591 Shares 5773 views

Lada Riva – historia radzieckiego przemysłu samochodowego

Lada Riva – rosyjski producent samochodów AvtoVAZ. została uruchomiona w 1980 roku w ramach Związku Radzieckiego i nadal trwa zwolnić. W krajach europejskich samochód jest sprzedawany pod nazwą Lada Nova. W Kanadzie jest on lepiej znany jako Lada 1500 lub Lada Signet, natomiast w Brazylii – jak Lada Laika.


Riva historia zaczęła się dużo wcześniej niż w latach osiemdziesiątych. Jego prototyp, Łada 2101, który można nazwać wersją odnowiony Fiat 124 samochodów, został wydany w 1970 roku. Lada Riva wzór spisu dzisiaj obejmuje szereg samochodów: VAZ-2105 sedan, hatchback VAZ-2104 i VAZ-2107.

W Rosji, powyższy wzór VAZ rozważyć różne pojazdy należące do tej samej rodziny, co jest nieformalnie określany jako „klasyczny”.

Fiat jest niemal identyczny do modelu pierwszej generacji strony technicznej samochodu Łada Riva. Spuścizna LADA otrzymane z tego samego prekursora silnika pakowania transmisji, zawieszenia i aluminium hamulcach bębnowych przetwornicy.

Jednak podstawowym restyling techniczny spadł do 90-tych. To było wtedy, że aby nadążyć z przewrotu politycznego w całym kraju zostały dokonane stopniowo i techniczne obroty na krajowym modelu samochodu, który został uzupełniony przez silnik z wtryskiem paliwa i tłumika katalitycznego.

Ścisły reżim polityczny i zaostrzenie bezpieczeństwa doprowadziło do zniknięcia 1997 Lada Riva z zachodnioeuropejskich rynkach motoryzacyjnych. Linia model produkcyjny w Rosji jest nadal funkcjonuje na podstawie AvtoVAZ.

W 2005 roku model produkcyjny został podzielony pomiędzy kilka firm. Jedna część produkcji została przeniesiona do terytorium fabryce samochodów Iżewsk, a druga część jest rozdzielona między spółki „Grupa Bogdan”, Łuck rośliny, ZAZ, jak również fabryki Suzuki.

Kilka lat temu w Wielkiej Brytanii samochód Łada Riva stała się jednym z najbardziej popularnych samochodów w budżecie. Riva nigdy nie będzie twierdzić, że jest liderem na rynku, ale to nadal, mimo obecności konkurentów, takich jak Ford Sierra, Vauxhall Cavalier i Austin Montego.

W początku lat 90-Riva jest wciąż popularny wśród Brytyjczyków, ale w ciągu najbliższych kilku lat, wraz z pojawieniem się nowych modeli low-end od producentów takich jak Skoda, Hyundai, Kia i Proton, jego sprzedaż spadła.

Sytuacja pogorszyła się potrzeba dużych inwestycji, aby przystosować samochody Lada Riva bardziej rygorystycznych norm środowiskowych Unii Europejskiej. To doprowadziło do decyzji, zgodnie z którym samochody zostały przypomniał rynki samochodów Lada Riva z Wielkiej Brytanii, Kanadzie i wielu innych krajach europejskich.

Kilka lat później, fińskie importera emitowane modyfikacje zawarte w zakresie Riva tym modelu Riva Signet'S, Riva 1200, Riva 1300, Riva 1500 Riva 1600 wykończenia „E” i „L” klas, jak również model hybrydowy Lada 2107 Turbo z turbodoładowaniem.

Już w 2000 roku firma handlu zagranicznego „Amal”, a partnerem AvtoVAZ spółka podpisała umowę o utworzeniu spółki joint venture, która będzie zbierać model Łada, samochód jest przeznaczony na rynek Afryki Północnej.

Ponieważ nie mieli ich produkcji, zdecydowano się rozpocząć produkcję VAZ-2107 w fabryce Suzuki w Kairze. W 2006 roku produkcja w Suzuki przedłużony ze względu na wydanie nowego modelu VAZ-2110, który jest produkowany w tym obiekcie do tej pory.