238 Shares 4078 views

Marszałek Bagramyan Ivan Hristoforovich: krótką biografię, zdjęcia, cytaty, nagrody

Bagramyan Ivan Hristoforovich, krótka biografia, która została przedstawiona w tym artykule, urodził się w 1897 roku, w dniu 20 listopada, w miejscowości Chardakhly, znajduje się na terytorium Azerbejdżanu, niedaleko Yelizavetpol. Pochodził z biednej rodziny.

Jego ojciec pracował jako kolejarz. Ivan nauczył się czytać i pisać. On otrzymał swój pierwszy naukę w szkole parafialnej ormiańskiej. Następnie, w latach 1907-12. Ivan kontynuował studia w Tyflisie, miejscowej szkole kolejowej. Od 1912 do 1915 roku Baghramyan otrzymać specjalny już w szkole technicznej, a następnie stał się technik i praktyk.

Począwszy od służby wojskowej

Bagramyan Ivan Hristoforovich pracował przez kilka miesięcy, po czym wszedł w szeregi armii rosyjskiej jako wolontariusz. Zaczął służbę wojskową w batalionie rezerwy piechoty, następnie służył w drugim pułku piechoty (granicznego). Jako wykształcony i dzielnego człowieka, Bagramyan otrzymał nakaz trend w szkole. Ukończył ją w 1917 roku. Po tym Bagramyan Ivan Hristoforovich uczestniczył w walkach z tureckimi Bashi-bazouks. Służył najpierw w trzeciej półce fotografowania, a następnie – w pierwszej dywizji kawalerii ormiańskiego.

Rewolucja lutowa i wojny domowej w losie Baghramian

Bagramyan Ivan Hristoforovich (jego zdjęcie jest prezentowane w tym artykule) w dniach rewolucji lutowej był pod wpływem Dashnaks. Na ich stronie, pełnił aż do 1920 roku, gdy ormiański kontrrewolucja nie jest tłumione. Bagramyan Ivan Hristoforovich dołączył ochotnik w Armii Czerwonej pod koniec 1920 roku. Służył tam po raz pierwszy, dowódca pierwszego ormiańskiego pułku, a następnie aktywnie uczestniczył w wojnie domowej (11 Armia) pozycji w zespole. Ivan Hristoforovich również przyczyniły się do ustanowienia władzy radzieckiej na terytorium Gruzji i Armenii.

Do lutego 1921 roku był dowódcą eskadry, zastępcy dowódcy. W 1921 roku, od marca do września, był sekretarz gruzińskiej przedstawiciela wojskowego Ormian SRR. Po chwili znów zajął dawną pozycję. Bagramyan Ivan Hristoforovich czele wywiadu pułku aż do końca 1923 roku

Ciąg dalszy trening

Po wojnie domowej zakończył zdał specjalne kursy mające na celu poprawę personelu dowódcy. Jako dowódca pułku, został wysłany w 1923 roku w Dywizji Piechoty ormiański. Baghramyan od 1924 do 1925 roku studiował na kursach dla oficerów kawalerii miasta Leningradu. Jego koledzy byli wybitnych, takich jak K. K. Rokossowskiego i G. K. Żukowa. Po ukończeniu Baghramyan powrócił do podziału w swoim poprzednim poście. W nim pełnił do 1931 roku.

Baghramyan w 1931 roku rozpoczął studia na Akademii. Frunze. Ukończył ją w czerwcu 1934 roku. W 1935 roku, 29 listopada Bagramyan został awansowany do stopnia pułkownika. W następnym roku, począwszy od października, podjął swoje obowiązki w sztabie Departamencie Operacji i służył jako jej szef. Podczas gdy w kraju przeprowadzono masowe czystki w Armii Czerwonej. Na Baghramyan było również brud. Jednak udało nam się go uratować – wszedł A. I. Mikojan.

Baghramyan w październiku 1938 roku, absolwent Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego. W nim, on pozostał, aby służyć jako nauczyciel taktyki.

Początek Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w losie Ivana Hristoforovicha

Po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, Kijów Okręg Wojskowy został przemianowany na południowo-zachodnim froncie. Ivan Hristoforovich był szefem operacji i zastępcą szefa sztabu Frontu. W tym charakterze brał udział w tworzeniu wielkiej ofensywy 1 Armii w najbliższej Łucku, Równem i Dubnie. To spowolniła postęp niemieckich sił pancernych, ale nie zapisać całą południowo-zachodnim froncie. Niechęć dać Kijów niemieckich najeźdźców doprowadziła do tego, że przednia została otoczona. Raz w środowisku podziały otrzymała ostateczną kolejność – aby spróbować uciec w kierunku Romney, który walczył o utrzymanie wojska mijają. Frontline personel wyniku został podzielony, a jego urzędnicy zaczęli dowodzić poszczególnych grup. Ivanu Hristoforovichu udało się wycofać swoje wojska z otoczenia. Ich populacja wynosiła około 20.000. Za udział w operacji obronnej Kijowa w 1941 roku, 12 sierpnia, przyznano mu stopień generała dywizji. Baghramyan otrzymał jako nagrodę Order Czerwonego Sztandaru.

Bagramyan stał dowódca Front Południowo-Zachodni. generał porucznik

Siedziba Front Południowo-Zachodni została zniszczona, a Bagramyan został mianowany dowódcą tej dziedzinie. Armia kontrofensywa do Rostowa została przeprowadzona zgodnie z jego planem, w trudnych dniach bitwy dla Kijowa. Sam Baghramyan aktywnie uczestniczył w administracji armii. Niemieccy najeźdźcy w wyniku tej operacji były napędzane z miasta Rostów nad Donem. Był to znaczący wkład w zwycięstwo, ekstrahowano przy walce w Moskwie. Baghramian zima została wysłana do dowodzenia znajduje się w dzielnicy grupy kapitałowej wojsk. Udane kontrnatarcie, który prowadził, doprowadziły do tego, co zostało zgniecione części Wehrmachtu, które są blisko Yelets. Armia Czerwona była w stanie wyrzucić Niemców w 80-100 km, niszcząc w ten sposób Eletskii półkę. Bagramyan dla genialnego dzieła otrzymał stopień generała porucznika.

1942 w Baghramian karierze

Ivan Hristoforovich nadal dowodzić w kierunku południowo-zachodnim. Ze stycznia 1942 ofensywie Barwinkowe Lozovskaya-operacja została opracowana i przeprowadzona pod jego kierownictwem. W tym samym roku, w maju, brał udział w planowaniu Charkowie operacji zaczepnej. Z powodu błędów, jednak stało się to porażką. Duża grupa rosyjskich żołnierzy udało się wziąć w niemieckim środowisku wojskowym podczas tej ofensywy, a następnie zniszczyć. Niemieccy najeźdźcy w wyniku tych niepowodzeń mają szansę przebić się do Kaukazu i Stalingradu. Zostały one usunięte ze stanowiska dowódcy i szefa sztabu w południowo-zachodniej części. Nie oszczędził tego losu i takiego utalentowanego wojskowych, Iwan Bagramian, krótką biografię którego jesteśmy zainteresowani. Nie trzeba kierunek został rozwiązany. Niemniej jednak, po rozpoczęciu ofensywy stało się dla niego jasne, źle przygotowane. Komenda spodziewa się przede wszystkim na fakt, że Niemcy w lecie znowu próbować przechwycić Moskwa. Aktywny atak Tymoszenko postanowił kontynuować. Jednak później sobie sprawę, że coraz bardziej aktywne siły odporności wroga rosła. Kolejność zatrzymać ofensywę doprowadziły do tego, że Niemcy znowu dając możliwość otoczyć armię rosyjską. Niepowodzenie tej operacji było powodem, że przednie dowódca i personel oficerów straciło stanowiska.

Ivan Hristoforovich, który został zmuszony do opuszczenia zajmowanego stanowiska, był przez pewien czas w rezerwie. Ale już w 1942 roku, w lipcu, został wysłany na zachodzie dowódca 16. Armii. W trakcie walki z jego armii zadane znaczne szkody wroga, zwłaszcza w zimie 1942-43.

1943

Po pewnym czasie doprowadziło Bagramyan armia została przemianowana na 11. Guards. W lecie 1943 roku, podczas bitwy pod Kurskiem, przemawiając na froncie w Front Briański, jego oddziały powodzeniem przeprowadził operację flankę, wniósł znaczący wkład do pokonania głównej grupy wojsk wroga. Kopnąć z boku, który spowodował armię Baghramian nagle narażone na Niemców. Jego oddziały w ciągu pierwszych dwóch dni ofensywy udało się przełamać obronę przeciwnika na 25 km w głąb południowej. Niemcy, w celu powstrzymania ofensywy, zaczęli zmieniać swoje wojska na południu i wschodzie Eagle. W rezultacie tylko zwiększona aktywność rosyjskiego ataku na Briańsk Front. Ponadto, Armia Centralna recepcja, która rozpoczęła się 17 lipca aktywny atak, stał się również udany krok w kierunku Eagle. W 1943 roku, 5 sierpnia wojska rosyjskie były w stanie całkowicie wyprzeć Niemców z Eagles. Są one obecnie zmierza w kierunku Briańsk. Baghramyan do udanych operacji otrzymał Order Suworowa pierwszego stopnia i rangę generaloberst.

Ivanu Hristoforovichu 17 listopada 1943 otrzymał tytuł generalnego armii. Iwan Bagramian, którego biografia nadal będą naznaczone wieloma osiągnięciami, został wyznaczony na 19 listopada, pierwszego dowódcy Frontu Bałtyckiego. Bagramyan nakazał armii, który z powodzeniem przeprowadził Gorodoksky ofensywę i aktywnie uczestniczyły w operacji zaczepnej białoruskiej w ofensywie Bałtyckiego.

Kontynuacja udanej akcji w 1944 roku

W 1944 roku, armia, kierowana Ivan Hristoforovich, działał z wielkim sukcesem koło Witebska, a także w trakcie przemieszczania wojsk z przodu w kierunku Kłajpedy podczas ofensywnych operacji bałtyckich. Dla sprawnej organizacji wojsk otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego Bagramyan Ivan Hristoforovich. Jego liczne nagrody, ale jest to szczególnie istotne.

Ostatni rok wojny

W 1945 roku, na wiosnę, stał dowódca operacji bojowych grupy Samland. Powstał on na podstawie pierwszego Bałtyckiego Front. Ta siła militarna została włączona do III Frontu Białoruskiego. To było podporządkowane A. M. Vasilevskogo, Marszałek Związku Radzieckiego. Przy wsparciu lotnictwa wojsk Baghramian przeszedł do ofensywy w Królewcu. Kiedy została pomyślnie schwytany kilka dni. Wkrótce wpadka cierpiał wszystkie Samland siły wroga.

W 1945 roku, 24 kwietnia, Marszałek Vasilevsky trakcie przygotowywania operacji wojskowych na Dalekim Wschodzie, jest pobierana z przodu. Baghramyan, generalny armii, stając się dowódcą III Frontu Białoruskiego. Ivan Hristoforovich służył w tej pozycji aż do końca II wojny światowej. W 1945 roku, w dniu 24 czerwca poprowadził regiment był pierwszym przednia Baltic podczas świętowania zwycięstwa.

Losy Baghramian po wojnie

Ogólne Bagramyan po wojnie dowództwo Okręgu Wojskowego Bałtyckiego wziął. Ze względów zdrowotnych, w maju 1954 przeniósł się do Ministerstwa Obrony ZSRR, grupy inspektorów Generalnego. Rok później, w dniu 11 marca roku otrzymał tytuł Marszałek Związku Radzieckiego. Ponadto Bagramyan stał wiceminister obrony.

śmierć Baghramian

Zmarł 21 września 1982 roku. Bagramyan Ivan Hristoforovich (1897-1982) został pochowany w Moskwie na Placu Czerwonym. On jest autorem „W drodze do Wielkiego Zwycięstwa” i „od początku wojny.” W kraju nie zapomniał takiego bohatera jak Bagramyan Ivan Hristoforovich. Cytuje go, który można nazwać najbardziej popularne – „Więc my jechaliśmy wygrać” i „Great przybranych synów Kaukazu” (Puszkina i Lermontowa o). Kilka wypowiedzi uzyskał wielką sławę, nie można powiedzieć o nim.

Wiele nagród otrzymanych Bagramyan Ivan Hristoforovich. Krótka biografia, który właśnie czytać, daje podstawowe informacje o nim. Mamy nadzieję, że nauczyłem się od niego czegoś nowego. Nie każdy wie, jak niezwykły człowiek był Bagramyan Ivan Hristoforovich. Jego biografia została napisana przez nas w celu zapoznania ich z czytelników.