider w tej kategorii został koncern Hyundai. Po pewnym czasie, Kia stał jego rywal, dzięki ustalonym modelu Besta. Wykonana na licencji Mazdy. I po koncernu Kia zdecydowała się stworzyć swój własny minivan. Od zera cała praca zaczęła. Już pierwsza prezentacja nowego modelu rozpoczęła masową produkcję samochodów w 1997 roku, miała miejsce w 1996 roku. Nowy produkt nadano nazwę pregio. Jeśli tłumaczymy to słowo z języka włoskiego, oznacza to „jakość”.

Wszystko zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pod wieloma względami, Kia Pregio może łatwo konkurować z ich odpowiednikami z Japonii i Europie.

Model ten był pierwotnie produkowany w kilku wersjach:

  1. Wyłącznie pasażer na 15, 12 lub 9 osób.
  2. Utility 6 lub 3 osobowe fotele.

Pierwszy pojazd Kia Pregio 2,7 Diesel miał pojemność 87 KM Jednocześnie pracował z przekładnią manualną 5-biegową. Minivan Kia Pregio Druga generacja pojawiła się w 2003 roku na rynku. Od tamtej pory kilka istotnych zmian w samochodzie nie stało.

wygląd

Etniczność Kia Pregio wypracowane do najmniejszego szczegółu. Zaokrąglone kształty minivan przyciągnęła uwagę wielu nabywców. Reflektory są kwadratowe. Dla modelu bezpieczeństwa wyposażony jest wybitny zderzaka przedniego, który ma ogromny wygląd.

Model posiada doskonałe właściwości aerodynamiczne. Sekret tkwi w unikalnych słupków, które jeśli splecionymi na plecach. Szerokie lusterka boczne umożliwiają lepszą widoczność drogi. Innym lustro znajduje się nad tylną szybą. Jest on zamontowany na specjalnym zdalnego nodze.

Tylne światła mają ciekawy design Red Finish. Są one ułożone w płaszczyźnie poziomej. Podobnie jak z przodu, tylny zderzak wydawany jest również znacznie wcześniej.

Rozstaw osi Kia Pregio ma wielkość 2560 mm. W tej modyfikacji standardu wytwarzana jest o długości ciała 4900 mm. Jest odmianą Pregio Grande, który ma długość ciała 5550 mm. Szerokość wszystkich wersjach – 1810 mm, a wysokość – 1980 mm.

wnętrze

Salon Pregio najbardziej praktyczne. W pierwszym i drugim rzędzie siedzeń dodaje się. W związku z tym tworzą się pierwotne stolików. Jeśli wszystkie miejsca są rozszerzone, aby mieć pełny i dość wygodne łóżko. Tapicerka i inne materiały wewnętrzne są wysokiej jakości. Istnieje opcja w skóry i drewna. Oczywiście, taki samochód jest droższy.

Konsola tablica rozdzielcza i łączone. Jest miejsce dla systemu radiowego i kontroli klimatu. Na desce rozdzielczej znajduje się nisza, które można łatwo dopasować niezbędne mapy i dokumenty.

Główne cechy techniczne

Kia Pregio dzisiaj ukończenie silniki wysokoprężne:

  • pojemność 2,7 litra 80 KM Posiada 2 wersje: jedna ma wartość 304 Nm momentu obrotowego, a drugi – 227 Nm.
  • pojemność 2,5 litra 94 KM Współpracuje z mechaniczną skrzynią biegów 5-biegowa.
  • pojemności 3 litrów 85 KM dostarczone w parze z przekładni typu mechanicznego 5 prędkości.
  • 2,7 l, 4-band "automatyczne".

Każda modyfikacja modelu ma swoich fanów. O opiniach Kia pregio można znaleźć różne. Jednak popularność modelu sugeruje, że wielu kierowców wolą niej.

Liczba właścicieli

Wśród zalet właścicieli samochodów powiedzieć w ich opinii:

  • dobra zwrotność na drodze;
  • duży salon;
  • oszczędność paliwa;
  • naprawa Kia Pregio jest tanie, części zamienne są łatwo dostępne i są niedrogie. Model jest bardzo prosty montaż. Tak więc kierowca jeśli on nawet nieco zorientowani w samochodach, łatwo mogli dokonywać napraw na własną rękę, nie spędzają na specjalistycznych usług.

Istnieją, oczywiście, model i jego znaczne braki. Ktoś zauważa, przerw w pracy systemu grzewczego, a dla innego ważnego oporu na torze przy stosunkowo dużej prędkości przepływu.

Kia Pregio często wykorzystywane przez firmy lub dużych rodzin do długich podróży na morzu. Podczas podróży na długich dystansach dużych obciążeń, maszyna robi to bez jakiegokolwiek napięcia.

Kia Pregio – model do podróży na długich dystansach, jest przeznaczony do transportu różnych towarów, nawet praca jest idealna. Ponadto, maszyna ta jest ekonomiczna w obsłudze i zużycie paliwa, więc więcej, a cena za to jest łatwo dostępny dla wszystkich. Jakość jej bardzo dobre. Wśród swoich konkurentów w segmencie minivanów, „Chia-prezh” zajmuje wysokie miejsce honorowe. Dzięki doskonałej wydajności, model ten wykorzystuje rozchwytywany na całym świecie od 1997 roku.