206 Shares 7371 views

Korzyści i szkody Coca-Cola

I nadal nie wiem składu napoju. Wszystkie wersje są tylko przewidywania, a obecna formuła nie została ujawniona przez producenta. Jednak badania laboratoryjne wykazały, niektóre ze składników, które jest okazja, aby dowiedzieć się, co szkodzi koks możliwe dla naszego organizmu.

Skład Coca-Cola

Pierwszy wygląd tego napoju uznano, że jego struktura jest z orzechów cola, która jest bogata w kofeinę i liści koki, która zawiera kokainę. Na tej podstawie i wyciągać wnioski na temat „Coca-Cola. – szkody lub korzyści dla ciała ludzi” Nieco później okazało się, o szkodliwości kokainy i został usunięty ze składu napojów. Aktualny Coca-Cola ma smak znanego nam ze względu na dodanie do niego oleju goździków, wanilii i olejki cytrynowe.

Jednak pytanie „czy istnieje korzyść dla Coca-Coli?” pozostawia poważne wątpliwości, jeśli weźmiemy pod uwagę jej członkostwa dalej. Oprócz cukru i wody w napoju są następujące:

  • Dwutlenek węgla i benzoesan sodu (E290 i E211). Są one używane do konserwowania ryb i produktów mięsnych, margaryna, sosy, owoce, warzywa, napoje i owoce. Składnik ten stosuje się także do wytwarzania leków wykrztuśne. Materiał ten nie jest zalecany dla osób, które są wrażliwe na aspirynę. Ponadto, w połączeniu z witaminą C, benzoesan sodu się benzen, który jest bardzo silnym czynnikiem rakotwórczym.
  • Kwas ortofosforowy (lub E338). Wykorzystywane w produkcji wody gazowanej, tekstyliów i nawozów (równo). Duża ilość substancji może zniszczyć zęby i umyć wapnia z kości.
  • Kolor cukru (lub E150). Barwnik jest sztucznie. Korzystanie z Coca-Cola, ponieważ nie wzrosła.
  • Aspartam (lub E951). Jest on stosowany w produkcji napojów gazowanych diety i gumy do żucia „bez cukru”, jako słodzik. To łagodzi element ciała „hormonu szczęścia”, a następnie pojawia się drażliwość, depresja i gniew. Dodatkowo, cząsteczki substancji umocowany w ustach i pragnienie powstaje ponownie.

Jeśli mówimy o cukrze, który znajduje się w napój jest dostępny w wystarczająco dużych ilościach, jest kolejnym czynnikiem, który powoduje szkody dla Coca-Cola. Ponadto, zawiera kofeinę, która zmniejsza napięcie i wpływ na zaburzenia snu i może spowodować nieprawidłowe działanie serca.

Szkody dla Coca-Cola. I czy istnieje korzyść?

Korzystanie z Coca-Cola mało kto sławny. Ale negatywny wpływ napoju na wszystkich narządów i układów organizmu człowieka (a zwłaszcza kobiety i dzieci) nie ma najmniejszej wątpliwości!

Po pierwsze, to jest cierpienie z przewodu pokarmowego, jak zresztą i inne gazowane słodkie napoje. Nawet zdrowy człowiek z powodu Coca-Cola może mieć rozstrój żołądka. Ponadto uszkodzenie Koks jest możliwe występowanie zapalenia trzustki i innych chorób związanych z zaburzeniami trzustki.

Po drugie należy zauważyć, że przymocowanie do wyników napoju w silny spadek zawartości potasu w organizmie. Jeśli poziom spadnie do niebezpiecznego poziomu, może to mieć wpływ na tkankę mięśniową, a za najbardziej tragiczny wynik, może nastąpić paraliż. Między innymi, uszkodzenie Coca-Cola, jest zmniejszenie poziomu tego pierwiastka śladowego, może spowodować osłabienie mięśni, senność i utrata apetytu.

Po trzecie, warto zauważyć, że liczba kalorii w napoju jest bardzo wysoka, a zatem stosowanie tego napoju jest przeciwwskazane nie tylko w diecie, ale również przyczynia się do otyłości.

Reasumując, należy stwierdzić, że Coca-Cola jest szkodliwe dla wszystkich, ale szczególnie dla kobiet w ciąży, dzieci i młodzieży. Jednak wielu mężczyzn napój ten jest również przeciwwskazane, i to nie tylko z powodu chorób, które oni już mają, ale również z powodu ryzyka kupić nową chorobę.