465 Shares 1879 views

Borelioza z Lyme: etiologia, objawy i leczenie

Borelioza z Lyme jest spowodowane przez krętki i jest przenoszona przez kleszcze. Jest to choroba zakaźna charakteryzują się przewlekłym przebiegiem. Często zmienioną chorobowo skórę, narządu ruchu, układu nerwowego i serca. Po raz pierwszy kleszczowe boreliozę zarejestrowany w USA (wapno), więc choroba nazywa się czasem – choroba z Lyme.


Borelioza z Lyme: etiologia.

Chorobę powoduje krętki należące do rodzaju Borrelia. gospodarze pośrednie są kleszcze. Zbiornik boreliozy są dzikie zwierzęta i gryzonie. Dość często jest mieszane zakażenie wirusem kleszczowego zapalenia mózgu i choroby z Lyme.

Kleszczowego boreliozę: objawy.

Choroba została zarejestrowana na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Na terenach endemicznych należą Rosja Leningrad, Kaliningrad, Tiumeń, jarosławskim, Perm, Twerze, region, Kostroma, a także na Dalekim Wschodzie, na Uralu i regionów zachodniej Syberii. Należy przypomnieć, że w regionie Leningrad kleszczowe borelioza przenosi się tajga i europejski las kleszcze. Wektory Infestation może wynosić od 5 do 90%. Okres inkubacji choroby wynosi około 14 dni. Wczesne klinicznym objawem choroby jest zaczerwienienie (zaczerwienienie) skóry w miejscu ugryzienie Ixodes kleszcze. zaczerwienienie skóry jest zwiększona, zaczerwieniona punktowy pomiar do 10 cm średnicy. Konto przypadki gdzie ten spot osiągnęła 60 cm lub więcej. Z biegiem czasu, środek plamki bielą, a tworzą się niebieskawy (sine) zabarwienie kształt pierścienia. Zgryz skorupę i następnie żwaczu. To miejsce jest przechowywane przez 14-20 dni, a potem znika. 30-45 dni po ukąszeniu zaobserwowanych objawów klinicznych uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Kleszczowego boreliozę: patogenezy.

Gdy zainfekowane kleszczy boreliozy jest zakażenie. ślina Borrelia dostać w skórę, a następnie w ciągu kilku dni intensywnej hodowli, zarazić innych częściach skóry i narządów wewnętrznych (wątroby, serca, stawów, mózgu). Czynnik przez dłuższy czas może być lokalizowane w ciele ludzkim powodując chroniczne choroby.

Borelioza z Lyme: diagnoza.

W celu potwierdzenia diagnozy (boreliozy) należy wykonać badanie krwi. Diagnostyka i leczenie choroby jest skomplikowana przez fakt, że gromadzenie danych historii medycznej pacjenta nie wskazuje fakt ukąszenia. Tak więc pacjent nie otrzymuje odpowiedniego leczenia, co może prowadzić do niepełnosprawności. Testy serologiczne przeprowadzono stosując test immunoenzymatyczny. Objawy neurologiczne i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Borelioza z Lyme: leczenie.

W leczeniu boreliozy desygnowanego przyczynowym i terapii patogenetycznego. W początkowych stadiach choroby przepisać antybiotyki. Dożylne podawanie antybiotyków (tetracykliny wiersz) w maksymalnych dawkach, nie zapewniają wystarczającego stężenia w płynie mózgowo-rdzeniowym. Stosowanie antybiotyków we wczesnych etapach zapobiega rozwojowi sercowe i neurologiczne artralgicheskih powikłań. Skórne objawy boreliozy z tetracyklin doksycyklina w ciągu miesiąca. W przypadku uszkodzenia układu nerwowego na ampicylinę, ceftriakson, cefazolinę, roksytromycynę, cefalosporyny, erytromycyna, azytromycyna. W zaatakowanych stawach dobry efekt terapeutyczny uzyskuje się za pomocą nie-steroidowe leki przeciwzapalne (naproksin, hlotazol, indometacyna, plakvinil), środki przeciwbólowe i fizjoterapię.